Sylwia Burgs

Obawiałam się, że ta książka mnie pokona, że załamię się w trakcie czytania, że to mnie przytłoczy. Po ludzku obawiałam się, jak to odbiorę. Narkotyki, problemy z psychiką to nie są latwe tematy, ani przyjemne.... No, ale nadszedł taki dzień jak wczoraj - czułam pustkę i stwierdziłam, że co to za różnica czy przeczytam teraz czy później, z tą pustką nie da rady mnie to bardziej załamać i tak zaczęłam czytać.

Niecałe dwa dni - tyle zajęło mi jej przeczytanie.
Ta książka jest dobra, ale nie pod względem, że idealny świat, przyjaźni bohaterowie, przyjemne przeżycia. Nie. Jest dobra pod względem przekazu emocji głównego bohatera - Perspektywa z jego punktu widzenia, Nicka, bohaterowie są wykreowani na autentyczne postaci, można uwierzyć, że istnieli, a my obserwowaliśmy ich zmagania, leki, niepokoje.

Poznajemy głównego bohatera, w momencie gdy dowiaduję się, że jego ojciec nim nie jest, czuję się zdradzony, odrzucony i ma żal, że tyle lat w kłamstwie żył. Więc postanawia, że wraca do swoich korzeni. Na lotnisku poznaje Clarie.

Clarie jest postacią, co do której mam mieszane uczucia. Powoduje przede wszystkim w moim odczuciu wrażenie, że chciałaby, aby wszyscy jej dali co ona oczekuje, bez żadnego wkładu. Np. Oczekuje od Nicka, że jej zaufa I będzie jej mówił wszystko, ale ona sama przy pierwszej okazji wypomina mu o narkotykach, obwninia o wszystko co najgorsze.

W książce są poruszone tematy :
Narkotyków
Manipulacji :,, Gdy­byś na­praw­dę mnie ko­chał, wy­ba­czył­byś mi. – Ru­szy­ła w stro­nę ka­na­py."
Toksycznych relacji
Samotności
Niepewności
Wrażliwości
I jeszcze wielu innych.

A na kończy doświadczyć możemy iskierki nadzieji, że może być lepiej.
Wydarzenia, bohaterowie, świat przedstawiony jest autentyczny, dynamiczny, wiarygodny.
Ja nie mam się do czego doczepić i jestem pod ogromnym wrażeniem opisów i tego jakie emocje wywołała u mnie tylko jak to inni mówią kilkoma literkami. Dodatkowo ciekawym pomysłem były rozdziały od 1 do 21 i od 21 do 1 - było to dla mnie coś nowego.

Jasne spodziewałam się, że tak się to skończy, ale nie o to chodzi, aby każda książka miała pełno plot twistów.

Płakałam na niej.. Nie raz

Czuję się dobrze z tym, że odważyłam się i przeżyłam te rozterki, niektóre tak podobne do moich. Doskonale przedstawiona osoba wrażliwa - wiem, bo sama nią jestem.

Miłego czytania życzę.
Nadzieja jest ważna.

,, Nic. Tylko my wiemy, jacy je­ste­śmy na­praw­dę. Oni nic nie wie­dzą. "

Sylwia Burgs

Hej dziś przychodzę do was z recenzją książki z serii "żałuję za tak późno po nią sięgnęłam". To była bardzo emocjonalna pozycja.

Nick w życiu stracił wszystko na czym najbardziej mu zależało i co kochał. W młodym wieku stracil matkę, kilka lat później musi rozstać się z dziewczyną przez ojca który musi się przeprowadzić i zabrał go ze sobą. Stacza się na dół narkotyki, nieudane próby samobójcze, a gdy dowiaduje się prawdy od ojca wraca do rodzinnego domu. Na lotnisku poznaje Clarie wspólny lot do domu zbliża ich do siebie.

Clarie ma ciężka przeszłość dlatego czuje się samotna i brak jej wiary w siebie. Obecna sytuacja z jej chłopakiem też nie jest ciekawa.
Nick po powrocie ma nadzieję że odzyska dawna miłość ale rzeczywistość okaże się gorzka.
Nick i Clarie dwie skrzywdzone osoby z bagażem doświadczeń zaczynają wspólna przyszłość. Clarie otwiera się przed Nickiem to jemu wyznaje dużo więcej niż wiedzą o niej przyjaciele.
Czy dwoje zgubionych dusz i dwoje zranionych serc będzie dla siebie ratunkiem? Czy pogrąża się na dno jeszcze bardziej.?
Książka pokazuje :
*problemu z narkotykami
*próby samobójcze
*depresję
*strata przyjaciół
*utaconą miłość
*brak wiary w siebie
*strata zaufania
Dla niektórych może to być za dużo ale wart bo karuzela emocji gwarantowana.
Naprawdę nie spodziewałam się tak pięknej a zarazem bolesnej historii. Bardzo pięknie przekazane emocje bohaterów, piękna fabuła i wzruszająca historia młodych osób. Choć późno po premierze to odkryłam piękną perełkę po którą warto sięgnąć. Jest to debiut autorki którego gratuluję. Mam nadzieje że nie będziemy czekać długo na drugą część bo zakończenie jest bardzo zaskakujące i kończy się tam gdzie był początek.
Ig aga_cytuje

