Historia Polski w komiksie

Okładka książki Historia Polski w komiksie Paweł Kołodziejski, Bogusław Michalec
Okładka książki Historia Polski w komiksie
Paweł KołodziejskiBogusław Michalec Wydawnictwo: Wydawnictwo AA komiksy
komiksy
Wydawnictwo AA
2017-01-01
2017-01-01
Kraków

Okładka książki O Smoku Wawelskim i Królewnie Wandzie Der Wawel-Drache und die Königstochter Wanda Grzegorz Rosiński, Barbara Seidler
O Smoku Wawels... Grzegorz Rosiński,&...

Bardzo fajny komiks o całej historii naszego ukochanego kraju. Wiele postaci, bitew i kluczowych wydarzeń sobie odświeżyłem dzięki tej książce.

Tomiszcze, o którym jest zdecydowanie zbyt cicho! Idealna książka dla maturzystów zdających historię, może dla młodzieży z ostatnich klas szkoły podstawowej. Sam komiks jakby wyjęty z lat 70-tych, albo 80-tych, co jest jego ogromną zaletą, bo pozwala wczuć się w "dawne czasy".
"Historia Polski w komiksie" trafiła do mnie z biblioteki całkiem przypadkiem. Choć jest dużą księgą to nie rzuca się w oczy, natomiast zainteresowało mnie przedstawienie historii w tej formie, dlatego wzięłam do domu tachając ją przez pół miasta.
Słuchajcie, warto!
Znajdują się tu wszystkie najważniejsze wydarzenia historyczne. Wspaniale i symbolicznie zostały rozrysowane np. rozbiory. Autorzy w przemiły sposób włączyli w wydarzenia postaci historyczne - od Mieszka po Adama Małysza, bo przecież będą zapamiętani zawsze. Lubię poczucie humoru autorów, gdy narysowali "rozkminki" niektórych postaci (np. Zygmunt się zastanawia, czy jest podobny do gościa na kolumnie, ubawiłam się przy tym konkretnie). Ale niektórych postaci nie lubisz na pierwszy rzut oka, np. caryca Katarzyna to zwykła *****.

Ostatnie strony komiksu są niezwykle ważne, dlatego warto mieć tę książkę w domu..

Od momentu, kiedy zapoznałam się z twórczością Pana Pawła Kołodziejskiego, który przekonał mnie tym, abym mogła, na nowo wrócić do książki czytanej w komiksie zapragnęłam więcej poczytać i móc zrozumieć zawarty w niej główny przekaz, jaki on ze sobą wnosi z każdą nową powstałą tematyczną książką.

Najbardziej lubię poznawać w twórczości Pana Pawła Kołodziejskiego tą niezwykłą dla mnie tajemniczość, która sprawia, że mogę na nowo odkrywać to, co wcześniej było mi znane, a chwilami nie było, przedstawione tak jak właściwie powinno, to wówczas mnie to bardzo cieszy. Pasja, z jaką autor tworzy coś, czego, ja nie jestem, w stanie sobie wyobrazić nawet to jest dla mnie największa czytelnicza chwila, do której chce ponownie powrócić.

Książka pt. ''Historia Polski w komiksie'' autorstwa Panów Pawła Kołodziejskiego, Bogusława Michaleca przedstawiona w formie komiksu to nie lada twórczy wyczyn stworzenia, wykreowania, pomysłowości, ale uczynienia z historii czegoś, co będzie się chciało na nowo przypomnieć z największą przyjemnością.

Dla osób, które interesują, się wnikliwie historią ta książka będzie stanowić nowe horyzonty wiedzy mogące przyczynić się, że z innej perspektywy można spojrzeć na postacie historyczne.

Jak tu nie polubić tak przedstawionej w ciekawej ciekawie językowej historii i z trafnie dobranymi tekstami do postaci historycznych, które wiele wniosły na karty zapisanych ksiąg, o których obecnie nie mówi się zbyt wiele. Jedynie przypomina przy okazji nadarzających się rocznic, by uczcić pamięć o nich.

Autorzy przybliżają w interesujący sposób biografie bohaterów, gdyż wychwytują najważniejsze fragmenty z ich życia, co przyczynia się do tego, abyśmy my mogli więcej się dodatkowo o nich i zagłębić się, jakie mieli życie, gdyż powstaje wiele książek, filmów na podstawie ich dokonań tych większych lub mniejszych.

Bardzo podobają mi się wykonane rysunki Pana Pawła Kołodziejskiego, gdyż są wyraziste, można wyczytać z nich wiele, jakimi byli bohaterami, emocje w nich są i towarzyszyły im podczas towarzyszących ważnych dla nich wydarzeń.

Zamieszczone w tym komiksie teksty Pana Bogusława Michalca są czytelne i to ułatwia czytanie.

Elementami dodatkowymi, które przykuwają, oko jest, to, że rysunki wszystkich występujących postaci są ukazane od samego początku aż po sam koniec, najważniejsze zagadnienia tematyczne są posegregowane, a to, co mi się spodobało najbardziej, że pozostawione miejsce jest dla czytelnika, aby wkleił swoje zdjęcie.

Autorzy chętnie korzystają z konsultacji historycznej oraz merytorycznych uwag.

Wydawnictwu AA dziękuję za podarowanie mi do zrecenzowania egzemplarza książki pt. ''Historia Polski w komiksie'' Panów autorstwa Panów Pawła Kołodziejskiego, Bogusława Michaleca.

Warto jest przeczytać ten komiks.

Najbardziej lubię poznawać w twórczości Pana Pawła Kołodziejskiego tą...

• Komiks
  • Wypożyczone z biblioteki