Okładka książki Problem Solving jest dla ludzi. Skuteczne rozwiązywanie problemów w każdym biznesie Krzysztof Dobrowolski
Krzysztof Dobrowolski Wydawnictwo: Onepress poradniki
poradniki
Onepress
2021-07-27
2021-07-27
rozwój osobisty

Jeśli już wiesz coś o lean/kaizen, możesz sobie podarować ta książkę. Jeśli zaczynasz to książka wskaże tematy,które warto pogłębić z innej literatury.

Z oceną tego typu książek jest ten kłopot, że liczy się głównie to, jak opisywana metoda jest skuteczna. Żeby to sprawdzić nie wystarczy niestety lektura samej książki. Na podstawie samej lektury można jedynie stwierdzić, że metoda wydaje się rozsądna.
Przy jej opisie autor nieustannie odwołuje się do podejścia procesowego, a jednocześnie podkreśla uniwersalność metody. Co jednak np. gdy problem pojawia się w projekcie? Autor twierdzi, że aby metoda była skuteczna należy bezwzględnie zastosować wszystkie kroki, co jednak z krokiem polegającym na standaryzacji i dokumentacji? Projekty z definicji są unikalne, a więc trudno standaryzowalne. Niemniej lekturę oceniam pozytywnie. Zastanawia mnie, czy rozwój firmy nie dało by się streścić równaniem: rozwój = rozwiązywanie problemów + kreacja propozycji wartości.

Bardzo ciekawie napisany przewodnik na temat sposobu rozwiązywania problemów metodą 8D.
Kto nie zna, warto się z tym zapoznać. Zawsze może się przydać, nawet nie wiadomo kiedy.
Polecam z całego serca.

Polecam z całego serca.

Uniwersalna książka dla biznesu. Fajne zebrane narzędzia do rozwiązywania problemów. Książka przynosi nadzieję gdy znajdziemy się w beznadziejnym przypadku :-)

Publikacja Krzysztofa Dobrowolskiego "Problem Solving jest dla ludzi" to rzeczowy i specjalistyczny poradnik, który przyda się w zarządzaniu praktycznie każdym biznesem.
Autor jest specjalistą transformacji struktur organizacyjnych w firmach, menadżerem z ponad 20-letnim doświadczeniem, prowadzi fundacje oraz blogi.

W książce poruszane są tematy szerokorozumianych problemów jakie mogą występować i występują w każdej firmie świadczącej usługi, produkcyjnej lub zarządzającej administracją.

Autor przedstawia źródła problemów których może być naprawdę wiele, ale uczy jak rozwiązywać je w jeden efektywny i sensowny sposób. Ponad to podpowiada jak budować dobry zespół, który wspólnymi siłami będzie dążył do rozwiązywania problemów. Wskazuje jak dzielić problemy: na pilne i nie pilne, co pozwala na skupianiu się na rzeczach priorytetowych.

Poradnik jest również gotowym narzędziem do pracy z problemami ponieważ zawiera gotowe przykłady, zadania oraz plany działania.
Polecam tę książkę szczególnie, ponieważ autor w jasny i rzeczowy sposób pokazuje jak rozprawić się z niektórymi problemami raz na zawsze.

W książce poruszane są tematy szerokorozumianych...

• Popularnonaukowe
  • ! BŚ