Central Park. Kraina Koe

Okładka książki Central Park. Kraina Koe Joe Windy
Okładka książki Central Park. Kraina Koe
Joe Windy Wydawnictwo: Rebis Cykl: Central Park. Kraina Koe (tom 1) Seria: Strażnicy globusa literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Central Park. Kraina Koe (tom 1)
Strażnicy globusa
Rebis
2018-01-01
2018-01-01
magia przyjaźń wojna dzieci

Autor doskonale umiejscawia rzeczywiste miejsca w fantastycznej krainie. Wartka akcja, ciągłe sprzeczki i różnorodne charaktery bohaterów sprawiają, że od książki trudno się oderwać. Ale zacznijmy od początku.

Chory na astmę Patryk mieszka z mamą w Nowym Jorku. Jego ojciec jest żołnierzem. Na froncie został ciężko ranny i oczekuje na statek mający zabrać go do Ameryki. Rodziną Patryka zajmuje się jego wujek pracujący jako ogrodnik w Central Parku. Chłopiec spędza dni na spacerowaniu po okolicy i marzeniu o powrocie taty. Któregoś dnia Patryka odwiedza dziwny gość – prawdziwy, gnom o imieniu Ogi, który prosi chłopca o pomoc. Okazuje się, że nasz świat za pomocą magicznych portali łączy się z niezwykłą Krainą Koe. W niej także szerzy się tajemnicza choroba drzew, pierwsza oznaka zbliżającego się niebezpieczeństwa. Tylko Patryk może odkryć tajemnicę, która ocali krainę przed zagładą...

Ciąg dalszy recenzji na moim blogu: http://lekturymolinki.blogspot.com/2018/04/central-park-kraina-koe-joe-windy.html

Książka nudna, wątki to skrzyżowanie Paulo Coelho z J.K. Rowling. Blizna i ból tej blizny, Pan Zły, przejście przez portal itp. Męczymy tą książkę już 2 tygodnie. Po przeczytanych 200 stronach nadal nie wiem o co w niej chodzi. Moi synowie również nie wydają się zainteresowani. Tytuł mylący, nie ma tu nic o Central Parku. Czytałam kilka dobrych opinii o tej książce więc kupiłam ale to nie był udany zakup a czas z tą książką niemiłosiernie się dłuży.

Książka bardzo mi się podobała. Końcówka zaczęła być troche nudna, ale od początku mnie zaskakiwała.

• Czytam dzieciom
  • Gdów