Łajka, kosmiczny pies

Okładka książki Łajka, kosmiczny pies Kim Crabeels, Emma Thyssen
Okładka książki Łajka, kosmiczny pies
Kim CrabeelsEmma Thyssen Wydawnictwo: Edgard Seria: Kapitan Nauka popularnonaukowa dziecięca
30 str. 30 min.
2019-10-16
2019-10-16
30 min.
Iwona Mączka
łajka kosmos kapitan nauka dla dzieci książki dla dzieci

Okładka książki Morze Opowieści Sylvia Bishop, Paddy Donnelly
Morze Opowieści Sylvia Bishop, Padd...
Okładka książki Prawy i Lewy Anna Paszkiewicz, Katarzyna Walentynowicz
Prawy i Lewy Anna Paszkiewicz, K...
Okładka książki Yeti, w którego nikt nie wierzył Aleksandra Gołębiewska, Asia Olejarczyk
Yeti, w któreg... Aleksandra Gołębiew...
Okładka książki Mogę być w waszej paczce? John Kelly, Steph Laberis
Mogę być w was... John Kelly, Steph L...

Dla fanów kosmosu idealna, dzięki uroczemu psiakowi dziecko dowiaduje się wielu intersujących rzeczy o kosmosie i tematach z nim powiązanych. Ciekawa graficznie; brak tu jednolitego tekstu - mamy za to ciekawy jego układ. Nie ma nudy :)

Pozycja godna polecenia, duży format, twarda oprawa. Historia jest mega zabawna w formie komiksu - dzieciom z pewnością się spodoba

Bardzo fajna i przyjemna pozycja książkowa! pobudza wyobraźnię u dziecka, a także bawi i uczy pożytecznych rzeczy. Serwuje nam spore ciekawostki i nawet dorośli, znajdą w niej parę ciekawych rzeczy dla siebie.

Kosmos od zawsze wydaje się tajemniczy, fascynujący i rozległy. Jest mnóstwo książek dla dzieci, które wprowadzają nasze pociechy w tematykę kosmosu i poszerzają ich wiedzę na ten jakże złożony temat. A gdyby tak młodsze grono czytelników chciało wybrać się w kosmiczną podróż i poznać tajniki wszechświata. Może Łajka będzie odpowiednim przewodnikiem na tejże wycieczce?

Łajka to niezwykle odważny pies, którego imię oznacza szczekaczka. To nie tylko wasz przewodnik, ale i pies, który samotnie podróżował po kosmosie. Suczka została znaleziona na ulicy w 1954 roku, potem rozpoczęła naukę w szkole mającej przygotować ją do lotu w kosmos. Była pierwszym psem okrążającym orbitę, ale czy dostała za to nagrodę?

----------------------
----------------------

Jak opowiedzieć dzieciom historię i tragiczny koniec Łajki, czyli najsłynniejszego psa w kosmosie? Świetną pomocą będzie w tym ta książka. Znajdziecie w niej zarówno brzydką prawdę o losach tego wyjątkowego pieska, ale również mnóstwo powodów do uśmiechu.

Narratorem tej historii jest oczywiście tytułowa bohaterka, która zabiera czytelnika w podróż w przeszłość. Przestawia wiele ciekawostek dotyczących lotów kosmicznych, w których brały udział zwierzęta oraz faktów na temat budowy wszechświata. Z pewnością nie jest to nudna lektura!

“Łajka, kosmiczny pies” to książka w dużym formacie i z twardą okładką. Na 30 stronach zmieszczono mnóstwo uroczych ilustracji i ciekawostek, które natychmiast przykuwają uwagę. Jest to również książka, która świetnie angażuje dzieci w proces czytania, np. poprzez zwracanie się do nich z pytaniami, czy uzupełnianie pól w książce własnym imieniem.

Jest to propozycja o tyle wyjątkowa, że po poznaniu tragicznego końca Łajki, czytelnik ma szansę wybrać dla niej alternatywne zakończenie! Mamy do wyboru trzy scenariusze, w których Łajka nie umiera straszliwą śmiercią w samotności. Z pedagogicznego punktu widzenia jest to świetne rozwiązanie.

Łajka w łagodny sposób porusza z dziećmi trudną tematykę wykorzystywania zwierząt w eksperymentach dla dobra nauki. Nie brakuje w niej humoru i śmiesznych tekstów, dlatego prawda o losach tych zwierząt jest przedstawiana młodemu czytelnikowi z dużym wyczuciem i ostrożnością.

• Dla dzieci
  • Cztery 🐾 dla 👧👦
  • Na prezent
  • Dla dziecka
  • (2) - Do kupienia
  • Nuka

Dodaj cytat z książki Łajka, kosmiczny pies