Inspiracje na Boże Narodzenie.

Okładka książki Inspiracje na Boże Narodzenie. Joanna Góźdź
Okładka książki Inspiracje na Boże Narodzenie.
Joanna Góźdź Wydawnictwo: Buchmann poradniki
poradniki
Buchmann
2014-01-01
2014-01-01
Boże Narodzenie dekoracje inspiracje świeta

Książkę dostałam jako prezent pod zeszłoroczną choinkę razem z innym poradnikiem - "Perfekcyjne święta". W czasach, kiedy wystarczy wpisać w wyszukiwarkę "inspiracje na Boże Narodzenie" żeby utonąć w różnorodnych propozycjach, posiadanie takiej książki wydaje się zbędne, ale darowanej książce się w zęby nie zagląda :)

Poszukujący natchnienia na świąteczne ozdoby na pewno znajdą tu coś dla siebie. Oprócz dekoracji są tu również pomysły na pakowanie prezentów, różnorodne słodkości, a nawet sposoby na własnoręcznie wykonane bombki. Część pomysłów została jednak potworzona w "Perfekcyjnych świętach".

Poszukujący natchnienia na świąteczne ozdoby na pewno...

Bardzo ciekawe pomysły na dekoracje i nie tylko! Lektura podstawowa dla każdej rękodzielnicznki. I co najważniejsze - polska autorka! Nareszcie polska książka rękodzielnicza na wysokim poziomie!

Podtytuł opisywanej książki to: Dekorowanie domu, Smakołyki, Kolędy, Pakowanie Prezentów. I rzeczywiście - zachwyciła mnie ilość rożnego rodzaju stroików i ozdób, na każdą kieszeń i umiejętności! Część z nich na pewno będzie fajnym sposobem na spędzenie czasu z dziećmi, np. na ostatniej fotce widać zakręcone lizaki. Robi się je bardzo prosto - są to nabite na patyki, np. do szaszłyków, podłużne (tu, oczywiście, zwinięte :) żelki! Po ich zrobieniu wystarczy wymyślić jakąś ciekawą aranżację, i efekt świąteczny już jest. Tylko ciekawe jak długo potrwa, bo lizaki znikają w tempie proporcjonalnym do ilości dzieci w domu :D, czyli u mnie - natychmiast :))))))

Na szczęście, w tej publikacji, jest też kilka innych pomysłów na dekoracje niejadalne, ale i nie banalne. Nie musicie ograniczać się do tradycyjnych stroików czy choinek, np. z szyszek i innej "martwej" natury. Mnie "rozbroiły" stroiki z mchu w czerwonych kaloszach! Ale świetny pomysł!

Jeśli lubicie, tak jak ja, w okresie okołobożonarodzeniowym, pobawić się trochę masą solną - znajdziecie tu ciekawe wzory do wykorzystania jako np. ozdoby choinkowe lub elementy opakowania prezentów. Na końcu książki zamieszczono szablony ułatwiające ich wykonanie, chyba, że ktoś posiada podobne foremki do ciastek. Z resztą szablony na końcu, odnoszą sienie tylko do masosolniaczków - są tam np. wzory ozdobnego papieru, czy elementów stroików. Po prostu komplet, który pozwoli na wykonanie opisywanych projektów.

Jest też sporo niebanalnych pomysłów na zapakowanie prezentów, np. butelki nie trzeba wcale składać do drewnianych pudełek, worków, czy (Boże, broń!) owijać w papier i przewiązywać na szyjce wstążeczką! Rewelacyjnie wyglądają "zapakowane" w rękaw sweterka!!!

Oj, jest to książka z której można czerpać garściami! Serio! I myślę, że jest to jedna z podstawowych publikacji, jaka powinna znaleźć się na półce każdej rękodzielniczki. Po prostu - lektura obowiązkowa :P!

• Wnetrza
  • 2020r.
  • Poradnik
  • Mam w domu :) 📚
  • Poradniki...🍀🍀

Dodaj cytat z książki Inspiracje na Boże Narodzenie.