Paleta namiętności

Okładka książki Paleta namiętności Renata Czaban-Kryczka
Okładka książki Paleta namiętności
Renata Czaban-Kryczka Wydawnictwo: Wydawnictwo Feniks Cykl: Paleta uczuć (tom 3) literatura obyczajowa, romans
Paleta uczuć (tom 3)
Wydawnictwo Feniks
2021-12-13
2021-12-13

To trzecia już część - po "Palecie uczuć" i "Palecie emocji" serii autorstwa Pani Renaty.

Poznajemy w niej dalsze zawiłe losy Łucji i Dominika, którzy rozdzieleni intrygami Kamili, zajmują się swoimi sprawami. Łucja powoli dochodzi do siebie po dramatycznym rozstaniu z ukochanym, jednak ciąża wciąż o nim przypomina. To boli, ale trzeba żyć dalej..

Z kolei Dominik musi zająć się porzuconym przez Kamilę synkiem, który okazuje się nie jego dzieckiem. Mimo trudnych relacji z Łucją mężczyzna ma cichą nadzieję, że w końcu dziewczyna mu wybaczy i ponownie zaufa. Tymczasem Łucja poznaje przystojnego Bartka, który próbuje uleczyć jej złamane serce..

Na jaw wychodzą skrywane przez wiele lat tajemnice, które nieodwracalnie wywrócą do góry nogami życie Marii i jej dzieci oraz Radka.

Mateusz coraz śmielej odnosi się do Malwiny, która od dawna mu się podoba. A do najważniejszego dnia w swoim życiu szykują się Adrian i Paula.

Bardzo ciepła, rodzinna i skłaniająca do refleksji powieść. Bo nic nie jest nam dane raz na zawsze.. Raz rozpalona w sercu miłość może znienacka zadać ogromny cios.. Ale przyjdzie czas, że rana przestanie palić żywym ogniem i ktoś znów zawładnie niegdyś krwawiącym sercem.

Autorka ma lekki i przyjemny styl pisania. Stworzyła wiele ciekawych i świetnie rozwiniętych wątków, które doskonale się ze sobą łączą w spójną całość. Fajny pomysł na fabułę, sympatyczni bohaterowie, sporo uczuć.. Książkę szybko się czyta i towarzyszy temu sporo emocji.

Już wypatruje kolejnej części 😉

Z kolei Dominik musi...

Sekrety i tajemnice mogą wiele zmienić. Przekonała się o tym Renata, która odkryła wstrząsającą całym miasteczkiem rodzinną tajemnice.
Równie trudne I skomplikowane co tajemnice, bywają zmiany. A życiowe to ciałem zmiany. Choćbyśmy chcieli ich unikać jest to niemożliwe. I tym z kolei przekonała się córka Renaty, Lucja. Kobieta spodziewa się dziecka, jednak jej życie uczuciowe nie jest proste. Z jednej strony znajduje się przystojny policjant, z drugiej jej pierwsza miłość Dominik. Wygra nowe czy stare uczucie?

I oczywiście miłość. Miłość która potrafi być zaskakująca i skomplikowana. Paulina i Adrian marzą aby cieszyć się swoją miłością w tym wyjątkowym dniu, ale czy na pewno zawsze wszystko jest takie jak to sobie zaplanujemy?

Tutaj idealnie pasuje do tej książki. Rzeczywiście mamy tu cala paletę różnych h bohaterów z różnymi problemami, życiowymi perypetiami i uczuciami. Jest tu całą paleta uczuć od pierwszej do ostatniej miłości. A gdzie miłość jest też namiętność.
Urocza, rzeczywista książka. Ciekawa I miło się czyta.

Dziękuję autorce @renata_czaban_kryczka
za możliwość zrecenzowania tej książki

"Paleta namiętności" autorstwa Renaty Czaban-Kryczka to trzecia część cyklu "Paleta uczuć", które ukazały się nakładem Wydawnictwa Feniks.

Jest to cykl, który chwyta za serce, zawarta cała paleta emocji sprawia, że bohaterowie stają nam się bliscy, a ich przeżycia bardzo poruszają czytelnika. Autorka umiejętnie dozuje napięcie przez wszystkie części. Zawrotne zmiany akcji sprawiają, że nie można oderwać się od czytania, a serce pędzi w niespokojnym rytmie.

