Rzut oka na zagadnienia filozofii

Okładka książki Rzut oka na zagadnienia filozofii
Georges Sorel Wydawnictwo: Vis-á-Vis/Etiuda Seria: Meandry Kultury filozofia, etyka
filozofia, etyka
Meandry Kultury
Vues sur les promblèmes de la philosophie
Vis-á-Vis/Etiuda
2018-01-01
2018-01-01
Michał Rudnicki
filozofia historia filozofii

2098

Na półkach: , , , ,

Książka przypomina trochę spacer. Niby ciekawie i człowiek chciałby się zatrzymać na dłużej, ale w okolicy żadnej ławki więc idzie dalej. Nie jest to wcale złe, ale ciężko powiedzieć, że wybitne. Raczej jako zachęta do pogłębienia wiedzy gdzie indziej aniżeli źródło tejże.

Niewiele osób zrobi duży użytek z tej książki.
Jest zbyt niedzisiejsza i zbyt mocno zanurzona w kontekście długiego XIX wieku żeby funkcjonować jako wprowadzenie do dzisiejszej filozofii, ale zawodowcy też nie wyciągną z niej zbyt wiele, bo mimo ciekawych fragmentów to tekst wyjątkowo krótki, jak na poruszane tematy. Autor nie wchodzi w szczegóły ani w swoich komentarzach,...

• Filozofia
  • *Filozofia, mitologia, religia, wierzenia, legendy, podania itp.
  • 2020
  • ******
  • Są w 🏠
  • Jest
  • 2018

Dodaj cytat z książki Rzut oka na zagadnienia filozofii