Najlepsze, co mnie spotkało

Okładka książki Najlepsze, co mnie spotkało Agata Przybyłek
Okładka książki Najlepsze, co mnie spotkało
Agata Przybyłek Wydawnictwo: Czwarta Strona Cykl: Bądź przy mnie zawsze (tom 4) literatura obyczajowa, romans
Bądź przy mnie zawsze (tom 4)
Czwarta Strona
2019-04-03
2019-04-03
literatura polska

"Ludzie marnują zbyt wiele czasu
na rozpamiętywanie przeszłości, której nie da się zmienić,
zamiast żyć pełnią życia i z nadzieją patrzeć w przyszłość."

Bardzo sympatyczna, poruszająca lektura.

"Ludzie marnują zbyt wiele czasu
na rozpamiętywanie przeszłości, której nie da się zmienić,
zamiast żyć pełnią życia i z nadzieją patrzeć w przyszłość."

Bardzo sympatyczna, poruszająca lektura.

Kocham książki Agaty Przybyłek, to są takie przemiłe romansidła z dużą ilością emocji. Uwielbiam to że wszystkie te rzeczy mogłyby się wydarzyć naprawdę a klimat gór i zakopanego jest cudowny. Poruszane jest tu parę spraw na raz i relacje rodzicielskie i romantyczne i uważam że zrobione są w bardzo subtelny sposób.

Książka bardzo fajna, ale pełna literówek 😕

Książka bardzo fajna, ale pełna literówek 😕

„Najlepsze, co mnie spotkało” jest czwartym tomem serii książek „z domkami” o tytule „Bądź przy mnie zawsze” autorstwa Agaty Przybyłek. Jest to kolejna ciekawa historia twórczości tej autorki i bardzo dobry przedstawiciel gatunku literatura obyczajowa. W mojej ocenie Autorka ma niezwykły dar do tworzenia wyjątkowych historii, w których oprócz różnych rodzajów miłości inne zagadnienia są tak samo ważne. W niniejszej książce również nie brakuje trudnych tematów jak choroba psychiczna i jej konsekwencje dla wielu osób oraz utrata bliskiej osoby i uczenie się po tej stracie dalej żyć. Autorka świetnie wykreowała bohaterów, którzy są wyraziści – szczególnie Olga i Janek oraz ojciec Olgi – Robert. Fabuła powieści toczy się na Podhalu z pięknymi opisami górskiej przyrody w tle, co jest dodatkowym atutem dla miłośników gór. Jak potoczyły się losy głównych bohaterów, zainteresowanych odsyłam oczywiście do kart powieści. Lekkie pióro autorki powoduje, że książkę czyta się płynnie i szybko. Dodatkowym plusem jest zastosowanie narracji z perspektywy wiodących bohaterów, dzięki czemu czytelnik może bliżej poznać cechy charakterystyczne, emocje i motywy postępowania każdej postaci. Jest to kolejna część serii, którą można czytać w dowolnej kolejności, nie mniej jednak w każdym z tomów Autorka nawiązuje odrobinę do poprzednich części, ale nie przeszkadza to w ogóle w poznawaniu obecnej historii. Książka jest pełna ciepła, wzruszeń i różnych emocji. Zakończenie powieści niesie przesłanie, że życie toczy się dalej pomimo trudności jakie przynosi nam los, że przebaczenie i uporanie się z przeszłością pozwala łatwiej spojrzeć w przyszłość. Polecam tę powieść każdemu, kto lubi polską literaturę obyczajową, bowiem jest bliższa naszym realiom. Osobiście mnie ta książka urzekła zarówno samą fabułą jak i klimatem górskiego Podhala. Uważam, że przeczytanie jej nie jest w żadnej mierze stratą czasu. Polecam serdecznie.

To historia Olgi, która wyjeżdża do ojca, z którym nie widziała się od lat. Po rozwodzie rodziców zamieszkała z mamą a ojciec założył nową rodzinę. Dziewczynie ciężko jest odbudować relacje po takim czasie. I kiedy myśli, że będą to najgorsze wakacje jej życia na jej drodze staje... pewien Janek.⁣

W dużym skrócie oczywiście, bo w tej książce dzieje się o wiele więcej. Wydarzeń takich, które sprawiają, że uśmiech na twarzy pojawia się od razu ale i takich powodujących wzruszenie. Agata Przybyłek ma dar tworzenia wyjątkowych historii, w których nie tylko miłość gra główną rolę. Pokazuje jak ważna jest szczerość. Świetnie oddaje emocje bohaterów i nieraz potrafi czytelnika zaskoczyć⁣.

W pewnym momencie podczas czytania, że to Podhale i główni bohaterowie już kiedyś, gdzieś, coś... aż nagle doznałam olśnienia i przypomniałam sobie o "Zrobię dla Ciebie wszystko" :) Bardzo fajne nawiązanie do innej części. ⁣

To kolejny już przeczytany przeze mnie domek i podtrzymuję zdanie, że to seria warta poznania. Dla fanów powieści obyczajowych idealna.⁣

W dużym skrócie oczywiście, bo w tej książce dzieje się o wiele więcej....

Wzruszająca historia.. lekko się czyta

Wzruszająca historia.. lekko się czyta

Ta książka niczym nie odbiega od pozostałych domków. Pełna miłości, ciepłych uczuć i różnych emocji.

To jedna z tych książek, która pomimo pewnej przewidywalności, częstuje nas całym wachlarzem emocji, w tym łez, ponieważ fabuła porusza także te trudniejsze tematy, jak śmierć, mierzenie się z błędami przeszłości.

Bardzo przyjemna lektura.

Bardzo przyjemna lektura.

Seria ,,z domkami" to moja ulubiona seria autorki.Olga nie może wybaczyć ojcu,że zostawił ją i matkę.Niespodziewanie musi spędzić z nim i jego nową rodziną wakacje.Nie spodziewa się,że będą to najpiękniejsze,a zarazem najgorsze wakacje w jej życiu.Wśród pięknej przyrody Podhala odnajduje miłość i poznaje tajemnice nie tylko swojej rodziny.Jak wiele jest w stanie zrobić matka,aby uchronić dziecko przed straszliwą prawdą?Czy wszystko można wybaczyć i odnowić relacje?I czy prawdziwa miłość przetrwa wszystko?Na te pytania czytelnik znajdzie odpowiedzi.Bardzo emocjonalna lektura Polecam

Najgorsze co możemy sobie zrobić to trwać w niewybaczeniu komukolwiek. Wybacz i zacznij żyć to sens życia. Nie ma sensu trwać w urazie to niczego nam w życiu nie ułatwia. Olga też to zrozumiała. Polecam

Ta historia bardzo mi się podobała. Po trzeciej części miałam już porzucić ten cykl, ale cieszę się, że tego nie zrobiłam.

Agata Przybyłek Najlepsze, co mnie spotkało Zobacz więcej
Agata Przybyłek Najlepsze, co mnie spotkało Zobacz więcej