Najpierw książka, później film (24.03.2020)

LubimyCzytać LubimyCzytać
24.03.2020

Nowe zwiastuny filmowych i serialowych adaptacji książek, a także informacje dotyczące przeniesienia premiery „Czarnej Wdowy”. Zapraszamy na przegląd książkowo-filmowych wiadomości.

Najpierw książka, później film (24.03.2020)

Willy Lamb To wiem na pewno„To wiem na pewno”, Wally Lamb (wyd. Świat Książki)

Na początku marca pojawił się krótki teaser, teraz możemy pokazać oficjalny zwiastun. 28 kwietnia na HBO i na platformie HBO GO będzie miał swoją premierę sześcioodcinkowy miniserial „To wiem na pewno” w reżyserii Dereka Cianfrance'a, będący adaptacją powieści Wally'ego Lamba. W głównej roli pojawi się zdobywca Emmy za „Odruch serca” Mark Ruffalo.

Serial jest rodzinną sagą przedstawiającą dwie równoległe historie życia braci bliźniaków, naznaczone zdradą, poświęceniem i wybaczeniem. Losy Dominicka i Thomasa śledzimy na różnych etapach ich życia. Poznajemy ich w czasach dla nich współczesnych, na początku lat 90. XX wieku, kiedy obaj bracia osiągają wiek średni, ale wracamy też do przeszłości w scenach pokazujących młodość i dzieciństwo.

komiks Czarna Wdowa„Czarna Wdowa”, Margaret Stohl (wyd. Zielona Sowa)

To nie jest zaskakująca informacja. Z powodu pandemii koronawirusa odwoływane są kolejne premiery filmów. W tym także tych, na których realizację koncerny wydały setki milionów dolarów, a działy promocji wykosztowały się na drogie okienka reklamowe podczas święta futbolu amerykańskiego Super Bowl. Disney ogłosił, że jego najbardziej wyczekiwana tegoroczna superbohaterska produkcja, otwierająca 4. fazę kinowego uniwersum Marvela „Czarna Wdowa”, nie będzie miała premiery 1 maja. Kiedy wejdzie do kin? Oczywiście dzisiaj nikt nie potrafi na to pytanie odpowiedzieć, natomiast według pierwszych spekulacji jeśli sytuacja na świecie zacznie się normować i będą otwarte kina, może to nastąpić na początku lipca.

Zamkniętym w domu widzom spragnionym filmów z uniwersum Marvela pozostaje HBO, na którym już pojawiła się ostatnia z dotychczasowych superbohaterskich produkcji: „Spider-Man: Daleko od domu”.

Artemis Fowl Eoin Colfer„Artemis Fowl”, Eoin Colfer (wyd. W.A.B.)

Ciągle brakuje za to oficjalnej informacji o przeniesieniu premiery „Artemisa Fowla”. Pojawiają się za to świeże materiały promocyjne od Disneya, w tym nowy zwiastun oraz materiał określany jako „featurette”, w którym możemy zobaczyć, jak na ekranie radzi sobie młody aktor Ferdia Shaw. Adaptacja popularnych młodzieżowych książek Eoina Colfera, określanych jako najważniejsze irlandzkie powieści dla dzieci, według zapowiedzi powinna zawitać do kin 29 maja. Tylko czy nie powinniśmy już włożyć tej informacji między bajki?

The Lost Husband książka„The Lost Husband”, Katherine Center (wyd. Ballantine Books)

Ciepły, obyczajowy film na podstawie wydanej w 2013 roku bestsellerowej książki Katherine Center. „The Lost Husband” to historia o miłości, przebaczaniu i tworzeniu prawdziwego domowego ogniska. Libby (w tej roli znana z cyklu filmów „Iron Man” i serialu „Asy z klasy” aktorka Leslie Bibb) przenosi się na wieś, do swojej ciotki, aby uspokoić skołatane nerwy po nagłej śmierci męża. Sielankowe życie w malutkim miasteczku przynosi jej prawdziwe ukojenie. Bibb partnerują na ekranie Josh Duhamel oraz Nora Dunn. Reżyserką widowiska jest Vicky Wight. Data premiery filmu nie jest jeszcze znana.

Nikczemny spisek Lois Lowry„Nikczemny spisek. Łotrowska opowieść z haniebnymi ilustracjami autorki”, Lois Lowry (wyd. Nasza Księgarnia)

Na koniec mamy propozycję adresowaną dla młodych widzów. Animowane „Rodzeństwo Willoughby”, które będzie miało premierę na platformie Netflix 22 kwietnia, to adaptacja popularnej dziecięcej książki Lois Lowry. Dzieciaki z rodziny Willoughby są przekonane, że lepiej będzie, jak wychowają się same. Wymyślają więc przebiegły plan wysłania swoich samolubnych rodziców na wakacje. Tak rozpoczyna się wielka przygoda, podczas której rodzeństwo pozna prawdziwe znaczenie słowa „rodzina”. Reżyserem filmu jest Kris Pearn, autor animacji „Klopsiki kontratakują”.

#czytamwdomu #kupujeksiazki

Fotografia otwierająca: HBO


komentarze [2]

Sortuj:
więcej
Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
Aguniolek  - awatar
Aguniolek 25.03.2020 00:40
Czytelniczka

Na "Artemisa..." czekam z utęsknieniem. To książki, które czytałam wraz z synem i pokochałam tak jak On. Cóż, jak nie teraz, to może we wrześniu. Na pewno pójdę do kina...z Synem.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam
LubimyCzytać  - awatar
LubimyCzytać 24.03.2020 08:45
Administrator

Zapraszamy do dyskusji.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam