Mity, potwory i awantury starożytnej Grecji

Okładka książki Mity, potwory i awantury starożytnej Grecji James Davies
Kropka
2023-08-23
2023-08-23
mity greckie

Bardzo lubię grecką mitologię. Dla mnie jest ona niewyczerpalnym źródłem inspiracji, wiem jednak, że bywa trudna w odbiorze. Pamiętam ze szkolnych lat, że wielu moich znajomych nie zachwycało się nią w takim stopniu, jak ja. Ale, ale… Wszystko, jak to w życiu bywa, zależy od dobrego podejścia do tematu. Jeśli więc przedstawić mitologię w formie ciekawego graficznie komiksu, sukces wydawniczy jest gwarantowany.

Mój syn wsiąkł w tę książkę, zabiera ją ze sobą wszędzie. I chociaż nie do końca jeszcze rozumie jej przekaz, czego się w sumie spodziewałam, zachwyca się jej zabawnymi dialogami, ilustracjami, zamyka się z nią nawet (o zgrozo!) w łazience. Jest więc chyba najlepszym potwierdzeniem na to, że autor i wydawnictwo mieli dobry pomysł na poradzenie sobie z trudnym tematem👏.

Jestem przekonana, że ta publikacja będzie pomocna na etapie nauki w szkole o przedstawionych tu motywach, a przyswajanie wiedzy stanie się dzięki niej łatwiejsze. Sama przeczytałam ją z dużym zainteresowaniem, ponieważ te najsłynniejsze greckie mity są w niej przedstawione w sposób błyskotliwy i... świeży.

Bardzo podoba mi się również sposób jej wydania: okładka z wypukłymi elementami i duży format sprawdzą się jako prezent. Z czystym sumieniem więc polecam ją Waszej uwadze, a jeśli jeszcze nie jesteście przekonani, to niech najlepszą rekomendacją będzie reakcja naszej pani bibliotekarki. Kiedy przyszliśmy oddać inne książki (tak, mój syn zabrał „Mity, potwory i awantury starożytnej Grecji” ze sobą tylko po to, żeby ją pokazać),od razu zapisała ona jej tytuł, aby dorzucić ją do bibliotecznego zamówienia. Jak widać, robi wrażenie nie tylko na nas.

Z mitologią grecką każde dziecko prędzej czy później będzie miało styczność. Osobiście za czasów szkolnych nie przepadałam za starożytnymi opowieściami i zdaje sobie sprawę, że ten temat potrafi spędzać sen z powiek uczniów. Zawiłe relacje bogów i herosów, knute intrygi, bitwy wydawały się dość skomplikowane, choć ukazywały uniwersalne prawdy o życiu.
A gdyby tak wyjść na przekór historycznym podręcznikom i podsunąć dzieciom coś bardziej współczesnego, co zaciekawi, rozbawi i rozjaśni ten mitologiczny świat w prosty sposób?

Proszę bardzo!
Oto przed wami książka idealna do zapoznania dzieci z fantastycznymi mitami, napisana z humorem i lekkością oraz z totalnie współczesnym wydźwiękiem. Co zatem w niej znajdziecie?

Na wstępie, by nieco wczuć się w klimat starożytności i mitycznych przypowieści, przeczytacie, czym są mity oraz kim właściwie byli starożytni Grecy, czym się zajmowali i co możemy im zawdzięczać.
Dostaniecie 7 mitów w formie komiksów z zabawnymi dialogami i grafikami, od których ze śmiechu może rozboleć brzuch, ale nie martwcie się, sens historii został w pełni zachowany. Przeczytacie grecką wersję stworzenia świata, dowiecie się, kim była Pandora i co wspólnego ma z puszką, kto wpadł na pomysł trojańskiego konia czy też, jakie dwanaście prac musiał wykonać Herakles, by zostać ułaskawionym za popełnioną zbrodnię.

