Levi's Blue

Okładka książki Levi's Blue M. Leighton
Okładka książki Levi's Blue
M. Leighton Wydawnictwo: CreateSpace Independent Publishing Platform literatura piękna
CreateSpace Independent Publishing Platform
2016-08-19
2016-08-19

Książka, którą się dość szybko czyta, a historia sprawa, że uśmiechasz się, krzywisz.
Evie to wyjątkowy i niesamowity artysta - malarka. Jest spostrzegawcza, miła, namiętna i słodka. Ale ma pewne problemy z zaufaniem i wyzwania, które sprawiają, że czuje się niepewnie w stosunku do mężczyzn. Po wypadku jest niewidoma.

Levi dosłownie wymiata ją z nóg lub naprawdę nie pozwala jej upaść. Jest czarujący, seksowny, opiekuńczy i bardzo wytrwały. Jest zahipnotyzowany przez Evie i nie ukrywa tego prosi o 4 szanse / randki. Ma własne problemy i tajemnice, a pod pewnymi względami jest zagadką.

Levi dosłownie wymiata ją z nóg lub naprawdę nie...

Wspaniała książka!
Levi i Evie skradli moje serce od pierwszych stron tej genialnej historii.
O tak pozytywnych ludziach i ich tajemnicach mogę czytać non stop.

Ogromnie polecam!

Wspaniała książka!
Levi i Evie skradli moje serce od pierwszych stron tej genialnej historii.
O tak pozytywnych ludziach i ich tajemnicach mogę czytać non stop.

Ogromnie polecam!

Levi Michaelson to dojrzaly mezczyzna, ktory zyje w bezbarwnym swiecie dopoko nie poznaje Evie. Ona ma 32 lata, w skutek wypadku 13 lat temu stracila wzrok jednak mimo tego nie zalamala sie i zyje w swiecie kolorow, jest malarka i to ona wprowadza Leviego do swojego kolorowego swiata.
Ona nie chce sie wiazac, poniewaz wie, ze wczesniej czy pozniej kazdy mezczyzna ja porzuca, osoba niewidoma jest dla niego ciezarem. Jednak Levi chce szansy, w tym celu prosi ja o 4 randki. Jednak on skrywa tajemnice, do tego w ich szczesciu przeszkadza im jego byla sukowata "dziewczyna".
Niby jest slodko ale niepelnosprawnosc Evie czasami lamie serce, do tego intrygi i tajemnice, a to wszystko tworzy swietna ksiazke, ktora polecam przeczytac! Levi, to fantazja wielu kobiet i nie da sie go nie kochac :).

Fabuła tej książki nie należy do wyszukanych, bo można sobie powiedzieć, że to już było, ale tu główne postaci zasługują na szczególną uwagę, bo są świetnie wykreowana, zwłaszcza postać niewidomej malarki Eve. Trzeba przyznać, że autorka bardzo umiejętnie posługuje się obrazami, że można wejść w psychikę bohaterki i "poczuć" te obrazy, które maluje, a których nie jest w stanie zobaczyć. Eve straciła wzrok na skutek wypadku, chciała być fotografem, została niewidomą malarką. Kiedy na jednej ze swoich wystaw dosłownie wpada na Leviego, jej życie wywraca się do góry nogami, najpierw w pozytywnym tego słowa znaczeniu, a później w negatywnym, kiedy dowiaduje się gorzkiej prawdy o swoim przyjacielu. Na szczęście możemy liczyć na bardzo szczęśliwe zakończenie. Zdecydowanie jest to idealna lektura na lato.

Przed trzynastoma laty życie Evian de Champlain wywróciło się do góry nogami. W tamtej chwili, po wypadku, kiedy dowiedziała się, że straciła wzrok, myślała, że jej wszystkie marzenia legły w gruzach. Jednak odnalazła swoją drogę i stała się niewidomą malarką - fenomenem.

Podczas pierwszej wystawy jej dzieł zostaje uratowana przed upadkiem przez umięśnione ramiona.