Łucja po rozstaniu z Dominikiem oczekuje narodzin dziecka.
Pomimo bólu i poczucia zranienia wychodzi do niego z pewną propozycją?
Jak na nią zareaguje i czy ją przyjmie?

Kobieta poznaje Bartka, który swoją troską, dobrocią, cierpliwością otacza ją opieką i gorącym uczuciem.
Czy otworzy się na nowy związek?

Renata, mama Łucji odkrywa rodzinny sekret, który wstrząsnął rodziną.

Skrywana tajemnica, fakt jak będzie ona rzutowała na relacje rodzinne i jakie skutki wywoła, czy rodzina udźwignie ten ciężar był zaskakujący.

Patrycja i Adrian wyczekują dnia kiedy zostaną małżeństwem.
Czy wszystko potoczy się po ich myśli?

Autorka wręcz fenomenalnie skonstruowała i poprowadziła całość.
Silne rodzinne więzi, oddanie, troska z jaką trwają ze sobą pomimo przeciwności losu jest poruszająca.

Czytając czułam ciepło, serdeczność, radość przeplatała się ze smutkiem.

Jedna z myśli to, że razem, ale otoczeni miłością troską jesteśmy w stanie udźwignąć wiele.

Z całego serca polecam przeczytanie wszystkich trzech części, jestem przekonana, że spędzicie przyjemnie czas poznając losy bohaterów.

Łucja po rozstaniu z miłością swojego życia, Dominkiem, na nowo układa swoje życie, cieszy się z ciąży i z tego, że już niedługo na świecie pojawi się jej dziecko. Dodatkowo Bartek, który uparcie walczył o względy przyszłej mamy, otrzymał swoją nagrodę za cierpliwość i z każdym dniem jest coraz bliżej ukochanej.

Paulina i Adrian, już niebawem mają stanąć na ślubnym kobiercu. Obecnie przygotowują wszystko by było idealnie. Jednak częste wyjazdy związane z pracą chłopaka i zajęcia na uczelni dziewczyny, nie pozwalają im spędzać razem tyle czasu ile by chcieli.

Matka Łucji a raczej jej mąż Paweł, okrywa pewną rodzinną tajemnicę, która może zmienić życie nie tylko jednej osoby.

W domu rodzinnym Dominika, jego mama ma coraz więcej na głowie. Nie dość, że ma ciężko chorego męża, którym musi się opiekować. To jeszcze żona Dominika, Kamila zostawiła małe dziecko. Jednak z pomocą sąsiadów jakoś daje sobie radę, przecież to nie wina małego chłopca, że mama uciekła i go zostawiła.

Czy Łucja odnajdzie szczęście u boku Bartka i zapomni o krzywdzie, jaką wyrządził jej Dominik? Czy wszystkie plany Pauliny i Adriana zostaną zrealizowane i nic nie stanie im na przeszkodzie? I na koniec, co to za tajemnica, którą odkryli Renata i Paweł?

Przyjemnie było wrócić do tych bohaterów i przeczytać, co u nich nowego się wydarzyło. Książka jest króciutka, więc nie zajmie wam za dużo czasu. A chyba większość z nas lubi czytać takie realistyczne historie, przynajmniej ja tak mam. Uwielbiam zagłębiać się w świat bohaterów i w ich problemy, wtedy moje wszystkie myśli uciekają z głowy. Czasami dobrze jest przeczytać coś, co pokarze, że nawet postacie z książek zmagają się z trudnościami małymi i dużymi. Ta książka jest na tyle realistyczna, że zupełnie nie zdziwiłabym się gdyby to się zdarzyło naprawdę.

Co znajdziecie w tej książce? Na pewno miłość, namiętność, przyjaźń, troszeczkę humoru, problemy rodzinne, tajemnicę, widmo śmierci i wiele, wiele emocji. Przyznam, że już myślałam, że nie uda się autorce mnie zaskoczyć. A jednak koniec pozostawił wielką niewiadomą, co sprawia, że najchętniej już zabrałabym się za kolejną część, na którą z niecierpliwością czekam.