Hej robaczki ❤️❤️
Recenzja

Nick chłopak,który dźwiga ciężkie doświadczenia po śmierci mamy i straty dziewczyny ze względu na wyjazd z ojcem do innego miasta by nie zapomnieć o dziewczynie sięga po alkohol i narkotyki.
Po nieudanych próbach samobójczych i odwyku .
Nick poznaje prawdę, o swoim ojcu i wraca do swojego miasta .
Na lotnisku poznaje Clarie zagubiona dziewczynę po przejściach .
Jego życie nabiera kolorów przyjaźni i miłości.
Autorka świetnie ukazała bohaterów z problemami psychicznymi i nałogami ,którzy z nadzieją patrzą na lepsze jutro .
Książkę czyta się bardzo przyjemnie i szybko .
Czekam na dalsze losy bohaterów
Książka zostanie głęboko w moim sercu ❤️❤️❤️❤️

Hej robaczki ❤️❤️
Recenzja

Po nieudanych próbach samobójczych i odwyku .
Nick poznaje prawdę, o swoim ojcu i wraca do swojego miasta .
Na lotnisku poznaje Clarie zagubiona...

To książka z gatunku tych, które rozkładają czytelnika na łopatki poprzez emocje jakie dostarczają. Jest ona niełatwa, bardzo zawiła, ukazująca potęgę i potrzebę bliskości, odsłania prawdę o toksycznych relacjach oraz uzależnieniach, uświadamia, że życie to nie bajka lecz warto żyć❗ Nie będzie to kolorowa opowieść, lecz pokazująca brutalną prawdę o młodych ludziach, którzy wstają i upadają na samo dno próbując znaleźć sens wszystkiego. Nick stoczył wiele walk i porażek, jego świat wali się kolejny raz, gdy dowiaduje się prawdy o swoim ojcu, to sprawia, że ucieka i wraca do rodzinnego domu, myśląc, że odzyska to co stracił. To podczas tej podróży poznaje Clarie, piękną i szaloną dziewczynę, która okaże się wywrócić jego świat do góry nogami. Ta dwójka zacznie się do siebie zbliżać, jednak oboje skrywają swoje mroczne sekrety, czy będą sobie w stanie pomóc, czy raczej pociągną się na samo dno?! Ona tkwi w toksycznej relacji, on zacznie uzależniać się od jej bliskości… gotowi na mocny rollercoaster emocji❓❗

www.blonderka.pl

Nick i Clarie dwie obce osoby, które jednocześnie są dla siebie bliskie i walczą o lepsze jutro.
Autorka w książce porusza ciężkie tematy, ale mimo to czyta się szybko i z zapartym tchem. Nie jest to typowy romans w ich historii jest zupełnie coś innego. Pokazuje prawdziwe emocje i nieprzekoloryzowanych ludzi.
Książka nie jest dla każdego tematy uzależnień od narkotyków, samobójstw, strat, depresja, alkohol nie są często poruszane, osobiście pierwszy raz spotkałam się w książce gdzie to wszystko spotyka oboje głównych bohaterów a nie osoby pobocze czy drugo planowe.
Zakończenie książki potrafi wycisnąć łzy, jest inne niż myślałam i nie mogę się doczekać następnej książki pani Sylwii.
Książka jest debiutem pomyślelibyście?

Książka nie jest dla każdego tematy uzależnień od narkotyków,...

Książka ma przepiękną okładkę i po prostu się zakochałam w niej, uwielbiam takie okładki!
Szybko mi się czytało i dość przyjemnie, książka nie jest oczywista.
W tej histori jest coś zupełnie innego, nie jest to typowy romans gdzie wszystko jest idealnie i idzie po dobrej myśli.
Bohaterowie są po ciężkich przeżyciach i każdy zmaga się z tym po swojemu.
Książka jest pełna emocji i właśnie te emocje towarzyszyły mi przez cała książkę. Historia jest ta prawdziwa i cudownie się ją czytało.

Szybko mi się czytało i dość przyjemnie, książka nie jest oczywista.
Bohaterowie są po ciężkich przeżyciach i każdy zmaga się z tym po swojemu.
Książka jest pełna...

Miałem okazję być świadkiem, kiedy ta książka była jeszcze w trakcie pisania. Warta przeczytania, wciągająca historia. Polecam!

Cudowna książka. Bardzo się cieszę, że w końcu ujrzała światło dzienne. Czekamy na kolejne część i kolejne dzieła! :)

Po prostu świetna i wciągająca :)

Po prostu świetna i wciągająca :)

Uwielbiam pióro autorki ❤️❤️❤️ Świetna historia!!!

Uwielbiam pióro autorki ❤️❤️❤️ Świetna historia!!!

• Do kupienia
  • Serie
  • Książka papierowa
  • Lila-róż, czyli romans jak się patrzy
  • Egzemplarz w prezencie od autora