Levi Michaelson nie spodziewał się, że Evian de Champlain zmieni jego życie i tchnie w nie kolory, których do tej pory nie był świadomy. Ale tak właśnie się stało...

Podczas gdy Evie jest pełna wątpliwości i postrzega się jako ciężar dla mężczyzny.. jednak nieustępliwość Leviego potrafi stopić wszelkie wątpliwości...

Ale za spotkaniem tej dwójki kryje się jeszcze pewna historia... historia, która może wszystko zniszczyć, która może wyssać kolory z żyć tej dwójki.

Poniżej możliwe SPOILERY!

Co mogę powiedzieć... strasznie przyjemna to była historia, od samego początku poczułam wielką sympatię do Evie i do Leviego... tak samo jak chemię pomiędzy głównymi bohaterami.

Evie i jej poradzenie sobie z przeciwnościami losu jakie napotkała i osiągnięcie czegoś czego osoby bez ograniczeń nie potrafią osiągnąć... I Levi... Levi, który skradł moje serce, za jego ciepło, otwarte spojrzenie na świat i determinację...

Do tego ten wypadek sprzed trzynastu lat... w pewnym momencie, kiedy Evie opowiadała Leviemu o tym co się wydarzyło pojawiła się w mojej głowie myśl "czy Levie ma coś z tym wspólnego?"... no i się okazało jak się okazało... ale nie winię do końca Leviego, że chciał chwilę poczekać z ujawnieniem prawdy... chociaż to powinno zostać ujawione lata temu. Skomplikowany to był problem, zwłaszcza, że ówczesna dziewczyna Leviego też była w kiepskim stanie.

Ach no i jeszcze muszę wspomnieć o przyjaciółce Evie - Cherelyn... wow, co za przyjaciółka, po prostu skarb :).

Bardzo, bardzo dobra historia przy której spędziłam świetnie czas :).

Levi...

Szczerze powiedziawszy myślałam, że książka będzie bardziej ckliwa, niż była :) co jest ogromnym plusem :) i owszem, takie historie trudno spotkać w rzeczywistości (ale czy to nie po to je czytamy?:P),ale są możliwe :) bardzo podobał mi się cały przebieg historii, idea 4 randek, dosyć szybkie w czasie, ale nie w słowach zakochanie... Siłą tej książki są opisy..opisy uczuć, zwracanie uwagi na otaczający nas świat. Już w samych tych słowach można się zakochać. Para bohaterów może nie jest jakimś odkryciem, ale wzbudzają bardzo pozytywne emocje. Myślę, że Evian jest gwiazdą tego paringu. Jedyny minus jaki w niej znajduje - oskarżenie Leviego, że z nią nie został po wypadku - myślę, że podczas gdy jego dziewczyna rodziła, to ona była ważniejsza, niż osoba, którą jego ojciec potrącił. Ale z kolei Levi mógł ją odnaleźć po jakimś czasie (chociaż swoje też przeżył - nie śmierć jednej osoby, ale dwóch w krótkim czasie). Mimo małych niedociągnięć, historia była wciągająca i bardzo chętnie bym zobaczyła obrazy Evie :D ah i ogromny plus - przyjciółka i wspólokatorka naszej Evian - gdyby nie ona, książka byłaby przeciążona emocjami, a tak zaserwowali nam jeszcze szczyptę humoru :)

słowa, słowa, słowa brzmią potocznie lecz jakże w tej historii mają pejzażowe znaczenia. Sceneria i otwartość miłości paraliżowała moje zmysły... ja tam zostałam w niebieskim Leviego.

kocham jego niebieskie oczy ! każdemu polecam !

kocham jego niebieskie oczy ! każdemu polecam !

Książka świetna,ale liczyłam na całkowite wyzdrowienie głównej bohaterki :(

Książka świetna,ale liczyłam na całkowite wyzdrowienie głównej bohaterki :(

Przyjemna książka, aczkolwiek nic szczególnego się w niej nie dzieje, trochę wiało nudą, ale szybko się czyta.

• Romans
  • 2017