Nie chcemy Żydów u siebie. Przejawy wrogości wobec Żydów w latach 1944-1947

Okładka książki Nie chcemy Żydów u siebie. Przejawy wrogości wobec Żydów w latach 1944-1947
Julian Kwiek Wydawnictwo: Wydawnictwo Nieoczywiste historia
historia
Wydawnictwo Nieoczywiste
2021-06-30
2021-06-30
Żydzi pogromy antysemityzm Polska powojenna zabójstwo morderstwo

Patronaty LC

Mogą Ciebie zainteresować

Smutny obraz powojnnego antysemityzmu, zbydlęcenia i totalnego zaniku empatii. Książka pokazuje, że nienawiść do Żydów to nie był margines a zachowanie społecznie akceptowane. Nie ma tu miejsca na nacjonalistyczne brednie o nieskalanym narodzie; autor niejednokrotnie przytacza słowa Polaków którzy chwalili Hitlera za wymordowanie Żydów.

O kondycji moralnej społeczeństwa polskiego w latach powojennych najlepiej świadczy fakt, że Ci którzy Żydów ratowali bali się swoich sąsiadów.

O kondycji moralnej społeczeństwa...

Dodaj cytat z książki Nie chcemy Żydów u siebie. Przejawy wrogości wobec Żydów w latach 1944-1947

Ciekawostki historyczne