Czytaj skład. Gotuj z głową!

Okładka książki Czytaj skład. Gotuj z głową! Jagoda Fabicka, Katarzyna Rada
Okładka książki Czytaj skład. Gotuj z głową!
Jagoda FabickaKatarzyna Rada Wydawnictwo: Publicat kulinaria, przepisy kulinarne
kulinaria, przepisy kulinarne
Publicat
2020-09-02
2020-09-02
Żywienie Gotowanie Kulinaria

Od jakiegoś czasu zachęca się nas do tego, aby podczas zakupow czytać skład produktów, które wkładamy do wózka. Mówi się nam, żeby zwracać uwagę na cukier, na konserwanty, emulgatory i na szkodliwe barwniki dodawane do produktów spożywczych. A jak to jest u Was? Zwracacie uwagę na skład widniejący na opakowaniu?

Ja od jakiegoś czas bardzo… Kiedy kilka lat temu wylądowałam w szpitalu na oddziale dermatologicznym i usłyszałam diagnozę, że za mój stan zdrowia odpowiedzialne są metale ciężkie zaczęłam szukać pomocy i czytać na ten temat wszystko co tylko wpadło mi w ręce. Tak w skrócie okazało się, że barwniki i konserwanty w pożywieniu to metale ciężkie… Od tego dnia zwracam uwagę na to, co kupuję i co podaje mojej rodzinie.

Kiedy zobaczyłam tytuł tej książki byłam jej ogromnie ciekawa. I powiem Wam, że nadal jestem nią oczarowana. To nie tylko zdrowe przepisy z produktów sezonowych, które występują w każdym sklepie. To skarbnica wiedzy o tym, w jaki sposób wybierać produkty spożywcze, jak czytać etykiety na produktach czy w końcu wskazówki jak efektywnie podejść do kwestii zakupów i gotowania.

Nie wiem jak to jest, ze w szkole nie uczą nas zdrowego i racjonalnego podejścia do odżywiania, a w zamian musimy znać schemat budowy chloroplastu czy pantofelka…

#czytajskładgotujzgłową to szybkie i nieskomplikowane przepisy, dzięki którym można ugotować zdrowy i odżywczy obiad już w 15 minut. To przepisy, które można dostosować do swoich potrzeb - podane są wersje dla alergików, wegańskie, czy przy różnych nietolerancjach pokarmowych. To także ściąga z substancjami, które dodawane są do żywności – papierowa ściąga autorskiej aplikacji mobilnej Czytaj Skład.

Jednym zdaniem bardzo, bardzo polecam. Ja już kilka obiadów z przepisów zawartych w książce przygotowałam 😀

Ja od jakiegoś czas bardzo… Kiedy kilka lat temu wylądowałam...

• Dieta i rozwój
  • Wishlist
  • Przepisy
  • Kucharskie
  • Inne - POSIADAM
  • Kulinarne

Dodaj cytat z książki Czytaj skład. Gotuj z głową!