Czerwony smok

Okładka książki Co kryje skarbiec? Francesca Agrati, Gaja Arrighini, Massimo Asaro, Giorgio Di Vita, Enrico Faccini, Giuseppe Facciotto, Giorgio Fontana, Federico Franzò, Francesco Guerrini, Andrea Lucci, Augusto Macchetto, Gabriele Mazzoleni, Michele Mazzon, Carol McGreal, Pat McGreal, Sisto Nigro, Carlo Panaro, Alessandro Sisti, Nicola Tosolini, Fausto Vitaliano
Ocena 7,2
Co kryje skarb... Francesca Agrati, G...
Okładka książki Hokus-pokus Sergio Badino, Giorgio Bordini, Silvio Camboni, Fabio Celoni, Giulio Chierchini, Rodolfo Cimino, Bruno Concina, Paolo De Lorenzi, Salvatore Deiana, Massimo Fecchi, Miguel Fernandez Martinez, Andrea Ferraris, Giorgio Figus, Claudia Forcelloni, Marco Gervasio, Valerio Held, Ilaria Isaia, Stefania Lepera, Augusto Macchetto, Vitale Mangiatordi, Marco Meloni, Lara Molinari, Claudio Panarese, Carlo Panaro, Ottavio Panaro, Luigi Piras, Nino Russo, Rudy Salvagnini, Giuseppe Sansone, Bruno Sarda, Laura Shaw, Mark Shaw, Alessandro Sisti, Sergio Tulipano
Ocena 7,4
Hokus-pokus Sergio Badino, Gior...
Okładka książki Gwiazdkowy prezent Antonello Dalena, Francesco Guerrini, Stefano Intini, Carlo Limido, Corrado Mastantuono, Carol McGreal, Carlo Panaro, Fabrizio Petrossi, Blasco Pisapia, Roberto Ronchi, Giuseppe Zironi
Ocena 7,2
Gwiazdkowy pre... Antonello Dalena, F...
Okładka książki W dalekiej galaktyce Maurizio Amendola, Flemming Andersen, Ivan Bigarella, Davide Cesarello, Giulio D'Antona, Massimo Fecchi, Giorgio Fontana, Marco Gervasio, Pier Giuseppe Giunta, Silvia Martinoli, Alessia Martusciello, Fabio Michelini, Carlo Panaro, Gabriele Panini, Jaakko Seppälä, Giampaolo Soldati, Vito Stabile, Sune Troelstrup, Daniela Vetro
Ocena 7,6
W dalekiej gal... Maurizio Amendola, ...

Dość średni tom. Na plus mogę zaliczyć tytułową historię w klimatach fantasy, bardzo ładnie zilustrowaną przez Fecchiego, choć fabularnie przeciętną. Miłym urozmaiceniem był komiks z Babcią Kaczką i Dziadkiem Be, głównie ze względu na nietypowe zestawienie postaci. Poza tym nie rozczarowała mnie kolejna część przygód myszogrodzkich policjantów. Nie najgorsze były tez wszystkie komiksy ze Sknerusem. Jednak ogólnie czytałem już mnóstwo podobnych, nierzadko lepszych historyjek z tymi bohaterami. Nie jest też dla mnie zaskoczeniem, że najsłabiej wypada komiks z Mikim.

Niestety bardzo słaby tom, którego najlepszym elementem okazuje się okładka. Miałkie, przewidywalne historie, jedynie Zielony księżyc i krótki komiks z Diodakiem są jako tako czytalne.

Na półkach: , , , , ,

niestety nie był to zbyt udany tom, większość historyjek była dla mnie nijaka, tytułowy komiks był naprawdę w porządku, mimo że to kompletnie nie moje klimaty

Gigant Poleca. Tom 209 - Czerwony smok:
1. "Kaczor Donald. Czerwony smok" A. Pihl, M. Fecchi (str. 31) - 8/10
2. "Bracia Be. Czapka na złodzieju" E. Faccini (str. 1) - 5/10
3. "Myszka Miki. Sakiewka nieskończoności" P. Zemelo, E. Baccinelli (str. 26) - 5/10
4. "Wujek Sknerus. Dla wspólnej korzyści" M. Venerus, O. Panaro (str. 28) - 8/10
5. "Superkwęk. Cukierki szkodzą" G. Salati, F. D'Ippolito (str. 30) - 6/10
11. "Diodak. Wynalazczy nieład" S. Cabella (str. 13) - 5/10

Gigant Poleca. Tom 209 - Czerwony smok:
1. "Kaczor Donald. Czerwony smok" A. Pihl, M. Fecchi (str. 31) - 8/10
2. "Bracia Be. Czapka na złodzieju" E. Faccini (str. 1) - 5/10
3. "Myszka Miki. Sakiewka...

Dodaj cytat z książki Czerwony smok