Droga do szczęścia

Edycja Świętego Pawła
2021-01-01
2021-01-01
Katarzyna Przybylska

"Z Bożej perspektywy każde działanie, takie jak gromadzenie bogactwa, małżeństwo i trwanie w nim, kupowanie i sprzedawanie, uczenie się i malowanie - wszystko to stanowi środek do osiągnięcia najwyższego i ostatecznego celu, którym jest zbawienie swojej duszy. Każdy nakład ludzkiego wysiłku, który sprawia, że środek staje się celem, który odcina życie od jego celu, jest zapracowaną próżnością, smutną i żałosną iluzją."

Tytułowa droga do szczęścia jest drogą do Boga. Autor pokazuje jak powinniśmy postępować na różnych poziomach życia, tj. praca, miłość, dzieci, młodzież, wewnętrzny pokój, dawanie, człowiek, aby osiągnąć najważniejszy cel, czyli zbawienie.

Trudne zagadnienia tłumaczone są na prostych przykładach z odniesieniem do życia codziennego. Mimo wszystko, należy czytać te książkę dokładnie, ze zrozumieniem, by jak najwięcej z niej wynieść.

Myślę, że bardziej do książki bardziej pasowałby tytuł: ,, Problemy współczesnego człowieka". Książka rewelacyjna, polecam czytać powoli i ze zrozumieniem. Na plus krótkie rozdziały i w porządku trzcionka.

• Xxx - Rozwój - xxx
  • 2022,przeczytane