FC Bayern. Nieopowiedziane historie piłkarskiej superpotęgi

Otwarte
2021-04-26
2021-04-26
Anna Grysińska

Książka niemieckiego dziennikarza sportowego (Christiana Falka) o jego doświadczeniach z pracy. Ramy czasowe pozycji to lata (1999-2014) - okres jego pracy dziennikarskiej.. od praktykanta przez starzystę aż do uznanego dzienikarza, ktory zajmuje się Bayernem Monachium i wszystkim co z nim związanym + kadrą narodową.

Z książki można dowiedzieć się naprawdę sporo rzeczy. Po czynając od tego jacy są piłkarze czy prezesi jak np. Uli Hoeness, Podolski, Luca Toni, Ribery etc., aż po niuansy tego jak wyglada praca dziennikarska. Dowiadujemy się też w jaki sposób wykorzystywane są media zarówno przez trenerów jak i prezesów aż po piłkarzy. Kazdy udzielając jakiegoś wywiadu czy wypowiedzi ma często do przekazania coś całej reszcie drużyny bądź wladzom klubowym.

Książka świetnie pokazuje ekosystem w jakim żyją dziennikarze powiazani z klubami i zawodnikami.

Falk jest szczegolnie związany z Bastianem Schwainstaingerem.. ktorego losy śledzi od 1 meczu w barwach Bayernu. Ma tez swietny kontakt z Podolskim. Pozwala nam poznać bliżej kilkanascie waznych postaci Bayernu, w tym praktycznie każdego trenera, ktory prowadził wowczas Bayern.

Dla kibiców z Polski jest tez cos specjalnego. Ostatni rozdział o Robercie Lewandowskim, z którego mozna wyczytać jak kształtowało się jego ramansowanie z Realem (:

7,5/10 !

Z książki można dowiedzieć się naprawdę sporo rzeczy. Po...

Christian Falk to niemiecki dziennikarz sportowy piszący od wielu lat o FC Bayern. Omawiana książka to zbiór reporterskich wspomnień (szczegółowo od sezonu 2000/01 do MŚ 2014) traktujący o klubie z Monachium i reprezentacji naszych zachodnich sąsiadów. Fani Bayernu dowiedzą się wielu ciekawych historii zza kulis- naprawdę interesujących, takich tabloidowych. Natomiast polskich kibiców ucieszy cały rozdział o RL9, oraz spore fragmenty w których obecny jest Lukas Podolski. Zresztą piłkarz Górnika Zabrze jest obok Bastiana Schweinsteigera, jednym z głównych bohaterów książki.
Trudne zaś relacje redaktora Falka z Bastianem są najciekawszym fragmentem "FC Bayern", ale nie chcę spoilerować.
Po ten tytuł powinni sięgnąć też studenci dziennikarstwa, albo osoby chcące nimi zostać, ponieważ niemiecki "pismak" pokazuje specyfikę i kulisy pracy reportera piłkarskiego.
Wadą książki jest pewna "niemiecka" hermetyczność (nie każdy dobrze zna niemiecką kulturę, czy tamtejszy świat dziennikarski) oraz niektóre fragmenty tłumaczenia, które jej nie rozjaśniały (np. s.153-157).

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Książka o pracy dziennikarza Christian Falk pracującego 1994-2004 roku.
Książka fajnie napisana wciągała.
Polecam wam tą książkę jeśli jeszcze nie czytaliście.

Książka o pracy dziennikarza Christian Falk pracującego 1994-2004 roku.
Książka fajnie napisana wciągała.
Polecam wam tą książkę jeśli jeszcze nie czytaliście.

Dodaj cytat z książki FC Bayern. Nieopowiedziane historie piłkarskiej superpotęgi