Wilczy Lord

Okładka książki Wilczy Lord Melisa Bel
Okładka książki Wilczy Lord
Melisa Bel Wydawnictwo: MELISA BEL Cykl: Niepokorni (tom 3) literatura obyczajowa, romans
Niepokorni (tom 3)
MELISA BEL
2022-02-14
2022-02-14
romans historyczny XIX Anglia sierociniec opieka uczucia

Nie czytałam poprzednich części a ta mi po prostu wpadła w ręce, zapowiadała się dobrze więc przesłuchałam. Bardzo mi się podobała i pewnie sięgnę po poprzednie tomy od początku. To mój ulubiony klimat powieści. Charlotte jest wychowanką sierocińca św. Barbary a teraz przejmuje opiekę nad przytułkiem. Miejsce jest bardzo zadłużone a jedyną osobą którą dziewczyna może prosić o pomoc jest bezwzględny, popsuty do szpiku kości lord Hamilton, właściciel ekskluzywnego klubu dla dżentelmenów. Dziewczyna nie wie co zrobić ale duma jej powiada aby jednak spróbowała. Co z tego wyniknie? Polecam.

Trzyma klimat poprzednich części.

Trzyma klimat poprzednich części.

Bardzo wciągająca książka, warto przeczytać, polecam.

Bardzo wciągająca książka, warto przeczytać, polecam.

To moja trzecia z kolei przeczytana część Niepokornych, a każda następna podoba mi się bardziej od poprzedniej - skoro tak, to ostatnia będzie geniuszem pani Bel :) Tu mamy parę absolutnie przeciwstawnych bohaterów - pannę Charlotte i lorda Hamiltona. Charlotte opiekuje się dziećmi w sierocińcu i pomimo, że ma jak najgorsze zdanie o lordzie, w krytycznej sytuacji i dla dobra dzieci widzi w nim jedynego człowieka, który może jej pomóc. Lord jest wyniosłym, cynicznym i chłodnym człowiekiem prowadzącym ekskluzywny klub dla dżentelmenów. Już podczas ich pierwszego spotkania zaczynają przelatywać iskry, chemia między nimi wciąż narasta, chociaż nie rozumieją swoich uczuć, a właściwie nie chcą się do nich przed sobą przyznać. Wszystko świetnie skomponowane, interesująco nakreślona każda postać, przy tym malutki wątek kryminalny sprawia, że czyta się błyskawicznie, z pełnym zainteresowaniem i emocjami.
Do tej pory dla mnie najlepsza i polecam wszystkim.

Pierwszy tom czytałam dawno, więc pomijając moje odczucia w stosunku do bohaterów, niewiele z niego pamiętam. Jako miłośniczka romansów historycznych, postanowiłam dać szansę kolejnym częściom i te odebrałam już zdecydowanie lepiej. Bardzo spodobali mi się bohaterowie. Fantastyczna przemiana Catherine z dziecinnej i zawstydzonej dziewczynki w pewną siebie i wytrwałą w dążeniu do celu kobietę. Jak ja lubię takie zmiany. A jeśli już jestem przy metamorfozach, to taką zdecydowanie przechodzi tytułowy Wilczy Lord. Ten posiadacz domu rozpusty, postanawia pomóc sierotom, którymi opiekuje się Charlotte- przyjaciółka Catherine. Jak zatem widać warto czytać książki w kolejności, gdyż bohaterów poznajemy z wyprzedzeniem. Część czwarta- „Kapitan Ross”- nie zaskoczyła mnie doborem bohaterów, gdyż skoro Catherine wyszła za mąż, to zdecydowanie przyszedł czas, aby zająć się jej starszą siostrą Helen. W ciekawej powieści któż nie nada się bardziej dla tej perfekcyjnej panienki, niż syn arystokratów, którego rodzina się wyrzekła? I pewnie jeszcze dwie części wcześniej, taki zięć przyprawiłby rodziców panienek Williams o zawał. Obecnie jednak daleko im do dewocji w stylu lady Brooke, w związku z czym wszystko dobrze się kończy. Niestety córka wspomnianej wyżej dewotki początkowo nie ma tyle szczęścia. Ubierana jak zakonnica i ograniczana zostaje zmuszana do poślubienia pastora. Na szczęście w Annabel tkwi tak naprawdę diablica, która z pomocą Jonathana uwalnia się spod wpływów matki.

James Hamilton to mój ulubiony do tej pory bohater meski w książkach Melisy Bel. Chłodny, logiczny i cyniczny. Do tego przystojny, siejący postrach i szacunek wśród socjety. Kobiety go pragną, ale on jest jakby poza zasięgiem.
Po pierwsze to autorka świetnie opisuje Jamesa, ale wcale nie taki on zimny i bezwzględny (właściwie to gdzie ta bezwzględność ja się pytam???). Mimo rażącej naiwności tej powieści, bardzo przypadła mi ona do gustu. Z Charlotte ma główny bohater doskonałe iskrzące dialogi. Postępowanie głównej bohaterki było dla mnie w miarę logiczne i tu plus dla autorki. Chemia jest pięknie opisana.
Poppy jest cudowna i wprost łamiąca serce (także Jamesa). Trochę mało było głównych bohaterów, więcej wątków pobocznych, ale gdy już byli to trudno było się oderwać.
Ps. Scena pierwszego spotkania Helen i Rossa - no śmiałam się w głos.

"Wilczy lord" to trzeci tom serii. Tym razem poznajemy bliżej losy dzielnej panny Summer, która prowadzi sierociniec dla dzieci oraz bezwzględnego lorda Hamiltona, który jest właścicielem.. klubu dla dżentelmenów. Tych dwoje spotkało się już w poprzedniej książce. W dalszym ciągu Charlotte nie ma dobrego zdania o lordzie ale dla dobra dzieci będzie zmuszona prosić go o pomoc. Czy Hamilton okaże jej wsparcie? Czy okaże się rozpustnikiem a może prawdziwym dżentelmenem?

Och uwielbiam romanse historyczne. Od tego wszystko się zaczęło kiedy to jako mała dziewczynka mogłam tylko oglądać harlekiny na półce dla dorosłych. Lubię więc wracać do tych klimatów a spod pióra tej autorki wychodzi to znakomicie. Tej dwójce bohaterów kibicowałam od początku. Bardzo podobało mi się, że autorka nie poszła na skróty i rozbudowała akcje miedzy nimi. Panna Summer nie spoczęła na laurach i do samego końca szukała alternatywnych rozwiązań. Lord okazał się mieć głowę pełną pomysłów. Najbardziej rozbawił mnie fragment z przedstawieniem dzieci z sierocinca. I oczywiście moje serce skradła mała Poppy. Już nie mogę się doczekać książki o jej przygodach w dorosłym życiu. Czytajcie bo warto!

Kolejna część i podobnie jak inne powieści z cyklu czytało mi się rewelacyjnie!

Kolejna część i podobnie jak inne powieści z cyklu czytało mi się rewelacyjnie!

Kolejna romantyczna opowieść od Pani Bel za mną.
I znów mi się podobało. Ciekawi bohaterowie pierwszo i drugoplanowi. Interesująca fabuła. Bardzo lubię styl autorki oraz czasy, w których obsadza swoich bohaterów.
Ciężko mi było oderwać się od lektury. Wystarczyły zaledwie dwa dni, by zapoznać się z losami młodej opiekunki sierocińca oraz pewnego siebie lorda o wilczym spojrzeniu.
Polecam i oceniam 8/10.

Kolejna romantyczna opowieść od Pani Bel za mną.

Uwielbiam!

Uwielbiam!