Dzikie pragnienie

Okładka książki Dzikie pragnienie
Jay Crownover Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece Cykl: Bracia Warner (tom 1) literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
Bracia Warner (tom 1)
Retreat
Wydawnictwo Kobiece
2019-07-10
2019-07-10
Karolina Bochenek

Oficjalne recenzje i

Nie do końca sielski klimacik

1449 54 50

Na półkach: , , , , , ,

Przyjemny romans z wątkiem kryminalnym w tle. Przez co zrobiło się ciekawiej i bardziej zachęcająco. Fajny klimat książki, trochę inny i niecodzienny. Myślę, ze druga część może być też dobra:)

Sama nie wiem jak ocenić tę książkę. Dobrze się czytało, chociaż opisy czasem były za długie i nużące. Fajni bohaterowie, akcja, której nie spodziewałam się, ale czegoś mi zabrakło. Dodatkowo wielkie pożądanie i wielka miłość zaledwie po kilku dniach? Trochę nierealne.
Aczkolwiek nie żałuję przeczytania.

Aczkolwiek nie żałuję przeczytania.

Bardzo mi się podobała.
Muszę przyznać, że byłam nieco sceptycznie nastawiona, ale książka zdecydowanie dała radę.
Było sporo humoru, było gorąco, było też trochę dreszczyku co zaskoczyło mnie ogromnie, ale również były łzy w oczach i było kilka smutnych scen. Jedyny minus to strasznie długie opisy i narracja tylko głównej bohaterki.
Niemniej jednak czytało się ją bardzo szybko.

Bardzo mi się podobała.
Niemniej jednak czytało się ją bardzo...

Na półkach: , , , , ,

Cyrus Warner jest najstarszym z braci prowadzących rancho. To na jego głowie jest utrzymanie całego biznesu. Ciężko mu nawiązywać relacje międzyludzkie a życie mocno dało mu w kość. Razem z braćmi organizuje wycieczki " w siodle" na łonie natury. On jest mózgiem przedsięwzięcia a bracia przewodnikami. Tym razem jednak musi zastąpić jednego z braci a grupa jaka mu się trafiła jest dość nietypowa. Wśród klientów znalazła się też Leora z przyjaciółką. Kobieta stara się wrócić do życia po nieudanym związku, który mocno zachwiał jej wiarą w siebie i jej całym światem.
"Nigdy nie po­su­nę­ła­bym się do stwier­dze­nia, że za­zwy­czaj świet­nie się do­ga­du­ję z ludź­mi, po­nie­waż bym skła­ma­ła. Nie było mi łatwo im za­ufać, a jesz­cze trud­niej się przed nimi otwo­rzyć, więc mój krąg zna­jo­mych był sto­sun­ko­wo nie­wiel­ki. Nie ule­ga­ło wąt­pli­wo­ści, że od­py­cham od sie­bie in­nych swoim bez­czel­nym spo­so­bem bycia i bra­kiem ogła­dy. W dzie­ciń­stwie nigdy nie na­le­ża­łam do żad­nej po­pu­lar­nej pacz­ki, i nawet się o to nie sta­ra­łam. (...)
Chris cał­ko­wi­cie znisz­czył moje za­ufa­nie i pew­ność sie­bie."
Kobieta dzięki namowom przyjaciółki rusza na wycieczkę nie wiedząc jak mocno zatrzęsie jej życiem. A wszystko zaczyna się od poznania mrukliwego Cyrusa:
"Nie mia­łam po­ję­cia, jakim jest biz­nes­me­nem, i wy­glą­da­ło na to, że nie jest kow­bo­jem, ale jed­ne­go byłam pewna… Był dup­kiem. Nie­czu­łym, zim­nym, gru­bo­skór­nym i bez­dusz­nym dra­niem.(...) Nie po­lu­bi­łam go i zu­peł­nie nie po­do­ba­ło mi się to, jak się przy nim czu­łam."
Z czasem jednak..."Był dla mnie za­gad­ką, którą chcia­łam roz­wią­zać. Za­pra­gnę­łam od­kryć praw­dzi­we ob­li­cze Cy­ru­sa War­ne­ra."

Ona uważała że:
"Za­wsze mo­że­my wy­brać, na kim nam za­le­ży – od­po­wie­dzia­łam. – Jeśli tylko za­cho­wa­my zdro­wy roz­są­dek. I taki wła­śnie mia­łam plan."
Ale przecież "W mi­ło­ści nie ma nic roz­sąd­ne­go. Nasze serca nie rzą­dzą się lo­gi­ką."
Mężczyzna od pierwszej chwili zapragnął ognistej Leo jednak ona czuła się wypalona:
"je­stem wy­czer­pa­na. Nie ma już we mnie nic, co mo­gło­by za­pło­nąć. W moim wnę­trzu nie zo­sta­ła ani odro­bi­na pod­pał­ki. Wy­pa­li­łam się i to się już wię­cej nie po­wtó­rzy."
Czy ta mocno poturbowana dwójka, ze złamanymi sercami, ma szansę na coś więcej niż tydzień ulotnych zbliżeń, zczególnie gdy okazuje się, że urocza wycieczka zamienia się w walkę o życie? Jakich wyborów będą musieli dokonać?

