Duch który umacnia miłość. Siedem darów Ducha Świętego

Okładka książki Duch który umacnia miłość. Siedem darów Ducha Świętego praca zbiorowa
Okładka książki Duch który umacnia miłość. Siedem darów Ducha Świętego
praca zbiorowa Wydawnictwo: Wydawnictwo M religia
religia
Wydawnictwo M
2017-10-02
2017-10-02

Duch Święty, Trzecia Osoba Trójcy Świętej, jest tym, o którym w Trójcy Świętej można powiedzieć, że jest siłą jednoczącą moc. Jest miłością i tą miłość wlewa w serca ludzkie.

Siedem darów Ducha Świętego, siedem rozdziałów, siedem osób związanych z Kościołem, które odpowiadają na zadawane pytania przez dziennikarzy, odnośnie Duch Świętego i Jego darów.
Tym razem to pozycja raczej na dłuższą chwilę, niż jeden wieczór.
Niesamowicie ciekawa, bo pokazuje nam w jaki sposób można rozumieć dary Ducha Świętego. I tak na przykład, Dar Męstwa, to nie stawanie się kimś ważnym, odważnym itp. Dar męstwa, to zgoda na to, aby być ubogim, pokornym i małym.
„ Będę silny, właśnie wtedy, kiedy okażę się małym. Okażę się silnym, stając się kimś mniejszym. Wiele odwagi wymaga to, aby być pokornym i tak po prostu ludzkim. „

Myślę, że żeby zrozumieć cały sens darów Ducha Świętego trzeba sięgnąć po właśnie tą pozycję. Ona nadzwyczaj precyzyjnie wszystko objaśnia.

Ze wszystkich siedmiu rozdziałów dla mnie najbardziej wzruszającym, pouczającym był rozdział traktujący o darze męstwa opisany na podstawie rozmowy z kardynałem Luisem Antonio Tagle, pochodzącym z Manili, przewodniczącym Caritas Internationalis. Młodzież woła na niego „ Chito” czyli „Wielki” i nie chodzi tu o wzrost. Nazywany jest również „ Wojtyłą Azji”

Po przeczytaniu powyższego rozdziału tak zafascynowałam się postacią kardynała, że odszukałam fragmenty jego kazań na Youtube. Jak się okazuje, był On gościem arcybiskupa Rysia, na zaproszenie którego przyjechał do Polski, gdzie głosił rekolekcje dla młodzieży i księży. Całość tłumaczona jest na język polski. Nie mogłam się oderwać od słuchania i nawet oglądania przekazu rekolekcji. Uwierzcie, że tak pokornego księdza dawno nie widziałam…
Jego rekolekcje to pasmo świadectw dotyczących dzieci, młodzieży, dorosłych. Opowiada je z wielkim uczuciem, nie kryjąc łez, które zaraz pojawiały się w jego oczach. Opowiada i przy tym ukazuje swój błędny sposób oceniania zdarzeń i osób… Oj wiele trzeba mieć pokory, żeby publicznie mówić o sobie, jaki byłem głupi, że tak i tak pomyślałem.

Najmniej zrozumiały, zagmatwany, a może po prostu przekaz braci mi nie odpowiadał, jest rozdział o Darze Rady opisany na podstawie wywiadu z bratem Markiem i bratem Johnem z Taize. Jednak uważam, że do każdego przemawia coś innego, ktoś inny, więc mimo to, myślę, że wiele osób zaciekawi powyższa pozycja i każdy znajdzie w niej kilka ciekawych fragmentów, a może całość będzie dla kogoś wspaniałym przekazem.

Tym razem to pozycja...

• Poszukuje