Pomocnik historyczny nr 7/2015; Ziemskie Dzieje Kościoła

praca zbiorowa Wydawnictwo: Polityka Cykl: Pomocnik Historyczny Polityki (tom 7) Seria: Pomocnik historyczny Polityki czasopisma
Polityka
Kościół historia chrześcijaństwo katolicyzm religia
Pomocnik historyczny nr 7/2015; Ziemskie Dzieje Kościoła
Pomocnik Historyczny Polityki (tom 7)
czasopisma
Pomocnik historyczny Polityki
Kościół historia chrześcijaństwo katolicyzm religia

Jak zwykle pomocnik historyczny polityki mnie nie zawiódł. Skondensowana historia chrześcijaństwa i kościoła katolickiego od powstania do dziś wraz z prognozami na następne lata.

wszystko wyłożone w typie Kawa na ławę:)

Kolejne ciekawe i wartościowa pozycja z serii "Pomocnik historyczny". PO raz kolejny polityka trafiła w interesującą niszę, bo jakoś nie kojarzę równie obiektywnej, różnorodnej i również przystępnej pozycji jeżeli chodzi o historię kościoła. Przekrój materiału bardzo szeroki: od początków kościoła, poprzez kształtowanie się struktur, reformację, aż po pontyfikat JP II i...

Bardzo interesujące, pięknie ilustrowane, a objętościowo - w zasadzie książka. W opisie dwóch tysięcy lat historii - od Chrystusa do prognoz na XXI wiek - trafiałam na okresy bardziej mi znane, ale też na kwestie zupełnie dla mnie nowe, a na pewno ciekawe było spojrzenie całościowe, właśnie pod kątem dziejów Kościoła.

Historia Kościoła Katolickiego okazała się dla mnie niesamowicie ciekawa. Ewolucja poglądów, zmiany doktrynalne, kryzysy i sposoby radzenia sobie z nimi... Polecam każdemu!

• Historia
  • B) Moje
  • Pomocniki historyczne POLITYKI
  • Przeczytane 2016
  • Literatura polska
  • Gazetki
  • Czasopisma dodatki Polityki

praca zbiorowa Pomocnik historyczny nr 7/2015; Ziemskie Dzieje Kościoła Zobacz więcej