Aussie Sickos

Amazon Kindle
2021-07-21
2021-07-21

Okładka książki The Swine Sean Hawker, Simon McHardy
The Swine Sean Hawker, Simon ...
Okładka książki Scissors Sean Hawker, Simon McHardy
Scissors Sean Hawker, Simon ...

"Caleb lobbed the baby across the room. The sprog splashed straight into the bubbling deep fryer. Score".

McHardy to marka. Nikt tak pięknie nie pisze o smażeniu dziecka na głębokim oleju jak mój ulubiony Australijczyk.

Pisałem już kiedyś o Simonie przy okazji jednej z jego wcześniejszych książek, więc pewno domyślacie się w jakie literackie bajoro lubię się czasem zanurzyć (okładka z ciągnącymi się na łańcuchach ciałami też dużo mówi) i co wywołuje uśmiech na mojej twarzy.

"Aussie sickos" to ekstrema dla ekstremy. Nie znajdziecie tu podwójnego dna, przekazu czy jakichś mądrości życiowych (chyba, że szukacie pomysłu na wykończenie sąsiada),lecz kawał solidnej zabawy, z okolicznościowymi morderstwami, torturami, gwałtami, szczaniem na siebie i jedzeniem fekaliów.

Bohaterami powieści są dwaj bracia, którzy marzą o zaimponowaniu swojemu wujkowi (seryjnemu mordercy, bo czemu by nie) poprzez zabicie jak największej liczby ludzi.
Żeby było weselej, każda kolejna ofiara ma być zamordowana w jeszcze dziwniejszy, pokręcony pomysł.

Caleb i Sunny nie są typowymi mordercami do jakich przyzwyczaiły nas różne slashery. Działają impulsywnie, bez większego planu i zabezpieczenia, ale za to z dużą dawką zaangażowania i furii.

Nie wiem czy kogoś rozbawi wrzucanie ludzi na głęboki olej w restauracji, przyczepianie hakami do jadącego autokaru czy może klasyczne w pewnych środowiskach sranie sobie na klatę. Nie wiem nawet czy kiedykolwiek ktoś z Was po to sięgnie, ale wiem, że nawet jeśli, to te 110 stron tekstu da Wam trochę porypanej rozrywki na jeden dzień.

To jest dopiero "Kto czyta książki ten żyje podwójnie".

• Anglojęzyczne

Dodaj cytat z książki Aussie Sickos