Jedź! Jedź! Stój!

Okładka książki Jedź! Jedź! Stój! Harper Charise Mericle
Okładka książki Jedź! Jedź! Stój!
Harper Charise Mericle Wydawnictwo: Babaryba opowieści dla młodszych dzieci
32 str. 32 min.
opowieści dla młodszych dzieci
Babaryba
2018-01-01
2018-01-01
32 min.
sygnalizacja światła auta samochody

Okładka książki Wieczór gwiazdkowy na placu budowy Sherri Duskey Rinker, AG Ford
Wieczór gwiazd... Sherri Duskey Rinke...
Okładka książki Tak jak ty Jean-Baptiste Del Amo, Pauline Martin
Tak jak ty Jean-Baptiste Del A...
Okładka książki O Wilku który bał się własnego cienia Orianne Lallemand, Éléonore Thuillier
O Wilku który ... Orianne Lallemand, ...

STOP!

Przed Wami książeczka, która zauroczy nie jednego fana motoryzacji i maszyn budowlanych, a może także i nie jedną pasażerkę :)

,,Jedź! Jedź! Stój!" od @wydawnictwobabaryba, czyli PRZEkolorowa, PRZEdynamiczna i PRZEwciągająca książeczka o maszynach budowlanych, która nauczy nie tylko zasad współpracy ale przede wszystkim zaznajomi Wasze dzieciaki z sygnalizacją świetlną.

Najpierw był Mały Zielony, który po cichutku mówił "jedź"... Z czasem zaczął powtarzać to słowo coraz głośniej i głośniej, aż zaczął je wręcz wykrzykiwać!

Poturlał się do miasta i zaczął tam krzyczeć bardzo głośno, aby wszyscy go usłyszeli. Każda maszyna go słuchała i poruszała się coraz szybciej i szybciej, bo Mały Zielony krzyczał coraz głośniej i głośniej...

W pewnej chwili Mały Zielony uświadomił sobie, że wszyscy pracują wręcz za szybko i nie potrafią zwolnić! Sytuacja zaczęła wymykać mu się spod kontroli, aż nagle pojawił się Mały Czerwony krzycząc "Stój!"

Mimo, iż początki były trudne, Mały Czerwony i Mały Zielony doczekali się idealnej współpracy. Dzięki temu każda praca maszyn budowlanych była wykonywana w odpowiedni sposób i na czas.

Pewnego dnia do miasteczka przybył Mały.... No właśnie? Jak myślicie?

Zachęcam Was bardzo gorąco, abyście spakowali tą fantastyczną książkę na najbliższą wycieczkę do miasta :) Małe kuleczki z pewnością zainteresują Wasze dzieci :)

STOP!

ego, jak ważne jest bezpieczeństwo na drodze, nie trzeba chyba nikomu powtarzać. Warto w tym temacie uświadamiać również dzieci, i to od najmłodszych lat.

Książka „Jedź! Jedź! Stój!” w prosty, ciekawy i mądry sposób pokaże dzieciom, jak i dlaczego należy przestrzegać drogowych zasad bezpieczeństwa. Jej głównymi bohaterami są kulki. Mały Zielony potrafi mówić tylko jedno słowo: „Jedź!”. Dzięki niemu kieruje pracą maszyn budujących most. Na początku wszystko idzie według planu, ale w końcu maszyny zaczynają sobie przeszkadzać i wpadają na siebie. Wówczas pojawia się Mały Czerwony, który zna jedynie słowo „Stój!”. Posługując się nim, zatrzymuje maszyny i ratuje most od zniszczenia. Okrągli bohaterowie zaczynają ze sobą współpracować – głos zabiera ten, którego słowo jest w danym momencie potrzebne. Dzięki temu maszyny sprawnie i bez problemu kończą budowę. Gdy ten jest już gotowy, pojawia się Mały Żółty, który z kolei zna jedynie słowo „Zwolnij!”.

