Dyaryusz wideńskiej okazyji Jmci Pana Mikołaja na Dyakowcach Dyakowskiego podstolego latyczewskiego

Mikołaj Dyakowski Wydawnictwo: Wydawnictwo Ministerstwa Obrony Narodowej historia
Wydawnictwo Ministerstwa Obrony Narodowej
wojskowość staropolska Rzeczpospolita Obojga Narodów odsiecz wiedeńska 1683
historia
wojskowość staropolska Rzeczpospolita Obojga Narodów odsiecz wiedeńska 1683

Wspomnienia z ostatnich lat wielkości Rzeczpospolitej spisane przez uczestnika wyprawy wiedeńskiej. Autor opisuje znany nam szlak armii i samą bitwę ale między tymi wydarzeniami są różne smaczki epoki, zachowań ludzi co mówili i jak byli ubrani. Mamy opisany strój króla, husarii widać jak bardzo zależało na tym twórcy diariusza jak do tego się przykładał.

Bardzo urzekła...

• Historia