Serdecznie dziękuję autorce za zaufanie, oraz za to, że mogłam objąć tę książkę swoim patronatem medialnym. Ogromnym zaskoczeniem było dla mnie również to, że w podziękowaniach znalazłam swoje imię i nick. Gorąco dziękuję.

A was gorąco zachęcam do sięgnięcia po tę serię, koniecznie zacznijcie od pierwszego tomu.

Paulina i Adrian, już niebawem mają stanąć na ślubnym...

„Paleta namiętności” opowiada o dwóch przyjaciółkach Łucji i Pauli, które poznały się na studniach i od tamtego czasu są nierozłączne oraz innych członkach ich rodzin.

W tej części Paula przygotowuje się do swojego ślubu. Jej przyszły mąż Adrian, to brat jej przyjaciółki.

Z kolei zrozpaczona i ciężarna Łucja odnajduje spokój po rozstaniu z Dominikiem, jej wielką miłością. W końcu daje szansę swojemu wybawicielowi, który pomógł jej po wypadku samochodowym.
Bartek zakochany w niej od pierwszego wejrzenia nie poddaje się i zatacza swój czar wokół Łucji.

Jest to książka o prawdziwym życiu, rozterkach, chorobie, przyjaźni ale przede wszystkim o rodzinie, która w najgorszych momentach w naszym życiu jest ostoją każdego z nas, gdzie znajdziemy pomoc i ukojenie.

Autorka funduje nam mnóstwo namiętności w sposób subtelny, gdzie śledzimy z uwagą rozwijające się uczucia oraz namiętność pomiędzy bohaterami.

Bardzo podobało mi się przedstawienie bohaterów, których problemy i rozterki są bardzo realne i mogłyby dosięgnąć każdego z nas.

Autorka namieszała bardzo pod koniec książki i już wiemy, że możemy spodziewać się czwartej części. Nie ukrywam, że bardzo się cieszę bo polubiłam wszystkich bohaterów, którym bardzo kibicuję, a najbardziej Łucji i Pauli.

Autorka w naturalny sposób opisuje zmagania życia codziennego młodych ludzi jak i ich rodziców. Przedstawia problemy z jakimi się muszą zmierzyć, tajemnice, które wychodzą na jaw też budzą wiele emocji. Książkę czyta się przyjemnie, nie jest zbyt długa. Z bohaterami można się zrzyć.

Na zakończenie serce przyspiesza swój rytm , oczy przeskakują ze zdania na zdanie aż bum książka się kończy, a wraz z nią pozostają pytania.
Jak tak można zostawić czytelnika?

Paleta namiętności" to trzeci część serii Paleta uczuć. Powiem wam na wstępie, że każda część tej serii zachwyca mnie tak samo. Jestem oczarowana piórem autorki.
Opis.
Renata matka Łucji, odkrywa rodzinną tajemnicę, która wstrząśnie wszystkimi mieszkańcami miasta. Do czego to doprowadzi?
W życiu ciężarnej Łucji zachodzą ciągłe zmiany. Czy serce dziewczyny skradnie przystojny policjant, czy może powróci uczucie do Dominika jej pierwszej miłości?
Paulina i Adrian planują swój najważniejszy dzień w życiu. Czy nic nie stanie na drodze do ich szczęścia?
📖"Paleta namiętności "to historia pełna niespodziewanych zwrotów akcji i ogromnego ładunku emocjonalnego. Nie sposób oderwać się od tej powieści.
📖W powieści jak w życiu radość miesza się ze smutkiem, są chwile uniesień i chwile zwątpienia. Jest strach, ciężka choroba ale jest też radosne oczekiwanie na nowe lepsze jutro.
📖Autorka przedstawia życie takie jakim jest, bez zbędnego cukrzenia, lukrowania . Bohaterowie to osoby takie jak my, którym nie obce są wzloty i upadki . Pokuszę się o stwierdzenie ,że to "powieść którą napisało życie".
📖Towarzyszymy bohaterom w ich życiu codziennym, życiu pełnym blasków i cieni.
Życiu ,które staje się znacznie prostrze gdy nie jesteśmy sami . Gdy są wokół nas ludzie życzliwi, gotowi w razie potrzeby podać nam pomocną dłoń.
Ja już z niecierpliwością czekam na kolejną część.
Polecam z całego serca. ♥️
Ps. Przed sięgnięciem po książkę "Paleta namiętności "niezbędna jest znajomość poprzednich tomów.

