Opowiem Ci kawał. Życie ludzkie od zabawnej strony

Okładka książki Opowiem Ci kawał. Życie ludzkie od zabawnej strony Aleksy (Alosza) Awdiejew
Okładka książki Opowiem Ci kawał. Życie ludzkie od zabawnej strony
Aleksy (Alosza) Awdiejew Wydawnictwo: MANDO satyra
satyra
MANDO
2017-11-22
2017-11-22
dowcipy kawały kabaret

Klasyczny Awdiejew. Warto. Fajnopolacy i pańcie mogą być jednak zniesmaczeni.

Klasyczny Awdiejew. Warto. Fajnopolacy i pańcie mogą być jednak zniesmaczeni.

"Jaka jest przewaga brzydoty nad pięknem?
Nigdy nie przemija."
- AA

"Jaka jest przewaga brzydoty nad pięknem?
Nigdy nie przemija."
- AA

O, to było to, czego potrzebowałam w tych dniach!
Nigdy nie sięgnełabym po tę książkę z nieciekawą okładką, gdyby nie zachęcająca opinia recenzenta p. Gołębiewskiego i ciekawe informacje o autorze, jakie podał. Polecam, zajrzyjcie do tej recenzji. Niewielki zbiorek dowcipów, posegregowanych tematycznie, a komentarz autora już na wstępie każdego rozdziału wywołuje uśmiech na twarzy 😊. Niektóre z tych dowcipów już znałam, ale mimo to uśmiałam się z pozostałych. Poprawiacz humoru na poziomie.
Warto przeczytac!

O, to było to, czego potrzebowałam w tych dniach!

Ze względu na brak fanów tego autora (2),jak i niskie oceny tej książki (5.6 (15 ocen i 5 opinii)) przytaczam za LC arcyciekawą notkę o nim:
„Aleksy Awdiejew, znany jako Alosza Awdiejew (ur. 18 sierpnia 1940 w Stawropolu) – polski aktor filmowy, piosenkarz, językoznawca i rosjoznawca. Z pochodzenia Rosjanin.
Działalność artystyczna
Od 1976 r. związany z kabaretem "Piwnica Pod Baranami" gdzie występuje w trio z Kazimierzem Adamczykiem oraz Michałem Kaniewskim śpiewając romanse rosyjskie i cygańskie oraz piosenki odeskie i żydowskie okraszone niepowtarzalnym humorem. W latach 1977-1980 współpracuje jako pianista z krakowskimi zespołami jazzowymi Beale Street Band i Playing Family. Od 1990 r. występuje w trio gitarowym z Kazimierzem Adamczykiem i Markiem Piątkiem dając liczne koncerty w kraju i za granicą. Nagrywa płyty oraz programy telewizyjne i radiowe. Jest stałym felietonistą miesięcznika psychologicznego "Charaktery" i członkiem Rady Naukowej tego magazynu.
Działalność naukowa
Absolwent filologii polskiej UJ (1972),od 1974 pracownik naukowy Instytutu Filologii Wschodniosłowiańskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Członek Polskiego Towarzystwa Językoznawczego. W 1978 - doktor nauk humanistycznych (rozprawa: Interferencja foniczna w mowie rosyjskiej Polaków). W 1980 pracował w Trinity College w Dublinie jako visiting professor. Twórca koncepcji gramatyki komunikacyjnej. W 1986 doktor habilitowany. Od 2005 roku profesor zwyczajny.
Pracuje w Instytucie Rosji i Europy Wschodniej UJ, gdzie zajmuje się głównie pragmalingwistyką i gramatyką komunikacyjną. W latach 1994-1998 wicedyrektor Instytutu Filologii Wschodniosłowiańskiej, od 1996 roku kierownik Zakładu Językoznawstwa Rosyjskiego…..”
Powiązanie z „Piwnicą pod Baranami” nastawia mnie przychylnie; i słusznie! Bawię się znakomicie, a dla zachęty przepisuję parę dowcipów:
Jeśli rodzice są zatrwożeni ciągłym siedzeniem dziecka przed komputerem, muszą pamiętać, że ma do wyboru zdrowsze rozrywki: karty, wino i dziewczynki.
– Jasiu! Na stole siedzą cztery muchy. Jeśli jedną zabiję, ile much zostanie? – Ta jedna zabita!.
– Który dzisiaj jest? – zapytał profesor swoją żonę. – Data jest w gazecie – odpowiedziała. – Ale ja mam wczorajszą!
Żeby mało zarabiać, trzeba się długo uczyć.
– Już trzeci dzień nie chce mi się pracować. Co by to znaczyło? – Dzisiaj jest środa.
– Tobie jest dobrze – mówi żona do męża – bo ty masz mnie. A ja jestem samotna.
– Mam fajnego pacjenta – mówi psychiatra. – Cierpi na rozdwojenie jaźni i obaj płacą.
– Nowak, czym jesteście w cywilu? – W cywilu to ja jestem pan Nowak!
Facet nie może zasnąć, leży i myśli: „Czy Bóg jest, czy Go nie ma?” Nagle słyszy głos: – Uspokój się i śpij, mnie nie ma!
Itd. Itp. Mnie odpowiada ten typ humoru, więc i całość oceniam na 7/10, choć dotychczasowe opinie na LC są miażdżące. Pozostaję przy swoim i gorąco polecam

Działalność artystyczna
Od 1976 r....

Co tu się wydarzyło? Zbiór dowcipów wygrzebanych z internetu. O mamuniu!

Co tu się wydarzyło? Zbiór dowcipów wygrzebanych z internetu. O mamuniu!

Jak napisać słabą książkę z dowcipami? Otóż szperamy w internecie. Wyszukujemy nieśmieszne kawały, starsze od węgla. Opatrujemy to wstępem sugerującym wyjątkowość tego zbioru. I już. Książka gotowa. Czytałem, czytałem i czekałem kiedy będzie śmiesznie. Nie doczekałem się.

1903

Zbiór kawałów, w większości nieśmiesznych, ze dwa były dobre, może to wina tego, iż tak dużo ich w kupie..

Książka z cudzej biblioteki. Czytana w czas, gdy to, co mnie otacza bardziej mnie pochłania niż odwracanie kartek w książce.
Tym bardziej jeśli w niej kawał za kawałem. Na temat zdrowia, rodziny, blondynek, policji itd
Nawet, gdy oglądam obrazy w muzeum sala za salą odczuwam w pewnym momencie przesyt. Ani jednego obrazu więcej! Podobnie z czytanymi jedna za drugą opowieściami np de Mello. Po pewnym czasie staje sie jasne - wiecej nie ugryzę, nie przełknę , nie strawię. Tym bardziej dotyczy to kawałów. Zamiast śmiechu zaczynają we mnie budzić smutek.
Dlatego wszystkie kawały przeczytałam tylko w rozdziale o żydowskich.

Jeśli kawał pojawia się w rozmowie jak rodzynka w cieście, to owsze można się roześmiać. Ale pół kilo rodzynek na raz? Kilo?

1984

Nie zbyt śmieszne...