Okładka książki Zacznij od dzisiaj! Organizacja czasu, pracy i życia z wykorzystaniem metod coachingowych. Ewelina Mierzwińska
Ewelina Mierzwińska Wydawnictwo: Onepress, Sensus poradniki
poradniki
Onepress, Sensus
2019-09-17
2019-09-17
coaching ewelina mierzwińska zacznij od dzisiaj metody coachingowe organizacja czasu planowanie

Książka- oprócz tego, że jest pięknie wydana- zawiera całe pokłady ciekawy ćwiczeń, które pomogą nam w organizacji zarówno pracy jak i życia osobistego. Ewelina dzieli się również swoimi wskazówkami na organizację, jak i wspomina o swoich organizacyjnych porażkach- co podnosi na duchu, że nie tylko my, ale również coachowie miewają problemy z ogarnianiem rzeczywistości. Autorka często wspomina, że nie da się wszystkiego przewidzieć i trzeba nauczyć się elastyczności i umiejętności dostosowywania do panujących warunków. To, co szczególnie mnie zainspirowało to lista zadań 5,10 i 15-minutowych, którą możemy wykorzystać, kiedy mamy wolną chwilę nie tracąc czasu na zastanawianie się, „co mogę teraz zrobić?”. Drugą niezmiernie ciekawą rzeczą jest entrepornografia, o której pisze Ewelina. Entrepornografia to spędzanie czasu na czytaniu/ oglądaniu historii innych, szkolenie się, czy obserwowanie sukcesów przedsiębiorczych osób zaniedbując tym samym swoje życie i kreowanie swoich sukcesów. Jak pisze Ewelina: „Spędzając czas w mediach społecznościowych i inspirując się sukcesami innych zapominamy o pracowaniu na swój własny. Często też możemy poczuć się „dobici” osiągnięciami innych. To smutna prawda, do której niewiele osób ma odwagę się przyznać.”

Cytując dalej Ewelinę: „Dowiedziałam się ostatnio, że na szkolenia kilku trenerów z obszaru rozwoju osobistego zapisują się kilkakrotnie te same osoby. Na te same szkolenia. Czy to oznacza, że trener robi „złą robotę” czy ludzie biorący udział w jego szkoleniach się nie przykładają? – która odpowiedź jest prawidłowa? Ani jedna, ani druga – uczestnicy takich szkoleń uzależniają się od uczucia, jakiego dostarcza im słuchanie historii konkretnych trenerów i obserwowania ich „w akcji”. Uczucie euforii, ogromu możliwości i potencjalnych szans, jakie się przed nimi roztaczają wygrywa. I wtedy wracają. Bo potrzebują więcej bodźców, bo mają poczucie, że właśnie ich potrzebują, by wystartować. Jeszcze tylko jedno szkolenie, jeszcze tylko jeden raz, jeszcze trochę przydatnej wiedzy.”

Jak widzicie książka dotyka wielu ciekawych tematów, które z pozoru wydają się niewinne, a jak się okazuje przeszkadzają w kreowaniu „swojego” życia. Polecam!
Zapraszam też na www.aciecwierz.pl

Chciałabyś mieć lepszą pracę, podróżować, założyć biznes i pogodzić to wszytko z obowiązkami domowymi, najlepiej mając też czas na jogę, spotkania towarzyskie i spa? A zamiast zrealizowanych celów rośnie w tobie niezadowolenie z siebie i frustracja, że „znowu się nie udało”? Próbujesz kolejny i kolejny raz, a dalej nie wychodzi?
Ja wiem jak to jest, kiedy chce się zrealizować swoje marzenia, a życie ma dla ciebie inny plan i musisz swoje marzenia na chwilę odłożyć na dalszy plan. Okazuje się, że nie na zawsze tak musi być, o czym przekonała mnie książka Eweliny. „Zacznij od dzisiaj” to książka , która pokazuje, jak krok po kroku przygotować swoje życie do zmian i osiągać cele życiowe, zawodowe, prywatne.
Ewelina pokazuje drogę i daje narzędzia (podoba mi się metoda 5/15/20, która jest genialna w swojej prostocie!),opisując jak możesz dostosować do swojej sytuacji życiowej, i to w zrozumiały sposób. Brakowało mi takiej publikacji na rynku! Skupia się ona na prostych, skutecznych radach bez skomplikowanych i zawiłych strategii.

Jest to książka pełna przemyśleń, refleksji, ale też dająca odwagę do zmian. "Zacznij od dzisiaj" to inwestycja czasu i pięniędzy, której nie będziesz żałować.

Ja wiem jak to jest, kiedy chce się...

Tak, to opinia osobista, po części tylko obiektywna, bo autorka przyczyniła się do istotnych zmian w moim życiu. Zarówno poprzez tę konkretnie publikację, jak i zupełnie prywatnie.

„(…) Książka „Zacznij od dzisiaj” to nie jest typowy coachingowy poradnik. To zbiór wiedzy i życiowych, zupełnie osobistych doświadczeń kobiety, która na własnej skórze, na własnych emocjach i na własnym umyśle wszystkie swoje rady i wskazówki przetestowała. Jasne, że niektóre rzeczy wydają się takie proste, logiczne, oczywiste. Ale czy na pewno takie są? Wiesz przecież, że dobry plan jest potrzebny i że nie da się działać, myśląc wyłącznie życzeniowo. Nie da się osiągnąć sukcesu, nie będąc mentalnie gotowym na porażkę. Wiesz, prawda? Nie wiesz. Ale nie martw się, ta książka Ci to uświadomi. „Zacznij od dzisiaj” pozwala poukładać sobie w głowie sprawy błahe i proste, które w zderzeniu z rzeczywistością zdają się przeszkodami nie do przejścia. Pomaga uświadomić sobie, że od Twojego nastawienia zależy bardzo wiele, ale czasem można trochę „oszukać” samego siebie i dać sobie szansę na działanie pomimo braku tej słynnej „weny”. Podkreśla też istotę motywacji wewnętrznej, płynącej z nas samych, która dodaje skrzydeł i pozwala uwolnić się od ograniczeń spływających na nas z zewnątrz, od innych osób, nawet od naszych bliskich.

Dzięki książce Eweliny poczułam, że mogę i potrafię osiągnąć to, co od wielu lat planowałam, co wiecznie odkładałam w czasie i co stanowiło moje niespełnione marzenie. Ruszyłam do przodu, tak jak stałam, niemalże w piżamie, mówiąc i komunikując otoczeniu, że jestem, potrafię, działam i będzie super.

Ewelino, dziękuję.”

polecam przede wszystkic ze wzgledu na cwiczenia coachingowe!

polecam przede wszystkic ze wzgledu na cwiczenia coachingowe!

Ksiazka bardzo przeciętna. Słuchałam audiobooka. Głos autorki denerwujący. Nie każdy jest dobry w czytaniu na głos książek.

• Poradniki
  • Poradnik