Pan Cykada

komiksy
Anna Karpiuk
Jednotomówki Waneko
manga romans dramat

Pan Cykada to jedna z nowszych propozycji wydawnictwa Waneko, która zalicza się do grona jednotomówek. Pozycja mocno nietuzinkowa, wykraczająca poza sferę typowej mangi, kierowana do naprawdę wymagającego czytelnika, który oczekuje od komiksu czegoś więcej niż tylko zwykłej rozrywki.

Wspomniany tytuł to antologia wczesnych prac Ryuko Iwabuchi autorki, która nie należy w...

Autorka posiada niezwykły talent, by na kilku stronach umieścić niesamowicie duży ładunek emocjonalny.
To rzadkie i bardzo ciekawe.

Zupełnie nie trafiło w moje gusta. Jest to z pewnością coś innego, gatunkowo trudne do zakwalifikowane. Jednak te miniaturowe, niejednoznaczne opowiadania w żaden sposób mnie nie zachwyciły, nawet pomimo szukania drugiego i kolejnych sensów.

ciekawe i nie oczywiste.
Nad każdym z opowiadań trzeba przysiąść i zastanowić się co tak naprawdę dla nas znaczą opisane historie.
+ Bardzo urzekła mnie ta nieoczywistości każdego z opowiadań.

RELACJE BRZYDOTY Z PIĘKNEM

Kolejna jednotomówka od Waneko to rzecz nieco inna, od podobnych publikacji. Może to i kolejny zbiór krótkich form, a kilka ich udanych już mieliśmy, że wspomnę tylko świetną antologię „Time Killers”, niemniej tym razem mamy do czynienia z rzeczą poważniejszą, dojrzalszą, a przy okazji bardziej poetycką. Czy jest to manga dla każdego? Na pewno...

Genialny tomik, zawiera 8 niezależnych od siebie opowieści różnej długości. Przepiękna kreska, odpowiedni sposób kadrowania i kompozycji elementów w kadrze zwraca uwagę na rzeczy odpowiednio ważne. Na końcu znajdziemy wywiad z autorką który pomorze nam lepiej zrozumieć przedstawione historie :) Które moim zdaniem będą zrozumiałe bardziej lub mniej dla czytelnika w...

• Manga
  • 2020