Komiksy zostały na przemian uzupełniane o kolejną dawkę merytorycznej wiedzy z życia starożytnych Greków. Poznacie 12 najsłynniejszych bogów i bogiń zamieszkujących Olimp (m.in. Zeus, Atena, Artemida...),bohaterskich herosów i herosek oraz mityczne stworzenia i bestie takie jak Skylla, Centaury, Ceber czy Gryf. Zrozumiecie, w jaki sposób mity objaśniały świat, dlaczego mocno wierzono w przeznaczenie, a nawet odbędziecie podróż przez niebezpieczne zaświaty.

Fascynujące informacje i niesamowite historie okażą się dużo ciekawsze niż te proponowane w szkolnych podręcznikach i jestem pewna, że zainteresują ciekawą świata młodzież. Któż by się oparł humorystycznym komiksom i rozrywkowej formie nauki?
Genialna książka!

A gdyby tak wyjść na...

Mitologia grecka w iście humorystycznym wydaniu; komiks trafi zarówno do czytelników młodszych jak i nastolatków. Pięknie wydany, w dużym formacie zachwyci każdego kto lubi historię, bądź też chciałby ją poznać.
Zapraszam do wysłuchania opinii młodego czytelnika: dzieci mają głos!

Zapraszam do wysłuchania opinii młodego czytelnika: dzieci mają głos!

Pokaż mimo tovideo - opinia

Mitologia grecka w pigułce. Przystępna forma i fajny wstęp do krainy mitów zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Raczej młodsi będą się świetnie bawili przy tym komiksie ale ja, jako osoba dorosła, też miło spędziłam czas. Na plus humor i przetłumaczenie żartów nie jeden do jednego, a z uwzględnieniem polskiej kultury i polskich żartów.

Bardzo lubię mitologię. Od czasów szkolnych chętnie i z dużym zainteresowaniem poznaję przygody różnych herosów, półbogów, potworów bogini i boginek zamieszkujących Olimp.

Ostatnio z dużą przyjemnością przeczytałam "Mity, potwory i awantury Starożytnej Grecji", niezwykłe komiksowe wydanie od Wydawnictwa Kropka.

Jestem pewna, że to wydanie spodoba się każdemu. Nie tylko dorosłym ale także młodszym czytelnikom. Jest lekkie, barwne i wypełnione ciekawostkami. Nie brakuje jej także humoru.

Bardzo spodobała mi się także umieszczona na końcu książki mapa mitycznej, Starożytnej Grecji. Podobały mi się także ilustracje i rysunki .

Z pewnością będę wracać do tej wersji mitologii.

Jestem pewna, że to wydanie spodoba się każdemu. Nie tylko...

„Mity, potwory i awantury starożytnej Grecji” to wspaniale wydany komiks od Wydawnictwa Kropka, który przybliża młodym czytelnikom mitologię grecką. Autor James Davies przedstawił w kilkunastu rozdziałach starożytnych bogów, nieco historii oraz wybrane greckie mity. Dzięki lekturze dzieci pogłębią swoją wiedzę na temat starożytnych bogów, a także rozwiną swoje zainteresowanie tematem. Poszczególni bohaterowie tych opowieści staną się im bliżsi, bo dzięki wersji komiksowej poznają ich niesamowite przygody. Dowiedzą się, z czego zasłynęli Orfeusz i Eurydyka, Minotaur i Tezeusz, czym była puszka Pandory, jakie znaczenie miał koń trojański, a także poznają 12 prac Herkulesa. 👍 Więcej na blogu: https://mamaizabawa.blogspot.com/2023/09/mity-potwory-i-awantury-starozytnej.html

Zanim rozwinęła się nauka prawdy na temat świata opierały się na przesądach i wierzeniach. Przekazywane ustnie opowieści, pozwalały starożytnym cywilizacjom wyjaśnić zjawiska panujące na ziemi i niebie. Tak powstały mity - najbardziej znane i jedne z najstarsze historie, poświęcone bogom, herosom i mitycznym stworzeniom.