To znakomita książka, która uczy dzieci, czym jest sygnalizacja świetlna i jakie jest jej zadanie, za co odpowiadają poszczególne jej kolory oraz co zrobić, aby być bezpiecznym na drodze. Pokazuje także, co się stanie, gdy nie będziemy przestrzegać tych zasad.

„Jedź! Jedź! Stój!” z pewnością zadowoli małych fanów motoryzacji. Bowiem znajdziemy tu bogaty repertuar pojazdów i maszyn. Igiełka na początku przede wszystkim na nie zwróciła uwagę.

Jest to również książka o współpracy i wzajemnej pomocy. Pokazuje, jak ważne jest wspólne działanie i praca zespołowa. Bez tego nie można wiele zdziałać. Razem można więcej.

Prosty, krótki tekst z wieloma onomatopejami szybko wpadnie w ucho i z pewnością zaciekawi małych czytelników. A ich oko przykują proste, ale kolorowe ilustracje o żywych kolorach. Ciekawym motywem są także emocje wyraźnie zaznaczone na twarzach bohaterów.

Do tego mamy twardą okładkę, szyte strony i poręczny format.

„Jedź! Jedź! Stój!” to gwarancja świetnej zabawy i nieoceniona wartość edukacyjna!

Jak nauczyć dzieci zasad sygnalizacji drogowej? Jak mówić z nimi o bezpieczeństwie na drodze? Ta książka będzie idealnym wprowadzeniem szczególnie dla fanów maszyn budowlanych. Mysle ze dla dzieci 2/3 lata wzwyż. Najprościej mówiąc jest to książeczka o równowadze, równowadze, która potrzebna jest wszędzie, a najbardziej w sygnalizacji świetlnej😊 Najpierw na placu budowlanym pojawił się "mały zielony" i wszystkimi dyrygował. Jego komendy opanowały plac, wszędzie słychać było "Jedź Jedź!" Wyobrażacie sobie jaki zapanował tam harmider! póki on kierował ruchem, pojazdy musiały pracować w wielkim pośpiechu. Na szczęście zjawił się "mały czerwony", a dzięki niemu wesołe maszyny budowlane zaczęły pracować w odpowiednim tempie i współpracować, wszyscy się dogadali i wybudowali wspaniały most. Jest to pozycja niezwykle wartościowa i edukacyjna. Dzieci nauczą się zasad współpracy, zasad panujących w społeczeństwie, docenią moc koleżenstwa. Na końcu książki przybywa jeszcze jedna kuleczka, na pewno zgadniecie jaka! Taka, która sygnalizuje "Zwolnij!"

Fabuła „Jedź! Jedź! Stój” ma za zadanie przybliżyć małemu czytelnikowi znaczenie czerwonego i zielonego światła w ruchu drogowym. Na placu budowy, gdzie powstaje nowy most, pojawił się Mały Zielony. Znał on tylko jedno słowo, które pozwoliło maszynom budowlanym na rozpoczęcie pracy, ale potem przysporzyło im nieco kłopotu. Na szczęście pojawił się Mały Czerwony…

Ilustracje są brzydkie. Pojazdy namalowane koślawo i schematycznie, gdzieniegdzie nałożono teksturę, co może miało dać wrażenie kolażu, ale moim zdaniem to zabieg bardzo nietrafiony.

Obudzona o trzeciej w nocy potrafię wyrecytować z pamięci „Jedź! Jedź! Stój!”, bo wałkujemy to nadal niemal każdego wieczoru przed snem. Ta popularność w naszym domu świadczy o tym, że mogę z czystym sumieniem polecić książkę. Dodam, że nasz maluch zaczął reagować na światła drogowe słowami „jedź” i „stój” i to jest tak naprawdę najlepsza rekomendacja książki.

Więcej na temat tej książki: http://www.noszerazykilka.pl/ksiazki-dla-dzieci-w-wieku-0-2-lat/

Ilustracje...

• Dla dzieci
  • Dla malucha
  • Lila
  • Z - książki dla 3-latka
  • Nebule
  • Biblioteczka Basi, Lidki i Hani
  • Tymon

Dodaj cytat z książki Jedź! Jedź! Stój!