Wierszyki plączące języki

Okładka książki Wierszyki plączące języki praca zbiorowa
Okładka książki Wierszyki plączące języki
praca zbiorowa Wydawnictwo: Dragon wierszyki, piosenki
wierszyki, piosenki
Dragon
2021-09-29
2021-09-29

Okładka książki ABECADŁO Joanna Rusinek, Michał Rusinek
ABECADŁO Joanna Rusinek, Mic...
Okładka książki Tajemniczy Ktoś Małgorzata Herrera, Klaudia Piróg
Tajemniczy Ktoś Małgorzata Herrera,...
Okładka książki Paweł i Gaweł. Wiersze o dzieciach Jan Brzechwa, Aleksander Fredro, Stanisław Jachowicz, Maria Konopnicka
Paweł i Gaweł.... Jan Brzechwa, Aleks...
Okładka książki O wiośnie, kurczętach i wielkanocnych świętach. Książka z naklejkami Ilona Brydak, Urszula Kozłowska
O wiośnie, kur... Ilona Brydak, Urszu...
Okładka książki Słowa po kawałku Elżbieta Szwajkowska, Witold Szwajkowski
Słowa po kawałku Elżbieta Szwajkowsk...
Okładka książki Ciężarówka i przyczepka. Wierszyki drogowe Olga Demidova, Anastazja Orłowa
Ciężarówka i p... Olga Demidova, Anas...

Wierszyki Plączące Języki spowodowały, iż moje dziewczyny z chęcią posłuchają fajnych i ciekawych rymowanek. Przy okazji spędzają miło czas, a i śmiechu jest co nie miara. Kolorowe obrazki to świetna okazja do tego, by trochę rozruszać wyobraźnię i pomijając wierszyk opowiadać co widzimy... a ulubione znają już na pamięć.

Co mnie osobiście urzekło w tych książkach dla dzieci ?
🌞 po pierwsze ciekawe te Wierszyki, które czasem śmieszne, to mimo wszystko starają się przemycić drobne i dobre wartości
🌞 kolorowe obrazki to jest to co dzieci lubią najbardziej, a mi jako mamie pozwalają zrobić łyk ciepłej kawy 😉
🌞 Wierszyki Plączące Języki to różne wiersze, które faktycznie plączą język 😅 sama jak czytam na głos mam problem by w miarę sprawnie przeczytać wers 😅
🌞 poprzez zabawę możemy trochę się pouczyć a przede wszystkim spędzamy ciekawie czas 😊

Polecam! :)

Co mnie osobiście urzekło w tych książkach dla...

Chciałam Wam dzisiaj zaprezentować dwie książki, które nadwyrężyły mój język i dostarczyły przez to moim dzieciom wiele radości!
Pamiętacie jak w szkole mówiło się "Stół z powyłamywanymi nogami"? Albo "Chrząszcz brzmi w trzcinie w Szczebrzeszynie"? Otóż przedstawiam Wam jeszcze więcej językowych łamańców, które rozśmieszą Was nie raz!

"Wierszyki łamijęzyki" podzielone są na trzy części. Pierwsza to wierszyki i rymowanki, w której poznamy między innymi kim jest prestidigitator, dowiemy się co robi wuj w tujach, czy nawet jak żyje lew w Lwowa. Druga część to wierszyki przedstawiające Kalendarz Świąt Nietypowych - i tu niczym dziwnym jest Dzień Dziwaka, czy Dzień Piegów! Ostatnia część to rymowanki zgadywanki dotyczące zawodów wykonywanych przez różnych ludzi. Książeczka jest naprawdę fajna zważywszy na to, że ja osobiście tych wierszyków nie znałam, a i moje dziecko i ja świetnie się przy niej bawiłyśmy i mocno uśmiałyśmy. Na plus oczywiście piękne ilustrację, które dodatkowo są przyjemne dla oczu.

