Okładka książki Die Muskatnuss als Rauschdroge: analyt. Untersuchungen zur Biotransformation von Myristizin und Elemizin, unter bes. Berücks. Möglicher Aminierungsprodukte Ulrich Braun
Ulrich Braun Wydawnictwo: brak wydawnictwa nauki przyrodnicze (fizyka, chemia, biologia, itd.)
nauki przyrodnicze (fizyka, chemia, biologia, itd.)
brak wydawnictwa
1974-01-01
1974-01-01
niemiecki
biologia transformacje środowisko

Książka jest omówieniem psychoaktywnego działania gałki muszkatołowej. Przeprowadzona zostaje analiza składników gałki muszkatołowej. Mirystycyna, elemicyna (oraz safrol) miałyby być źródłem zmian percepcji po zażyciu startej gałki lub uzyskanego z niej olejku. Wysunięta zostaje hipoteza, że za oddziaływanie psychoaktywne gałki związki te odpowiadają jedynie pośrednio, ulegając w wątrobie biotransformacji w związki strukturalnie podobne do amfetaminy i meskaliny. Opisane zostają eksperymenty na wątrobie szczurzej, świńskiej i ludzkiej, których wyniki przemawiają na rzecz wysuniętej hipotezy.