Abecadło pod lupą

Mamania
2019-11-20
2019-11-20
elementarz nauka liter humor

połączenie książki z zabawką. odczytywanie hase z lewej storny ksiażki na daną literę, a następnie wyszukiwanie ich lupą. Super

Interesująca książka do nauki i utrwalania alfabetu. Dzięki załączonej kolorowej lupce angażuje dziecko do zabawy i lektury. Naprawdę godna polecenia pozycja.

Pełną foto-recenzję znajdziecie tutaj:

Pełną foto-recenzję znajdziecie tutaj:

Abecadło pod lupą to jedna z najciekawszych propozycji książkowych wspomagająca naukę liter oraz wzbogacająca słownictwo dzieci. Już pięciolatki wykazują chęć do nauki czytania. Zanim jednak opanują tę sztukę, czeka ich sporo pracy i wiele ćwiczeń. Pod tym kątem Abecadło pod lupą może zostać wykorzystane zarówno w domowym zaciszu, czy przedszkolnych zajęciach i gwarantuję, że zarówno dzieciom, jak i Wam się nie znudzi.

Abecadło pod lupą to innowacyjny projekt pod kątem treści i prezentowanej formy. Na każdej stronie mamy przedstawioną jedną literę, a na poprzedzającej ją stronie mnóstwo słówek rozpoczynających się na tę literę. Dzięki dołączonej do książki lupie z czerwoną folią, nauka staje się coraz bardziej ciekawa. Zastosowana technika graficzna sprawia, że obrazki umieszczone w dużych literach nie są widoczne na pierwszy rzut oka.

Zachęcam Was do zrobienia w domu ciekawego eksperymentu z wykorzystaniem folii, jeśli jej nie macie, możecie wykorzystać dołączoną do zestawu lupę, która zawiera czerwoną folię. Możemy poprosić dzieci, by spojrzały na otaczający je świat poprzez tę lupę. Jakiego koloru będzie niebo, kwiatek na parapecie, czy ulubiona zabawka? Okaże się, że świat widziany przez kolor czerwony jest zupełnie inny. Idźmy dalej. Narysujcie z dziećmi obrazki z wykorzystaniem czerwonego i zielonego flamastra – np. dom na czerwono, a drzewa wokół na zielono. Przyłóżcie do gotowego obrazka czerwoną folię. Co się stało?

Książka Abecadło pod lupą wykorzystuje właśnie tę technikę graficzną. Dzięki lupie dzieci mogą wyszukiwać zabawne obrazki, takich jak dorsz w dziupli, daktyle na dmuchawcu, czy jeleń ćwiczącego jogę na jęczmieniu. To bardzo uatrakcyjnia naukę liter oraz głoskowania nowo poznanych słów. Ponadto nasze pociechy prześcigają się i liczą, ile ukrytych jest w obrazie balonów, czy lodów. Uczą się i bawią się przy tym wyśmienicie. Więcej na https://wrolimamy.pl/recenzja/abecadlo-pod-lupa/

Rynek książek dla dzieci jest po brzegi wypełniony wszelkiego rodzaju publikacjami, więc aby się przebić, często trzeba przygotować książkę nie tylko wartościową pod względem merytorycznym, ale także akrakcyjną dla młodego czytelnika, jeśli chodzi o formę. Wszelkiego rodzaju przesuwanki czy książki z dziurami cieszą dzieci, więc jest ich coraz więcej – dla mnie super, bo dzięki temu więcej pociech zacznie czytać z rodzicami już od małego. Ale jest też minus takiej sytuacji – coraz trudniej czytelnika zaskoczyć. Dość mocno „siedzę” w literaturze dziecięcej i jej nowościach, obserwując, co w trawie piszczy, więc wiem, że o oryginalne ujęcie jakiegoś sensownego tematu jest trudno – bo wydaje się, że wszystko już było. Na szczęście trafiają się publikacje takie jak ta, gdzie efekt wow znów do mnie przychodzi, przekonując, iż przesyt na rynku literatury dziecięcej to jednak fikcja.

Litery – dla dorosłych oczywistość, dla dzieci coś, co wcale takie proste nie jest, za to ciekawe na pewno. Pamiętam własne zdziwienie, gdy z ust mojej wówczas dwuletniej córki, podczas układania puzzli z literkami, padły słowa: „Z jak zebra”. Brwi podjechały mi na czoło, a w głowie zaświeciła się lampka: „Wow, to już?”. Skoro zatem zauważyłam u córki zainteresowanie tym tematem, zaczęłam szukać odpowiedniej książki – takiej, która nie będzie zbyt trudna, nudna, za to atrakcyjna, no i fajnie by było, gdyby jeszcze posłużyła na trochę dłużej. Znalazłam. Poznajcie „Abecadło pod lupą”.

Na pewno spotkaliście się już ze schematem książki o alfabecie, gdzie każda rozkładówka poświęcona jest innej literze. Tutaj też go zastosowano, niemniej dodano coś więcej, coś, co odpowiada za ten efekt wow. Tym czymś jest lupka z czerwonym „szkiełkiem”, która po przyłożeniu do dużej, czerwonej litery pokazuje, że ukryły się w jej wnętrzu różne rzeczy rozpoczynające się właśnie na tę literę. Na sąsiedniej stronie znajdują się z kolei różne wyrazy oraz sformułowania, w których dominuje dana litera – wszystko to ujęte w bardzo miłą dla oka grafikę.

"Abecadło pod lupą" to książka dla odbiorcy w każdym wieku. Każda rozkładówka poświęcona jest jednej literze. Lewa strona to kolorowe ilustracje z podpisami, prawa strona to duża, drukowana litera z ukrytymi obrazkami. Żeby móc dojrzeć, co się tam kryje musimy użyć lupy. Dzięki przyłożeniu lupy do dużej litery nagle odkrywamy całe bogactwo rysunków: przedmiotów, zwierząt, owoców, warzyw itd rozpoczynających się na daną literę. Dodatkowym atutem książki jest bardzo bogate słownictwo i niebanalne zwroty wymyślone przez autorkę. "Brzoskwiniowy bałwan w błocie" mocno uruchamia dziecięcą wyobraźnię i budzi salwy śmiechu, a takich smaczków jest cała masa.
Polecamy!

• Dzieci
  • Samodzielne
  • Dla dzieci
  • Złota Lista 6+
  • Dla dzieci - chcę przeczytać
  • Liwia

Dodaj cytat z książki Abecadło pod lupą