Kuku i historia pępka

Okładka książki Kuku i historia pępka Monika Kamińska, Andrzej Tylkowski
Okładka książki Kuku i historia pępka
Monika KamińskaAndrzej Tylkowski Wydawnictwo: Mamania Seria: Kuku literatura dziecięca
42 str. 42 min.
literatura dziecięca
Kuku
Mamania
2018-10-24
2018-10-24
42 min.
narodziny mama miłość tęsknota dziecko pępek książka obrazkowa ciąża tata i syn mama i syn bajki opowiadanie

Okładka książki Niedźwiadek idzie spać Monika Kamińska, Agnieszka Wajda
Niedźwiadek id... Monika Kamińska, Ag...
Okładka książki Magia chusty Monika Kamińska, Katarzyna Pałac
Magia chusty Monika Kamińska, Ka...

Okładka książki Na zawsze przyjaciele Emilia Dziubak, Przemysław Wechterowicz
Na zawsze przy... Emilia Dziubak, Prz...
Okładka książki Gdy Pola się zgubi. Magdalena Kozieł-Nowak, Gabriela Rzepecka-Weiss
Gdy Pola się z... Magdalena Kozieł-No...
Okładka książki Wielkie mycie zębów w zoo Günther Jakobs, Sophie Schoenwald
Wielkie mycie ... Günther Jakobs, Sop...

Kuku bardzo tęskni za mamą, która wyjechała na parę dni. Ta rozłąka jest dla niego bardzo trudna . Martwi go, że mama nie pozostawiła żadnej pamiątki. Z pomocą przychodzi tata, który wyjaśnia chłopcu, że każdy ma pamiątkę po swojej mamie .

Pępek to pamiątka, którą podarowała mu mama zaraz po urodzeniu. To ta magiczna więź, która łączyła ich od samego początku, gdy rozwijał się w jej łonie.

To piękna powieść o więzi jaka łączy dziecko z mamą ,o tęsknocie i bardzo pomysłowym tacie . To również rewelacyjna książka dla rodzin, które oczekują dzieci . W prosty sposób można pokazać swoim pociechom jak wygląda dziecko w brzuchu 😊

Sympatyczna, krótka opowieść, która może pomóc niektórym kilkulatkom rozstać się z mamą choć na chwilę.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Świetna, ciepła historia chłopca Kuku, którego Mama wyjechała w ważnej sprawie na kilka dni. Chłopiec spędza czas z Tatą i doskwiera mu tęsknota z powodu rozstania.

Bardzo fajna opowieść o tym, jaką pamiątkę ma każdy z nas po swojej mamie. Książeczka która może być pomocna już2 latkom przeżywającym lęk separacyjny, przedszkolakom w trakcie adaptacji.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Kuku i historia pępka to niezwykle wzruszająca historia, która zostanie z dzieckiem na całe życie i będzie wsparciem w trudnych momentach rozstania z mamą.
Kuku zostaje z tatą podczas nieobecności mamy. Chłopiec bardzo tęskni za mamą. Wtedy tata opowiada mu historię pępka, który zawsze jest z nim i pozostanie mu na całe życie.
Książeczka jest bardzo ładnie wydana. Kolorowe, humorystyczne ilustracje przypadają dzieciakom do gustu. Polecamy!

Książeczka jest bardzo ładnie wydana....

Jesna z pieknienszych ksiazek dla dzieci jakie znam.

Jesna z pieknienszych ksiazek dla dzieci jakie znam.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

AWWWW co to za piękna historia. Niby oczywista, dla nas dorosłych, a jednak robi ciepełko w sercu. To opowieść o rodzinnej miłości, tęsknocie i mądrym tacie. I do tego ilustracje! Wiedziałam, że skądś znam tę kreskę. Jest kolorowo i realistycznie 😁 Po tej bajce mogą zacząć pojawiać się pytania: skąd się biorą dzieci 😁 także można się do nich przygotować 😂😂😂 Dla mnie rewelacja.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Ciepła i wzruszająca opowieść o chłopcu, który tęskni za mamą. Mówi nam o tym, że przy każdym z nas matka będzie zawsze. Myślę, że to doskonały prezent nie tylko dla dziecka, ale i dla każdej mamy. Cudowna!

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Kupiłam dla córki, ale sama ubawiłam się do łez. Przefajne rysunki dowcipnie korespondujące z treścią. Książeczka może być świetnym startem do rozmów o tym, skąd się biorą dzieci. Doskonała na prezent dla maluszka i jego rodziców.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Piękna i ciepła opowieść dla dzieci o tęsknocie za mamą.
Kuku to chłopczyk, którego mama musiała wyjechać na kilka dni. Został z tatą i jest smutny, że jej nie ma, boi się, że ją zapomni. Narzeka, że mama go zostawiła i nawet nie dała mu pamiątki. Ale czy oby na pewno? Tata pokazuje synkowi rodzinny album i opowiada, że gdy był bardzo malutki, mieścił się w brzuchu u mamy. Nie umiał wtedy jeść i pić i mama karmiła go przez specjalny kabel. Kiedy kabel nie był już potrzebny, został odcięty i został po nim ślad. Pępek. Ma go każdy człowiek i jest pamiątką od mamy, która towarzyszy nam zawsze i wszędzie.
Książka jest napisana bardzo prosto i zrozumiale, zarazem wciąga małego czytelnika i przykuwa jego uwagę. Dopełniają ją bardzo ładne ilustracje.

Piękna i ciepła opowieść dla dzieci o tęsknocie za mamą.

• Dziecięce
  • Literatura dziecięca
  • Dla dzieci
  • Zbyszko
  • Dla szkrabów

Dodaj cytat z książki Kuku i historia pępka