Opis.

„Paleta namiętności” – powieść napisana przez życie

„Poddaj się namiętności i zanurz się w kontynuacji pełnej ciepła i zwrotów akcji serii „Paleta emocji”.

Renata odkryła rodzinną tajemnicę. Sama zdziwiła się, że jako nieliczna nic wcześniej nie zauważyła. Tajemnica wstrząsa rodziną, jak również całym miasteczkiem. Ciężarna Łucja cały czas ma obiekcje czy wybrać przystojnego policjanta, czy ojca dziecka, które nosi, Dominika. Serce podpowiada jedno a rozum drugie. Na którego z młodych mężczyzn się zdecyduje? Przyjaciółka Łucji, a zarazem jej współlokatorka Paulina planuje z Adrianem swój najważniejszy w życiu dzień. Czy wszystko ułoży się po ich myśli? Czy jednak los zakpi sobie z ich szczęścia?

Nie chcę Wam za dużo zdradzać, aby nie spoilerować części wcześniejszych. Autorka, Renata Czaban–Kryczka trochę nam czytelnikom kazała czekać na tom 3. Ubolewam jednak, że był on taki krótki. Chyba tak bywa niezależnie od objętości książki, że jeśli nas wciągnie historia, to bez względu, jaka obszerna by była to zawsze kończy się zbyt szybko. Autorka w bardzo prosty i piękny sposób ukazuje nam codzienność, zmagania młodych ludzi, ale również ich rodziców czy przyjaciół z codziennością. Z problemami, troskami, chwilami szczęścia, obowiązkami, trwaniem przy bliskich osobach, bez względu na sytuacje, jakie życie nam zafunduje.

Jeśli ktoś boi się słowa romans, to bez obaw. Autorka wnosi chwile uniesienie na strony książki, ale ze smakiem. Książka to paleta uczuć, emocji i namiętności. To, za co nie lubię autorów (z przymrużeniem oka) to to, że zawsze muszą zakończyć opowieść w najbardziej interesującym momencie, zmuszając nas tym samym do cierpienia w oczekiwaniu na kolejną część. Powieść jest tak realna, że nawet nie mamy wątpliwość co do tego, że ta historia mogłaby się wydarzyć. Polecam Wam całą serię „Palety emocji”.

„Paleta namiętności” – powieść napisana przez życie

„Im dłużej brniesz w kłamstwo, ono staje się prawie prawdą.”

Łucja dochodzi do siebie po zerwaniu z Dominikiem, zdradzona i upokorzona w końcu zaczyna się cieszyć z narodzin dziecka. Nie ma zamiaru utrudniać mu kontaktów z dzieckiem, wie, że nie zdoła mu wybaczyć, proponuje mu przyjaźń. Jak on na to zareaguje, ale przecież ma żonę? Zainteresowany Łucją Bartek nie odpuszcza, dziewczyna staje się mu coraz bliższa, czy odwzajemni jego uczucia? Renata – matka Łucji odkrywa tajemnicę rodziną, która wstrząśnie wszystkimi. Paulina i Adrian już wkrótce staną na ślubnym kobiercu. Czy wszystko pójdzie po ich myśli?

Trudny i niepokojący świat uczuć. Autorka z empatią i wrażliwością ukazuje ludzkie życiowe zawirowania, złożoną codzienność naszych bohaterów. To, co w życiu najważniejsze, bez czego nasze życie byłoby puste i pozbawione sensu - drugiej osoby, miłości, przyjaźni, zrozumienia, wsparcia. Codzienność zabarwiona serdecznością, niezachwiana pewność w szczerość i oddanie drugiego człowieka, na którego zawsze można liczyć. Silne więzy rodzinne, trwanie przy bliskich w zdrowiu i chorobie, w szczęściu i nieszczęściu. Choroba, nieuchronnie zbliżające się widmo śmierci. Radości i smutki, żal i rozgoryczenie, trudne decyzje i ich konsekwencje. Przez lata skrywane tajemnice, czy zawsze wszystko można wybaczyć? Rodzące się nieśmiało uczucie, pożądanie, namiętność. W całość subtelnie i z wyczuciem wplecione gorące, pikantne sceny.

