Do boju! Jak w skrajnych sytuacjach pozostać w jednym kawałku, zachować zmysły i nie złapać infekcji

Patronat LC
Prószyński i S-ka
Grunt: The Curious Science of Humans at War
popularnonaukowa
Bartosz Sałbut

Wojsko to nie tylko taktyka i działania militarne. To również ciężkie boje, toczone z tym mniej oczywistym przeciwnikiem, jakim jest zmęczenie, panika, bakterie... albo kaczki.

Efekty połączenia szalonych pomysłów z nakładem finansowym bywają zaskakujące, a czasami są wręcz przełomowe. Do boju! to ukłon w stronę ludzi, których na co dzień nie widać. Do lekarzy, naukowców,...

Czy wiecie, że kanapka może mieć trzyletnią przydatność?
Czy wiecie, że dzięki ptakom amerykańskie siły powietrzne mogą zaoszczędzić nawet do pięciu milionów złotych?
Czy wiecie, że niekoniecznie widziane jest zastosowanie larw plujek w leczeniu zainfekowanych ran żołnierzy?

„Jestem raczej poszukiwaczką, która z latarką w ręku zagląda w różne ciemne zakamarki. Nie szukam...

Kopalnia ciekawostek o badaniach prowadzonych na amerykańskiego wojska. Autorka spotkała się z różnymi naukowcami, którzy pokazywali jej swoją pracę oraz tłumaczyli na czym ona polega, czym akurat się zajmują. Autorka nie bała się zadawać różnych pytań, przez co książka tym bardziej była interesująca.

Przyznam szczerze, że lubię od czasu do czasu przeczytać dobrą książkę popularnonaukowa. A taką niewątpliwie jest DO BOJU Mary Roach, która czytałem ostatnio praktycznie w każdej wolnej chwili (i zamiast kłaść się spać o rozsądnej porze). O czym jest książka? W skrócie autorka słowami swoimi, oraz osób których pracy mogła się przyjrzeć, przedstawi nam różne naukowe...

Sprawdźmy front.

Po „Do Boju” sięgnęłam z czystej ciekawości i poniekąd z nudów. Chciałam przeczytać coś innego, oderwać się od książek, które czytam nałogowo i kiedy wydawnictwo Prószyński i s-ka podesłało mi ebooka tej pozycji, po prostu się na nią skusiłam.

Mary Roach ma na...

Kolejna świetna książka popularnonaukowa Mary Roach. Tym razem obejmuje szerszy zakres tematów np. opancerzenie, ochronniki słuchu, chirurgia rekonstrukcyjna. Napisana lekko i z humorem. Angielski średnio złożony - jest trochę specjalistycznego słownictwa.

• 2020
  • Królestwo ciekawostek