Paragon

"Paragon" to bardzo dobry debiut poetycki. Oczywiście,
niektóre wiersze są lepsze, inne słabsze, jak to w debiutach
często bywa, ale całościowo wychodzi na prawdę dobrze.
Podoba mi się zacięcie feministyczne autorki, jej sposób
postrzegania, opisu. Jestem ciekawa, jak będą wyglądać
jej następne książki. Warto przeczytać.

"Paragon" to bardzo dobry debiut poetycki. Oczywiście,
niektóre wiersze są lepsze, inne słabsze, jak to w debiutach
często bywa, ale całościowo wychodzi na prawdę dobrze.
Podoba mi się zacięcie feministyczne autorki, jej sposób
postrzegania, opisu. Jestem ciekawa, jak będą wyglądać
jej następne książki. Warto przeczytać.

Przyzwoity tomik z jednym wybitnym wierszem ("Rozwój osobisty"). Reszta to niestety - powtórka z rozrywki.

Usiądź i posłuchaj głosu dojrzałej, coraz bardziej rozeźlonej podmiotki, która w pozbawiony przemocy sposób opowiada o agresji z ekranów komputera, telewizora, a nawet z memów. Miejscami żartuje na czarno, gdzie indziej wchodzi w kupieckie kontrakty, by na koniec oddać na piśmie tomik o zaangażowaniu albo może o przetrawianiu aktualności, bo przecież wiadomo, że rzeczywistość nie daje się ująć w epistemologiczne ramy jednostki, a niezgoda na brak empatii wobec przyziemnej transcendencji, czyli ignorowanie innych ram odczuwania poza swoimi, tak znamienne dla co poniektórych ze świata wielkiej polityki, wybrzmiewa bodaj najsugestywniej z tychże wierszy. Gorąco zachęcam do lektury!

bardzo mi się podobały te doraźne wiersze

bardzo mi się podobały te doraźne wiersze