Cicha noc

Okładka książki Cicha noc Danielle Steel
Okładka książki Cicha noc
Danielle Steel Wydawnictwo: Znak Seria: Między słowami literatura obyczajowa, romans
Między słowami
Silent Night
Znak
2019-03-11
2019-03-11
Joanna Dziubińska
Joanna Dziubińska

Cóż za tematyka! Trudna. O ile zachowanie bohaterki, Whitney, jest dla mnie zupełnie naturalne, o tyle nie umiem zrozumieć, że można być tak bezdusznym jak Chad...

"Cicha noc" to powieść obyczajowa, czyli życiowa. Whitney, kobieta niezależna, bez męża, dzieci, z rozwijającą się karierą psychiatry, po wypadku swojej dziewięcioletniej siostrzenicy musi wybrać: wygodne dotychczasowe życie czy opieka nad dzieckiem z udarem mózgu...

Nawiasem mówiąc, dawno nie czytałam książki, w której błędy aż tak bardzo przeszkadzają.

Wzruszająca historia. Książka warta przeczytania.

Wzruszająca historia. Książka warta przeczytania.

Rewelacyjna powieść obyczajowa. Taki rodzic to prawdziwy ,który wierzy w swoje dziecko ,wspiera go w trudnych chwilach. Taką kobietą jest Whitney ,wspaniała, troskliwa ,twardo stąpająca po ziemi.

Książka przepiękna, wzruszająca, niezwykle szybko się czyta. Pokazuje to jak nasze życie potrafi zmienić się w jednej chwili i rzeczy które kiedyś były najważniejsze przestają mieć znaczenie i to że nigdy nie jesteśmy do końca pewni tego co nam przyniesie życie. Książka daje do myślenia mimo, że to zwykła obyczajówka niesie ze sobą przesłanie. Serdecznie polecam.

Polubilam glowna bohaterke ktora jest psychiatra i silna nowoczesna kobieta. Choc nie miala wlasnych dzieci i rodziny to stala sie dla swojej siostrzenicy po strasznym wypadku w ktorym zginela matka dziewczynki matka ktora dala jej duza wiare w siebie i pozwolila wybrac wlasna droge zyciowa. Wlasnie takich rodzicow powinno miec dziecko a nie byc dla rodzica narzedziem do spelniania swoich marzen. Kochajmy dzieci madra miloscia i dajmy im wybrac one sa samodzielnymi ludzmi.

Whitney to niezamężna, bezdzietna, niezależna od nikogo i poświęcającą się karierze kobieta. Jej życie wywraca się do góry nogami, kiedy w wypadku samochodowym ginie jej siostra, a siostrzenica z urazem mózgu i amnezją trafia do szpitala. Whitney postanawia zająć się siostrzenicą najlepiej jak tylko będzie potrafiła. Całkowicie zmienia swoje dotychczasowe życie, poświęcając się dziecku.
Książka pokazuje jak ciężko wrócić do "normalnego" życia po urazach mózgu, opowiada o strachu przed miłością, ale także o tym, jak wspaniale może wyglądać nasze życie, jeżeli tylko pozbędziemy się strachu i otworzymy swoje serca na innych.

Polecam książka świetna.

Polecam książka świetna.

Smutna i ładna historia, w sam raz na kilka wieczorów. Rzadko czytam obyczajówki, stąd moja ocena.
Ogólnie jest ok, ale nic poza tym. Fani autorki z pewnością polubią tą książkę.

Ogólnie jest ok, ale nic poza tym. Fani autorki z pewnością polubią tą książkę.

To nie jest Steel do której wraca się po lekką , odprężającą lekturę . To raczej mocno zawiedziona fanka , która z zemsty napisała powieść i opublikowała pod jej szyldem. Szyld , owszem , znany . Lecz to, co za nim - nie polecam.

• Danielle Steel
  • W bibliotece
  • Samodzielne
  • Mobi przeczytane

Dodaj cytat z książki Cicha noc