Karmienie piersią

Okładka książki Karmienie piersią
Magda Karpienia Wydawnictwo: Wydawnictwo Natuli Seria: seria rodzicielska poradniki dla rodziców
poradniki dla rodziców
seria rodzicielska
Wydawnictwo Natuli
2018-01-01
2018-01-01
karmienie piersią noworodek

Okładka książki Cesarskie cięcie i poród po cesarskim cięciu Magdalena Hul, Katarzyna Osadnik
Ocena 7,2
Cesarskie cięc... Magdalena Hul, Kata...
Okładka książki Jak zrozumieć małe dziecko Joanna Jeżak, Ewa Krogulska, Małgorzata Musiał, Agnieszka Nuckowska, Anna Siudut-Stajura, Olga Trybel, Magdalena Trzewik
Ocena 7,6
Jak zrozumieć ... Joanna Jeżak, Ewa K...

Bardzo polecam, zresztą jak całą serię książek pierwszego wyboru Natuli. Pełna rzetelnej wiedzy i konkretnych informacji. Jeśli ktoś jeszcze nie jest przekonany, że warto karmić piersią, to musi ją przeczytać :)

Jedyny minus jaki przychodzi mi do głowy to bardzo duża presja na karmienie piersią jak najdłużej - rozumiem, że to jest ważne, jednak kiedy kobieta nie może/nie chce karmić piersią może to wpędzić ją w poczucie winy i źle zadziałać na jej psychikę.

Ta książka dodała mi wzmocnienia i otuchy, akurat kiedy karmienie piersią w początkowych etapach zaczęło mnie mocno przytłaczać. Dzięki niej, wytrwałam w tym trudnym okresie. Zrozumiałam, że najlepszego wsparcia w karmieniu mogą udzielić osoby, które same przez coś takiego przeszły.

Dobra pozycja dla przyszłych mam. Trochę zabrakło mi odniesień do konkretnych badań naukowych potwierdzających lub obalających dane tezy (pod tym względem polecam część "Cesarskie cięcie"). Podczas czytania miałam wrażenie, że autorka zbyt drastycznie ocenia karmienie dziecka mlekiem modyfikowanym. Wiadomo, że pierś jest najlepszym wyborem, ale czasami nie ma takiej możliwości. Z książki dowiedziałam się, że wiele obiegowych opinii na temat karmienia (np związanych z dietą matki) jest błędna, co było pozytywnym zaskoczeniem. Autorka podkreśla też ważność odpowiedniego wsparcia dla mam. Faktycznie często kobiety decydują się na karmienie mlekiem modyfikowanym lub odciągniętym pokarmem, bo myślą, że nie uda się im pokonać trudności z karmieniem naturalnie. Dlatego ważna jest edukacja specjalistów pracujących z matkami, by jak najbardziej wspierać je po porodzie w rozpoczęciu karmienia piersią lub pomóc im powrócić do tego po przeżytych niepowodzeniach. Znam kilka kobiet z mojego otoczenia, które takiego wsparcia nie otrzymały a chciały karmić piersią. Na pewno po przeczytaniu książki jestem bardziej świadoma jak wygląda ten proces na przestrzeni lat i jak radzić sobie z ewentualnymi problemami. Myślę, że wrócę do tej pozycji, gdy będę mamą.

Bardzo fajna, zwięzła książka o karmieniu piersią. Do przeczytania przed porodem w 80%, a później warto mieć ją pod ręką i odświeżać sobie wybrane tematy w razie potrzeby.
Myślę, że warto ją przeczytać, bez względu na plany dotyczące kamienia. Co ważne, autorka nie szykanuje kobiet, które nie chcą tego robić, wręcz podkreślą, że jest to zawsze indywidualna decyzja.
W książce opisane są pozycje do karmienia, jak rozpocząć proces karmienia, jak karmić z biegiem czasu, jakie problemy można napotkać i jak sobie z nimi poradzić.
Książeczka jest niewielka, więc myślę, że fajnie nawet zabrać ją ze sobą do szpitala i mieć pod ręką w razie potrzeby.

W...

Książka ta na pewno pomoże młodej mamie oswoić z tematem jakim jest laktacja i karmienie piersią. Zawiera wiele ciekawych faktów oraz przydatnych wskazówek, które mogą ułatwić początek macierzyństwa.

Nie jest to jednak pozycja, która rozwiąże wszystkie problemy związane z laktacją.

Warto po nią sięgnąć, jeśli karmienie piersią to temat, który bardzo chcesz zgłębić. Zawiera dużo cennych informacji, obala wiele mitów.

Warto sięgnąć po tę pozycję - dużo rzetelnej wiedzy dotyczącej KP.

Warto sięgnąć po tę pozycję - dużo rzetelnej wiedzy dotyczącej KP.

Okazało się, że mogę jeść tatara! Lektura dla przyszłych mam, która moim zdaniem powinna się znaleźć w obowiązkowej maminej biblioteczce.

Polecam książkę każdej kobiecie w ciąży, przygotowującej się do macierzyństwa, aby jeszcze przed porodem miała świadomość swojego ciała, laktacji zanim trafi do szpitala. To pomaga, kiedy nie zawsze jest wykwalifikowany personel.

Jak dotąd jest to najlepsza pozycja o karmieniu piersią, z jaką miałam styczność. Sporo rzetelnej wiedzy i porad.

Dodaj cytat z książki Karmienie piersią