Invincible 5

Okładka książki Invincible 5
Jason HowardRobert Kirkman Wydawnictwo: Egmont Polska Cykl: Invincible [Egmont] (tom 5) komiksy
komiksy
Invincible [Egmont] (tom 5)
Invincible, Ultimate Collection vol. 5
Egmont Polska
2019-10-02
2019-10-02
Agata Cieślak
Invincible Niezwyciężony Kirkman Ottley

Okładka książki Outcast: Opętanie #6 - Scaleni Paul Azaceta, Robert Kirkman
Ocena 6,0
Outcast: Opęta... Paul Azaceta, Rober...
Okładka książki Invincible 12 Robert Kirkman, Ryan Ottley, Cory Walker
Ocena 8,2
Invincible 12 Robert Kirkman, Rya...
Okładka książki Oblivion Song, tom 4 Lorenzo De Felici, Robert Kirkman
Ocena 0,0
Oblivion Song,... Lorenzo De Felici, ...
Okładka książki Invincible 11 Robert Kirkman, Ryan Ottley, Cory Walker
Ocena 8,2
Invincible 11 Robert Kirkman, Rya...

Okładka książki Invincible 4 Robert Kirkman, Ryan Ottley
Ocena 7,8
Invincible 4 Robert Kirkman, Rya...
Okładka książki Invincible 6 Robert Kirkman, Ryan Ottley
Ocena 8,2
Invincible 6 Robert Kirkman, Rya...
Okładka książki Invincible 7 Robert Kirkman, Ryan Ottley, Cliff Rathburn
Ocena 8,4
Invincible 7 Robert Kirkman, Rya...
Okładka książki Invincible 1 Mark Englert, Dave Johnson, Robert Kirkman, Ryan Ottley, Cliff Rathburn, Matt Roberts, Terry Stevens, Cory Walker
Ocena 7,6
Invincible 1 Mark Englert, Dave ...

Hmm, ten tom nie do konca przypadl mi do gustu. Duze zmiany w sytuacji, wiele bijatyk (troche bez ladu i skladu), brat nie do konca mnie przekonuje i za malo scen w kosmosie.
Plus geneza Powercostam niezbyt mi sie podobala.

Plus geneza Powercostam niezbyt mi sie podobala.

Seria "Invincible" to aktualnie najlepsza superbohaterska seria ukazująca się na polski rynku. Robert Kirkman potrafi pisać ciekawe historie i udowadnia to z każdym kolejnym albumem "Invincible". Każde nawet najmniejsze wydarzenie ma swoje konsekwencje w przyszłych przygodach Invincible. Sceny akcji przeplatają się ze scenami z życia studenta, na którego barkach leży nie tylko los całego świata, ale również jego życie prywatne. Jeżeli czytaliście poprzednie albumy tej serii to do kolejnego nie muszę was zachęcać, a jeżeli nie słyszeliście o "Invincible" to polecam sięgnąć po pierwszy tom.

1945

Komiksy superbohaterskie znacznie różnią się od innych dzieł w tym gatunku tym, że bohater prawie nigdy nie jest zwykłym bohaterem, który ratuje kogoś z opresji, ale posiada jakieś nieprawdopodobne moce, które zyskuje w sytuacjach, które innych pozbawiły by życia, albo naraziły na kalectwo co najmniej. Taki Spider-man, to najlepszy przykład. A znowu Superman, to ktoś kto swoje moce-można by rzec-odziedziczył. Długo by wymieniać.
Ostatnio wpadł mi do rąk komiks, który przedstawia nowe spojrzenie na super herosów i ich niesamowite moce. Jest to album „Invincible”. A skończyłem właśnie czytać już piąty tom, a działo się naprawdę dużo.

O komiksie możemy przeczytać że:
Odkąd ojciec Invincible’a, Omni-Man, okazał się najeźdźcą z kosmosu planującym podbój Ziemi, Invincible wykonywał rozkazy Globalnej Agencji Obrony kierowanej przez Cecila Stedmana – bronił interesów naszej planety i rozprawiał się z jej wrogami. Był dobrym żołnierzem, ale teraz sytuacja się zmieniła. Invincible nie może już bez szemrania wypełniać poleceń. Nagle musi zmierzyć się z organizacją, dla której dotychczas pracował. Będzie się działo…

Podsumowując.
Nie czytam aż tak dużo komiksów, żeby zauważyć jakieś potknięcia w tym albumie. Dla mnie ta seria to jedna z najciekawszych jakie ukazały się na naszym rynku i zawsze z niecierpliwością czekam na kolejną część. Dlatego polecam wszystkim całość. „Niezwyciężony” stał się niespodziewanie moim ulubionym dziełem o superbohaterze.

W tej serii najlepszy jest totalny brak spiny. Tu jest tyle powietrza, tak mało kojarzonego z superheroes patosu czy zwykłych idiotyzmów, że czytanie kolejnych tomów jest czystą przyjemnością

Kolejny świetny tom serii, w którym scenariusz nie zawodzi, a strona graficzna jest najlepsza do tej pory.

Dodaj cytat z książki Invincible 5