Bardzo dobra powieść obyczajowa i emocjonujący romans. Prawdziwa mieszanka uczuciowo – wybuchowa. Wartościowa, wciągająca z nutką dobrego humoru, dająca do myślenia opowieść. Zakończenie całkowicie mnie zaskoczyło, z niecierpliwością czekam na kontynuację. Koniecznie czytajcie w kolejności chronologicznej. Serdecznie polecam!

„Im dłużej brniesz w kłamstwo, ono staje się prawie prawdą.”

"Paleta namiętnościi" jest trzecim tomem serii Paleta uczuć, na którą czekałam bardzo niecierpliwie. Byłam bardzo ciekawa, jak potoczą się dalsze losy bohaterów. Musicie wiedzieć, iż Renata Czaban-Kryczka każdą z części kończy w takim momencie, że podsyca ciekawość czytelnika na więcej.

Kolejny raz jestem zachwycona tym, co otrzymałam. Wraz z pierwszymi stronami dzieje się sporo, a im dalej, tym przybywa jeszcze więcej interesujących sytuacji i wydarzeń. Ponownie mamy do czynienia z ogromem uczuć, emocji i przeżyć. Tytuł idealnie oddaje to, co znajdziemy na kartach książki.

Bohaterowie absolutnie w żadnym stopniu nie stracili na atrakcyjności. Ich losy nabierają rozpędu, a my nie przestajemy im kibicować. Oczywiście posiadają zarówno wady, jak i zalety, co czyni ich prawdziwymi. Oprócz perypetii Łucji, sprawdzamy również co słychać u innych bohaterów. A tam też sporo się wydarzy. Autorka pozwoliła nam dużo lepiej poznać Bartka, który już w pierwszym tomie zaskarbił sobie moją sympatię, ale tu wręcz nie sposób go nie pokochać. Jest mężczyzną troskliwym, opiekuńczym, wie czego chce i sukcesywnie, krok po kroku o to walczy.

"(...) dziś zobaczył w niej nie tylko delikatną dziewczynę, ale kobietę silną i zdecydowaną - no, może poza chwilowymi wątpliwościami. W każdym razie zobaczył nową Łucję i ta nowa Łucja podobała mu się nawet jeszcze bardziej."

Problemy, jakie napotykają na swojej drodze postaci czynią tę powieść realną, gdyż w prawdziwym życiu również nieobce jest nam uczucie zdrady, zranionego serca, brak zaufania, kłamstwo czy smak prawdziwej przyjaźni. Towarzyszymy im w radościach i smutkach, poczuciu żalu i rozgoryczenia, rozterkach, chorobie, poczuciu obowiązku i oddaniu oraz tlącej się nadziei. Wszystko to, co dotyczy bohaterów, bardzo szybko staje się bliskie i nam. Autorka niczego nie koloryzuje, przedstawia wszystko takie, jakim jest w rzeczywistości. I to jest mocna strona powieści.

"(...) im dłużej brniesz w kłamstwo, ono staje się prawie prawdą."

Nie wiem jaki jeszcze plan na swoich bohaterów ma autorka, ale ja jestem niezmiernie ciekawa jak w tym wszystkim odnajdą się postaci. Czuję, że nie tylko u Łucji, ale i jej przyjaciółki Pauliny zajdą zmiany.

Cała historia prezentuje się spójnie. Autorka posiada lekkie, plastyczne pióro, buduje naturalne dialogi, tam gdzie trzeba wstawia odrobinę humoru, a gdzie indziej poważne wątki. Pojawiają się także sceny miłosne charakteryzujące się subtelnością, ale nie pozbawione namiętności i pożądania.

"Paleta namiętności" to historia przypominająca czym jest prawdziwa miłość i ile znaczy dla człowieka. Pokazuje, że dzięki niej życie nabiera innych barw. To powieść podkreślająca wartość i siłę rodziny oraz uświadamiająca byśmy nie trwonili naszego cennego czasu na kłótnie, obrażanie się czy rezygnowali z rozmowy. Polecam gorąco!

• Przeczytane 2022
  • Moje :)
  • Od Wydawnictw/Autorów
  • Do zdobycia
  • Wydawnictwo Feniks
  • Mój patronat medialny :)

Dodaj cytat z książki Paleta namiętności