Night Music

2019-03-19
literatura młodzieżowa

6,5/10
Mam pewien problem z tą książką - nie mam pojęcia jak ją ocenić🤨
Z jednej strony to była dobra, wciągająca, zabawna, a nawet wzruszająca powieść. Jednak oczekiwałam czegoś większego i porywającego. Po przemyśleniu myślę, że autorka mogła z tej historii wyciągnąć trochę więcej i dzięki temu troszeczkę ją skrócić, bo niekiedy się dłużyła i powstawały nowe, niepotrzebne wątki. Oczywiście motyw muzyki, do tego muzyki klasycznej, jaki tam występuje jest jak najbardziej na plus. Te wszystkie opisy, uczucia i przemyślenia bohaterów naprawdę mnie poruszyły. Ja sama uwielbiam muzykę klasyczną, bo ona sprawia, że można się przenieść w inny świat. I tutaj również tak było. Jeśli chodzi o wątek romantyczny to uważam, że wyszedł świetnie. Nie jest zbyt nachalny czy cukierkowy. Wszystkie decyzje bohaterów są jak najbardziej zrozumiałe i potrzebne. Z początku miałam mały problem, bo ich związek zaczął się dość szybko, jednak autorka wszystko ładnie rozmieściła w czasie. Książka porusza wiele problemów, które spotykamy na co dzień, m.in. zaburzenia lękowe, brak pewności siebie czy brak miłości rodzicielskiej. Wszystkie te problemy są tam bardzo dobrze ukazane i wytłumaczone, dlaczego tak się stało. Pewnych kwestii można się domyśleć, jednak nie zabiera nam to przyjemności z czytania.
"Night music" jest dobrą książką. Myślę, że spokojnie można sobie poradzić z językiem, który trudny nie jest. Przyjemna, zabawna i lekko wzruszająca historia sprawi, że oderwiecie się od rzeczywistości i przeniesiecie się w świat Mozarta, Tchaikovsky'ego i innych twórców muzyki klasycznej♥
Polecam!

6,5/10