Spowiednik Mafii

2021-06-30
2021-06-30
literatura polska

więcej Więcej

Książka przedstawia historię dziennikarza, który miał okazje poznać prawdziwe oblicze polskich mafiosów, ale niestety ja nie poznałam tego oblicza czytając te opowieść. Wątek mafijny bardzo ubogi..
Czekałam z niecierpliwienim na premierę, ale szczerze.. chyba nie tego się spodziewałam po tej książce.

Jak trafił do prawdziwego świata gangsterów? Jak stał się spowiednikiem mafii? Dlaczego to smutna opowieść? Dlaczego chciałabym być poniekąd jak jeden z gangsterów? 😁 Dlaczego to w zasadzie smutna opowieść o upadku i dyplomacji?

Jestem pierwszym oceniającym, więc postanowiłem podzielić się również moją opinią odnośnie tej książki. Wiedziałem, że tym razem będzie to forma zbeletryzowana, aczkolwiek spodziewałem, że wątkowi mafijnemu będzie poświęcone trochę więcej miejsca, ponieważ wątek romansu bohatera/autora książki, jest krótko rzecz ujmując, oczywiście w moim odczuciu, nudny i nieciekawy....

• Literatura faktu
  • Słabe/niegodne uwagi