Dziś najbardziej znane mity, przedstawiające m.in. stworzenie świata, Herkulesa, Miniatura, Perseusza, Orfeusza, Eurydykę, czy Konia Trojańskiego dostępne są dla młodszych czytelników w zupełnie nowym, odświeżonym wydaniu.
A to wszystko za sprawą Jamesa Daviesa i jego książki "Mity, potwory i awantury starożytnej Grecji", pełnej kolorowych, zabawnych, komiksowych historyjek, w których nie brakuje znanych od wieków dobrych i złych wartości: odwagi, miłości, zazdrości, chytrości czy chciwości.
Doskonałe ilustracje, szczypta humoru i forma przekazu atrakcyjna dla współczesnego młodego pokolenia z pewnością zachęci wielu, by owe mity poznać.

Jestem zachwycona pomysłem na przedstawienie mitologii w komiksowym wydaniu. Wspaniałe podejście do tematu w ciekawym wydaniu: duży format, przyjemna dla oka czcionka, wiele ciekawostek z życia starożytnych Greków, które przeplatają się pomiędzy mitami to jest to, co będzie się podobać dzieciom w wieku wczesnoszkolnym, a nawet i starszym czytelnikom.

Polecam serdecznie, to fantastyczna publikacja, którą warto mieć w domowej biblioteczce.

Dziś najbardziej znane mity, przedstawiające m.in....

Jeśli tak jak ja uwielbiasz mity, to nie ma zmiłuj, ta książka MUSI znaleźć przytulne miejsce na półce w Twojej biblioteczce. Jeśli jednak do tej pory z mitami było Ci nie po drodze, jestem niemalże pewna, że po tej lekturze się to zdecydowanie zmieni.

Świetna, pełna humoru, nieco komiksowa konwencja zabiera młodego czytelnika w fascynujący świat greckich bogów, herosów i potworów. Zanurzycie się w wodach Styksu czy zdobędziecie szczyt Olimpu, dowiecie się jak ważne jest dojście "po nitce do kłębka", poznacie wierzenia i próby wyjaśnienia funkcjonowania świata przez starożytnych Greków, ale w nowej, nieco uwspółcześnionej wersji.

Poznacie nie tylko Zeusa, Afrodytę, Minotaura, Heraklesa czy Atenę, ale dowiecie się kim był Chiron, Bellerofont czy Jazon, Cyklopi, Skylla, Harpie itp. Będzie także wątek romantyczny czyli historia Orfeusza i Eurydyki.
Wielką rolę w wierzeniach Greków spełniało przeznaczenie, niech więc Waszym będzie lektura tej książki.
Ale muszę też szczerze przestrzec co wrażliwszych czytelników - dużo tu stworów, potworów, śmierci, zabijania - jak to w mitach, więc nie bez przyczyny Wydawca sugeruje wiek 9+

Ależ to było dobre! Mity greckie w zabawnym, komiksowym wydaniu. Już pierwszy rzut na okładkę i wiedziałam że mi się to spodoba. Fantastyczna kreska i humor. Fajnie było odświeżyć sobie greckie mity ale w takim lekkim wydaniu. Bardzo wciągające, połknęłam na raz. Jestem pewna że spodoba się zarówno dzieciaków jak i starszym czytelnikom :)

Co powiecie na mity greckie w formie komiksu dla dzieci, pełnego humoru i akcji, który nie pozwoli się nudzić? 🏛️

To fantastyczny sposób, dla młodych czytelników, aby poznać najważniejsze aspekty mitologii takie jak stworzenie świata, tytanów i bogów czy poznać konia trojańskiego i inne najważniejsze historie.

Książka zawiera piętnaście rozdziałów, nie tylko są tutaj same komiksy, ale również ciekawostki, ważne objaśnienia oraz opisy bogów i mitycznych stworzeń.
Jest doskonale skonstruowana i zachęca swoim atrakcyjnym wyglądem, okładką i zabawnymi komiksowymi ilustracjami.

To fascynujący sposób, aby wprowadzić dzieci w świat greckiej mitologii i zachęcić je do dalszego zgłębiania tego tematu. Każdy dzieciak na pewno będzie zadowolony z książki!

Dodatkowo na końcowych stronach znajduje się mityczna mapa starożytnej Grecji co znacznie ułatwia zrozumienie geografii i kontekstu mitów 🗺️

Książka zawiera piętnaście rozdziałów, nie tylko są tutaj...

• Komiksy
  • Antyczny świat