Spowiednik Mafii

Znak Horyzont
2021-06-30
2021-06-30
literatura polska

Wymyslony dziennik o wymyslonym gangsterze, czyta sie szybko, nawet bardzo, akcja toczy sie od poczatku az po epilog

Niby fajna bo szybko się czytało ale czasem taka bezsensowna i lakoniczna. Jakby ktoś spisał wydarzenia w powieść i trochę pozmieniał fakty.

Dla mnie była bardzo mocna i ciekawa. Wydaje mi się, że każdy ocenia sam, ale po książki pana Gorskiego sięgam zawsze - mają w sobie to coś

To nie jest powieść o mafii ale gorzkie żale p. Górskiego. Do mafiiosa, że nie wtajemniczył, do służb, że się nim posłużyły i wypluly, do młodej piękności, że się szybko nim znudziła To nie
Pańska liga, po prostu

Pańska liga, po prostu

Książka przedstawia historię dziennikarza, który miał okazje poznać prawdziwe oblicze polskich mafiosów, ale niestety ja nie poznałam tego oblicza czytając te opowieść. Wątek mafijny bardzo ubogi..
Czekałam z niecierpliwienim na premierę, ale szczerze.. chyba nie tego się spodziewałam po tej książce.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Jak trafił do prawdziwego świata gangsterów? Jak stał się spowiednikiem mafii? Dlaczego to smutna opowieść? Dlaczego chciałabym być poniekąd jak jeden z gangsterów? 😁 Dlaczego to w zasadzie smutna opowieść o upadku i dyplomacji?

Pokaż mimo tovideo - opinia

Jestem pierwszym oceniającym, więc postanowiłem podzielić się również moją opinią odnośnie tej książki. Wiedziałem, że tym razem będzie to forma zbeletryzowana, aczkolwiek spodziewałem, że wątkowi mafijnemu będzie poświęcone trochę więcej miejsca, ponieważ wątek romansu bohatera/autora książki, jest krótko rzecz ujmując, oczywiście w moim odczuciu, nudny i nieciekawy. Podsumowując, książkę czyta się dosyć szybko, to ze względu na formę, natomiast treść oraz dialogi pozostawiają wiele do życzenia. Być może gdyby proporcje, wątku gangsterskich kontaktów i owego wątku romansu, były inne na korzyść pierwszego, moja ocena byłaby wyższa, póki co ocena 5 jest i tak trochę nad wyrost.

• Literatura faktu
  • Chętnie odkupie