Zaprojektuj swój ślub

poradniki
Vesper
2019-05-01
2019-05-01

Bardzo przyjemny w odbiorze poradnik, porusza właściwie większość tematów organizacyjnych, nad którymi głowią się przyszli małżonkowie.
Niektóre tematy dość subiektywne np. mocno namawia do skorzystania z oferty kamerzysty, nie bierze pod uwagę ślubów bez obrączek (co jest coraz popularniejsze),skupia się głównie na typowych polskich weselach.
Jednak mimo wszystko ta książka to ładnie wydane podsumowanie najważniejszych elementów organizacji wesela.

Jednak mimo wszystko ta...

Serdecznie polecam, podczas przygotowań do ślubu była bardzo przydatna :) Pięknie zaprojektowana!

"Zaprojektuj swój ślub" Mai Langer to przepięknie wydany planer dla osób planujących ślub.
Sztywna oprawa, cudowna kolorystyka, fantastyczne ilustracje, wypunktowane w jasny i klarowny sposób rzeczy i sprawy najistotniejsze.
Mądre wskazówki i rady dla nowożeńców sprawią,
że o niczym nie zapomnicie.
Istotnym elementem jest miejsce przeznaczone na notatki, kosztorys, myśli i inne zapiski na zakończeniu rozdziałów.
Począwszy od chwil narzeczeństwa po rodzaj ceremonii, wymaganych dokumentów,
podziale w przygotowaniu uroczystości,
po wybór lokalu, fotografa, oprawy muzycznej czy zabaw oczepinowych, garderoby, obrączek to tylko część z proponowanych podpowiedzi, wskazówek.
Przy tej propozycji z pewnością w łatwy sposób zaplanujecie ślub swoich marzeń.

W gorączce przedślubnej łatwo pominąć istotne szczegóły, ale mając ten planer ułatwicie sobie start w przygotowania jednego z najważniejszych dnia w życiu.
Po przeczytaniu całości, aż żałowałam że mam już ten ważny dzień za sobą i to dwukrotnie...
No cóż może do trzech razy sztuka?
Gorąco polecam.

Mądre wskazówki i rady dla nowożeńców sprawią,
że o niczym nie zapomnicie.
Istotnym elementem jest miejsce przeznaczone na notatki, kosztorys, myśli...

„Zaprojektuj swój ślub” to interesująca propozycja dla par, które planują swój ślub. Autorka zebrała wszystkie ważne informacje, które są pogrupowane w poszczególne rozdziały. Zaczynając od rodzaju uroczystości – ślubu cywilnego, konkordatowego, kościelnego, czy humanistycznego, pary znajdą tu informacje na temat potrzebnych dokumentów do ślubu, wskazówek, jak rozplanować sobie poszczególne etapy przygotowań. Patrząc z perspektywy czasu żałuję, że wcześniej nie miałam w rękach takiego poradnika. Bo chociaż jest krótki, to treściwy i mi osobiście łatwiej byłoby przygotować się do tego wydarzenia z tym poradnikiem. Na co dzień człowiek stara się ogarnąć wiele spraw, ale przedślubna gorączka jest specyficzna i czasem łatwo można o czymś zapomnieć, albo po prostu zgubić się w natłoku ofert związanych z organizacją ślubu i wesela.

W książce znajdziemy porady dotyczące między innymi wyboru sukni ślubnej oraz garnituru, informacje na temat tego, czym warto kierować się przy wyborze sali weselnej, dekoracji i mnóstwa innych szczegółów, które na pierwszy rzut oka wydają się błahostkami, a w rzeczywistości mogą spędzać sen z powiek narzeczonym. Sama coś o tym wiem, ponieważ wzięłam ślub w tym szalonym 2020 roku. ;)

Autorka książki z przystępny sposób przedstawiła garść pożytecznych informacji, które na pewno ułatwiają trzymanie w ryzach wszystkich ważnych przedślubnych spraw, które w tym całym szaleństwie często umykają lub są powodem do sprzeczek. W poradniku znajdują się specjalnie wyznaczone miejsca do stworzenia między innymi: listy gości, kosztorysu, dokumentów, które należy skompletować, a także wskazówki i ilustracje, które pomogą w wyborze odpowiedniej sukni ślubnej do figury panny młodej, stroju dla pana młodego, czy propozycji fryzur. W moim odczuciu ta książka pozwala zainteresowanym oswoić się z tematem i wybrnąć z niego obronną ręką. Z drugiej strony wiadomo, że nie zawsze warto trzymać się sztywno wskazówek i czasem lepiej jest posłuchać swojej intuicji. Bo w końcu kto najlepiej wie, co nas najbardziej uszczęśliwi? Uważam jednak, że ta propozycja może ułatwić wiele spraw i pozwoli łagodnie przejść przez ten szalony, przedślubny czas.

„Zaprojektuj swój ślub” to dobra propozycja dla przyszłych panien młodych oraz panów młodych, którzy nie wiedzą, od czego zacząć organizację ślubu. To ciekawy pomysł na prezent i solidna porcja przydatnych wskazówek.

Dzisiaj mam pytanie do osób, które są jeszcze po ślubie. Czy jesteście świadomi ile to jest załatwiania, jakie koszty i na ile wcześniej trzeba zacząć planowanie? 🧐
Na to pytanie odpowie wam książka „Zaprojektuj swój ślub” Maji Lange.
Jest to poradnik, który ma młodym parom ułatwić organizację ślubu. W środku znajdziecie rady i protipy na temat organizacji wesela. Ponadto po każdym rozdziale, który omawia konkretną rzecz można zanotować swoje pomysły i przemyślenia.
Jest to prosty w swojej formie poradnik, który dobrze poprowadzi parę młodą przez organizację ślubu w podstawowych kwestiach. Można przeczytać o wymaganych dokumentach, układach stołu na weselu, rodzajach sukienek. Jednak nie znajdzie się tam pomysłów, które wykraczają ponad podstawowy schemat.
Czytając poradnik często miałam wrażenie, że autorka wspomniała o czymś tylko po to aby przypomnieć czytelnikowi o tym, ze trzeba coś zorganizować. Poznałam to po tym, ze nie było zbyt wielu szczegółów tylko słowa szybko zamykające temat „wszystko zależy od waszej wyobraźni”.
Ogółem wszystko tiulem i brokatem obsypane, jest idealnie, mamy poradnik, który ma dużo porad, ale... Wydaje mi się, ze w obecnych czasach raczej nie powinno się polecać rzucania w młoda parę ryżem. Jest to szkodliwe dla zwierząt, mówi się o tym wszędzie, więc po co? To mi się osobiście bardzo nie spodobało.
Generalnie poradnik może być przydatny do organizacji podstawowych elementów ślubu. Zdecydowanie na plus dla autorki jest brak lokowania produktu w treści, a także dużo porad nt umów z firmami.
Jeśli nie wiecie od czego zacząć organizację ślubu to koniecznie po niego sięgnijcie.

Na to pytanie odpowie wam książka „Zaprojektuj swój ślub” Maji Lange.

• Egzemplarz recenzencki
  • Kłębiaszcze nieczytane
  • » małżeństwo
  • Przeczytane 2020
  • Przeczytane 2019
  • Poradniki

Dodaj cytat z książki Zaprojektuj swój ślub