Szalona noc

Okładka książki Szalona noc
Christina Lauren Wydawnictwo: Zysk i S-ka Cykl: Wild Seasons (tom 3) literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
2019-04-08
Data 1. wydania:
2015-09-15
Katarzyna Krawczyk
przyjaźń uczucia miłość małżeństwo rozwód randki seks pożądanie

Uważam się odrobinę za nerda więc myślałam, że ta część najbardziej do mnie przemówi ale niestety jest najgorsza ze wszystkich 4. Wszystko wydaje się takie wymuszone, zachowanie Loli trochę abstrakcyjne a sam związek z Olivierem - no cóż, brakuje fajerwerków.

Mój ulubiony tom z całej serii!
(Zaczęłam zauważać pewną zależność - moje ulubione tomy romansów mają zieloną okładkę...)
Książka jest spójna, bohaterowie mają ciekawe charaktery, a cała historia opiera się na czymś więcej niż seks - chociaż przyznam, że finałowa scena mnie zawiodła, autorki mogły sobie darować ten seksualny moment na plaży. Nie będę spoilerować, kto czytał ten wie.
Bardzo lubiłam głównego bohatera, Olivera, za jego łagodne podejście i nienachalne zaangażowanie. Przyjaciel, którego niejeden chciałby mieć. Lola też mnie nie zawiodła, jej pracoholizm i pasja przemówiły do mnie od pierwszych stron. Jedyne co nie podobało mi się w opisie głównej bohaterki, to ten kolczyk nad górną wargą. No żeby to było jeszcze kółeczko czy coś, a nie diamentcik - lubię piercing, ale diamenciki to niestety nie mój typ estetyki i wyobrażanie sobie bohaterki Loli z tym kolczykiem było bolesne. Nic nie poradzę, że mam to za tandetę, a im bardziej ten szczegół starałam się wyprzeć, tym częściej był wspominany w tekście. Bolało do reszty.
Wątek przerwy w związku był całkiem trafny - mózg aż mi krzyczał nawiązanie do Przyjaciół: "We were on a break!", jednak tutaj znacznie lepiej i dojrzalej wyjaśniono sytuację między bohaterami. Czasem ciężko pogodzić pracę z życiem prywatnym i niejedna para z tego tytułu miała problemy. Nie da się jednak zrobić przerwy od żadnego z nich, co oboje raczej zrozumieli, i miejmy nadzieję, czytelnicy także.
Bardzo polecam :3

Mój ulubiony tom z całej serii!

Wiele tu o rozwijaniu kariery. Kobieta jest z zaburzeniem - stąd wycofania, zamknięcia i te wnerwiające przerywniki rozterek. Bo i tak wiemy, że w schemacie tej serii ma być gorąco. Więc czekam. No i konsumują ten związek dość odważnie. Nawet bardzo. Ale przegadane.

Książka "Szalona noc" to powieść, która opowiada o dwójce bohaterów Loli i Oliverze. Oboje mają wspólne zainteresowania, Ona chce wydać powieść graficzną, On prowadzi sklep.
Książkę czytało mi się bardzo ciężko, ciągnęła się w nieskończoność, bohaterowie denerwowali mnie swoim zachowaniem i swoimi obawami o utratę przyjaźni. Główna bohaterka bardzo irytująca, niby osiąga sukces z którym nie może sobie poradzić więc odtrąca swoją miłość. "Szalona noc" nie jest to zła książka, może innym czytelnikom się spodoba jednak mi nie przypadła do gustu.

Słabiutka. Zero akcji, główna bohaterka irytująca, niezaradna. Nagle osiągnęła sukces, spełniły się jej marzenia i nie potrafi sobie z tym poradzić, gdyż teraz ma dużo pracy... No losie...ludzie mają większe problemy niż pominięcie dwóch terminów, a ta już panikuje! Główny bohater za to, jest niezdecydowany, podkochuje się w niej od dawna, ale nawet nie próbuje poderwać. Robią do siebie maślane oczy, ale żadne z nich tego nie zauważa. Bardzo dobrana para :)

Jak dla mnie najgorsza z części. Polubiłam bohaterów ale cała otoczka komiksowego świata do mnie nie przemawiała ale to pewnie kwestia tego że nigdy nie byłam fanką komiksów i ten cały wątek był dla mnie poprostu nudny. Ale całą serię polecam jako lekką i nie wymagającą skupienia czy głębokich przemyśleń ;)

Flaki z olejem...mocno zawiodłam się na tej pozycji a cała seria zapowiadała się tak obiecująco. Lubię konkretnych bohaterów z charakterem a tutaj niestety ich zabrakło. Teraz mocno zastanawiam się czy sięgać po 4 cześć czy już odpuscic.

bardzo wciągająca opowieść, ekscytująca, emocjonalna, trzymająca w napięciu

bardzo wciągająca opowieść, ekscytująca, emocjonalna, trzymająca w napięciu

Poprzednie części tej serii jakoś bardziej przypadły mi do gustu. Niby wszystko okej, ale później już trochę męczyła mnie ta książka. Wydaje mi się, że była najbardziej przewidywalna ze wszystkich. Zobaczymy jaka będzie kolejna część.

Można przeczytać jedną część i na niej poprzestać ale po co. W tej serii naprawdę warto przeczytać wszystkie części i to w odpowiedniej kolejności. Jako pierwszą parę miesięcy temu przeczytałam "Szaloną Noc" i była ok ale nie powaliła mnie dlatego nie poszłam od razu za ciosem by czytać resztę. Ale w końcu po którejś z opinii postanowiłam przeczytać Wild Seasons i zacząć od tomu 1. I nie żałuję. Pierwszy tom wg mnie najlepszy. Drugi i czwarty również dobry. A trzeci tak jak pisałam dobry. Całość naprawdę świetna i warto sięgnąć po te książki. Lekkie, wzruszające i naprawdę wciągają.