W "Wierszykach plączących języki" znajdziemy dużo wierszyków ze zwierzętami w rolach głównych. Mnie największą frajdę i jednocześnie trudność, sprawiło przeczytanie "Pracowitego bobra" ( nadmieniam, że chodzi tu o czytanie w szybkim tempie!)
Jestem zakochana w tych ilustracjach, do każdego wierszyka mamy idealnie odwzorowany obrazek, który jest po porstu prześliczny! Do tego żywe kolory, które dodatkowo zachęcają do oglądania i czytania! Zresztą sami zobaczcie!
Obie książeczki są idealnym treningiem języka i dla starszych i dla młodszych! Polecam 😁

"Wierszyki łamijęzyki" podzielone są...

Rymowanki to dobry kompan dziecięcych zabaw. Czy to w domu, czy w szkole lub przedszkolu przewijają się dźwięczne wierszyki i łatwo wchodzą do głowy. Warto wykorzystać je w czymś pożyteczny np. w ćwiczeniu wyraźnej wymowy. Z materiałem do pracy spieszy nam wydawnictwo Dragon w publikacji „Wierszyki plączące języki”. Żeby je przeczytać, nie możemy się spieszyć, bo – jak zapowiada tytuł – język nam się poplącze.

W nasze ręce został oddany dość pokaźny zbiór rymowanek, bo aż 126 stron, na których znajdziemy – mam nadzieję, że nie pomyliłam się w liczeniu – 59 utworów. Są one różnej długości i stopnia trudności i w związku z tym moja uwaga. Mogłyby być według tego klucza posortowane. Generalnie w książce nie ma żadnych kategorii czy rozdziałów, co przy takiej ilości wierszy tworzy wrażenie bałaganu. Dlaczego zwróciłam uwagę na długość utworów? Wydawca sugeruje, że jest to publikacja dla czytelnika w wiek 3-7 lat. Duży rozrzut, prawda? Ja czytam te teksty z czterolatką i dużo łatwiej bawić się nam przy krótkiej rymowance niż takiej, która ciągnie się przez 3 strony. Być może ktoś jest w stanie zaproponować lepszy sposób posortowania zebranych rymowanek – ja bazuję tylko na własnych doświadczeniach – bo jakiś by się przydał.

Podoba mi się, jak autorzy wierszy nawiązują do polskiej klasyki dla dzieci. Znajdziemy tu Kaczkę nie-dziwaczkę, jest coś o krowie w kropki bordo i małej rybie co pokochała wieloryba. Mi się buzia cieszy, jak widzę, że one się nie starzeją. Poza tym tematyka jest szeroka: zwierzątka, ludzie, warzywa, postacie bajkowe itp. To może kilka przykładów: pszczółka niezadowolona ze swojego żywota, chory król, zakochany lew, muchomor, który martwi się, że nikt go nie zbiera, urzędnik robiący porządki, a nawet prąd, którego nie wolno dotykać i wiele innych. Tak naprawdę, zebranym utworom bardzo blisko do klasycznych rymowanek dla dzieci.

„Wierszyki plączące języki”, czyli książka pełna zabawnych rymowanek. Mają bawić, a przy okazji dbać o poprawną wymowę. Myślę, że warto zwrócić uwagę na tę publikację ze względu na jej objętość. Jak już wspominałam jest w czym wybierać. W zbiorze znajdziemy dużo wierszy, które różnią się zarówno długością, jak i tematami. Do tego zdobią go bardzo sympatyczne, kolorowe ilustracje dzięki temu książka jest bardzo atrakcyjna dla dziecka.

Książka, z którą ostatnio spędzaliśmy z dziećmi popołudnia czy wieczory, czytając i poprawiając swoją dykcję 😉 W tomie "Wierszyki plączące języki" znajdziemy sporo wierszy, krótszych i dłuższych. Jedne z morałem, inne po prostu śmieszne. O zwierzętach, przyrodzie, warzywach, a nawet parafrazy znanych nam już wierszy jak np. "Dyzio marzyciel" - tu mamy o "Koniu marzycielu" czy "Kaczce dziwaczce", która jest tu "Kaczką nie-dziwaczką". A wszystko okraszone sporą ilością ilustracji.

• Martyna i Juliusz
  • Dla przedszkolaka
  • Przeczytane 2021
  • Współpraca
  • Recenzenckie
  • Biblioteczka domowa
  • Dla dzieci

Dodaj cytat z książki Wierszyki plączące języki