Historia pełna nadzieji, ciepła, erotyzmu i sensacji z kowbojami w rolach głównych. Czego chcieć więcej? :)

Autorka we wstępie napisała, że książka ta powstawała w bólach i cierpieniach, jakie przechodziła w związku z chorobą i że napisanie jej miało dać jej wytchnienie. I coś w tym musi być, bo niby fabuła jest przygodowa, lekka, trochę erotyki, generalnie nic bardzo wzniosłego, a tak się strasznie przy niej męczyłam, że ciężko mi było dobrnąć do końca. Przerywałam ją kilka razy i kilka razy myślałam, że nie skończę, więc coś w tym musi być. Ogólnie nic wybitnego, ale czyta się dobrze.

Pierwszą moją myślą jeszcze przed rozpoczęciem czytania była że będzie to książka z gatunku miło i przyjemnie ,idealnie na lato. Jednakże już w trakcie czytania zaświtało mi coś w głowie, tu będzie się coś więcej dziać.
Autorka przemyciłam do tej książki trochę sensacji. Lubię takie połączenie wątek romantyczny z sensacją, chyba najlepiej mi się teraz czyta takie książki.

Leo jest kobietą po przejściach, oszukana przez faceta. Razem z przyjaciółką postanawia jechać na krótkie wakacje na Dziki Zachód.
Cy kowboj, ale nie taki prawdziwy. Gburowaty faceta, który zawsze Ci prawdę powie. Broni swojej rodziny przed wszelakim złem tego świata. Również został skrzywdzony w przeszłości przez kobietę. Mówi o sobie że ma tylko połowę serca, którą chce oddać Leo.

Bardzo jestem ciekawa historii najlepszej przyjaciółki Leo - Em, która nieźle oberwała w tej historii.

Na półkach: , , , ,

Jak dla mnie to ani nie było tu dziko ani nie było jakiegoś pragnienia... Niezbyt ciekawa historia z którą męczyłam się kilka dni. Nie znudziła we mnie żadnych emocji oprócz znużenia.

Byłam przekonana, że będzie to książka dosyć spokojna, taki luźny romans na ranczu. A tu proszę jak miło się zaskoczyłam, idealna na wieczór.

Em namawia Leo na wyprawę z kowbojami. Ma to jej pomóc otrząsnąć się po nieudanym związku. Leo poznaje tam niezupełnie prawdziwego kowboja, który sprawi, że wreszcie odnajdzie siebie i swoje miejsce w życiu. Jednak ta wyprawa zmieni nie tylko ją. Niespodziewane odkrycie i niebezpieczni ludzie spotkani na szlaku zmienią spokojną wyprawę w walkę o przetrwanie, z której nie wszyscy wyjdą bez blizn...
Książkę szybko się czyta, akcja wciąga. Między Lea i Cy iskry przeskakują. Jestem ciekawa kolejnej części i losów Emrys.
Polecam.

"Nic co naprawdę cenne i wartościowe, nie znajduje się na wyciągnięcie ręki. Tylko ktoś, kto nie boi się poranić, może się przedrzeć do ukrytego skarbu."
Leo niemal siłą zostaje zmuszona przez swoją najlepszą (i jedyną) przyjaciółkę Em na tygodniowy wyjazd. Jest on daleki od jej strefy komfortu ponieważ mają spędzić ten czas daleko od cywilizacji, wędrując po leśnej głuszy stanu Wyoming wraz z szóstką innych urlopowiczów. Bracia Warner, właściciele rancza, rozczarowują ją od razu po wyjściu z samolotu bo w ogóle nie przypominają jej kowbojów. Ponadto Leo leczy złamane serce i nie ma ochoty na kontakty z nieznanymi jej ludźmi i obcowanie z przyrodą, ale nie chce zawieść Em, która wspiera ją i trwa przy jej boku pomimo wszystko. Jeden z braci, Cy, najbardziej tajemniczy, marudny i niezadowolony niemal ze wszystkiego sprawi jednak, że jej serce zabije mocniej, wbrew zdrowemu rozsądkowi (ale przecież "W miłości nie ma nic rozsądnego. Nasze serca nie rządzą się logiką." ;-) ). Ponadto, wydarzenia tego tygodnia zmienią podejście Leo do życia i ją samą.
Mam mieszane uczucia co do tej książki. Z jednej strony to dobra opowieść jeśli weźmiemy pod uwagę zmianę głównej bohaterki. Ta wycieczka sprawia, że Leo w końcu zaczyna patrzeć inaczej na swoje problemy, ponadto zaczyna zauważać, że kwestią szczęścia nie jest gonitwa za karierą i w końcu odkrywa swoje miejsce na ziemi. Odbywamy z nią ciekawą i pouczającą podróż, z której każdy czytelnik może wyciągnąć wnioski dla siebie. Z drugiej strony, historia po prostu mnie nie kupiła. Wątek sensacyjny uważam za odrobinę przesadzony, a miłość bohaterów moim zdaniem oparła się jedynie na czystym pożądaniu i jakoś nie byłam przekonana do głębi uczuć między nimi. Momentami miałam wrażenie jakbym miała w ręku jakiegoś starego Harlequina mojej babci 🤪 Ale co kto lubi, ja najwidoczniej do takich historii się nie nadaję, a może po prostu kowboje to nie mój typ ;)