Suppli #1

2007-09-11
2004-06-30
japoński
manga josei

Cała seria mnie raczej znużyła. Przeczytałam, ponieważ kupiłam od razu 9 tomów i szkoda było zmarnować pieniądze, ale nie zachwyciła mnie ta historia. Można było po niej dostać depresji. Bohaterka miała poważne problemy emocjonalne, które były trochę potraktowane po macoszemu. Raczej manga skierowana dla dojrzalszych odbiorców, ale szału nie ma jeżeli chodzi o tą dojrzałość. Jak tylko przeczytałam, sprzedałam i zapomniałam.

1931

Oooch... Taki pierwszy tom pozostawił po sobie wrażenie.
Początek, dziewczyna trochę nieogarnięta, zapracowana, za dużo na głowę sobie wzięła. Później wpadła w lekkie załamanie, dół straszny, i nagle BACH coś się stało. I krok po kroczku do czegoś to zmierza. Ciekawe do czego?

Oooch... Taki pierwszy tom pozostawił po sobie wrażenie.

KOBIETA PRACUJĄCA

„Supli”, manga graficznie mocno kojarząca się z „Paradise Kiss”, to dzieło dość specyficzne. Z jednej strony chaotyczne, z drugiej nieco szalone, w ostatecznym rozrachunku bardzo realistyczne i życiowe, choć odbite w krzywym zwierciadle. Przeznaczone bardziej dla kobiet, niż mężczyzn, ale jednocześnie tak udane, że płeć odbiorcy przestaje mieć znaczenie, bo ten daje się wciągnąć w ten świat i losy zaludniających go bohaterów.

Fuji Minami ma 27 lat, pracę w renomowanej agencji reklamowej i faceta, z którym spotyka się już od siedmiu lat. Czyżby wiodła dobre życie? Nic bardziej mylnego. Ciągłe nadgodziny, brak wolnych weekendów, a zatem i brak szans na życie towarzyskie to jedno, drugi problem to związek, co do którego ma coraz więcej wątpliwości. Czy długo da się funkcjonować w takich warunkach? I co powinna zrobić Minami?

Całość recenzji na moim blogu: https://ksiazkarniablog.blogspot.com/2020/03/suppli-1-mari-okazaki.html

KOBIETA PRACUJĄCA

To jedna z tych mang, które każą zastanowić się nad swoim podejściem do życia. Seria składa się z 10-ciu tomów. Wszystkie są w Polsce wydane, z czego się bardzo cieszę!! W tomie pierwszym poznajemy główną bohaterkę, która całą swoją uwagę poświęca pracy, zapominając o swoim życiu prywatnym. Zresztą jak wielu jej znajomych.

Pierwszy i drugi tom kupiłam dobre 2/3 lata temu...obecnie jestem na kierunku Tech.Org.Reklamy...To musiało być przeznaczenie (^w^)v

Nie wiem czy tylko ja odnoszę wrażenie, ze akcja jest nieco chaotyczna? Fabuła średnio ciekawa, acz komiks dopracowany pod względem estetycznym (prześliczna bohaterka!).

2084

Manga dla dorosłych? Niestety nie dorosłam do niej ;-)

Manga dla dorosłych? Niestety nie dorosłam do niej ;-)

• Manga
  • Mangi