Chmury i pogoda

Dorota Matuszko Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego nauki przyrodnicze (fizyka, chemia, biologia, itd.)
Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
Chmury Pogoda Meteorologia Synoptyka
nauki przyrodnicze (fizyka, chemia, biologia, itd.)
Chmury Pogoda Meteorologia Synoptyka

Okładka książki Encyklopedia szkolna. Geografia Marek Angiel, Jarosław Balon, Maria Baścik, Elżbieta Bilska-Wodecka, Wojciech Chełmicki, Bolesław Domański, Marek Drewnik, Robert Faracik, Krystyna German, Elżbieta Gerstmann, Robert Guzik, Krzysztof Gwosdz, Zygmunt Górka, Maciej Huculak, Bogdana Izmaiłow, Antoni Jackowski, Andrzej Kacprzak, Maria Kamykowska, Leszek Kowanetz, Jacek Kozak, Arkadiusz Kołoś, Kazimierz Krzemień, Włodzimierz Kurek, Stanisław Jan Liszewski, Halina Matlak, Dorota Matuszko, Grzegorz Micek, Marek Michalik, Anna Michno, Mirosław Mika, Michał Paszkowski, Robert Pawlusiński, Małgorzata Pietrzak, Katarzyna Piotrowicz, Joanna Pociask-Karteczka
0,0
Encyklopedia s... Marek Angiel, Jaros...

Ciekawa książka dla pasjonatów meteorologii, jak i też dla osób chcących się dowiedzieć nieco więcej na temat chmur, zachmurzenia i pogody.

Spis treści w skrócie:
-Międzynarodowa klasyfikacja chmur (rodzaje chmur, gatunki, odmiany, chmury towarzyszące i zjawiska szczególne, smugi kondensacyjne)
-Układy chmur
-Podstawowe problemy w wizualnej ocenie zachmurzenia
-Problemy...

Dodaj cytat z książki Chmury i pogoda