Co mówi tata Alberta?

Okładka książki Co mówi tata Alberta?
Gunilla Bergström Wydawnictwo: Zakamarki Cykl: Albert Albertson (tom 15) literatura dziecięca
32 str. 32 min.
literatura dziecięca
Albert Albertson (tom 15)
Vad sa pappa Åberg?
Zakamarki
2018-08-29
2018-08-29
32 min.
Katarzyna Skalska
Albert Albertson

Ksiazka czytana w kolko. Cala rodzina zna na pamiec i przywoluje czesto to, co powtarza tata Alberta. Jedna z ukochanych i ulubionych czesci opowiesci o Albercie. Polecamy!

Naszą przygodę z serią o Albercie zaczęłyśmy właśnie od tej pozycji i powiem szczerze, że przy pierwszym czytaniu nie do końca mnie przekonała. Nie przepadam za czasem teraźniejszym w narracji, zdania wydawały mi się aż nazbyt proste i toporne i już miałam pożałować zakupu, gdy nagle spojrzałam na córkę… No cóż, jej zachwycona minka mówiła sama za siebie! Od tego czasu już wiele razy czytałyśmy tą książeczkę, ba, nawet dokupiłam kolejne części serii i cieszę się, że nie odłożyłam jej zniechęcona na półkę. Przy bliższym poznaniu Albert zyskuje w moich oczach i teraz z przyjemnością czytam o jego perypetiach.

Dużym plusem książek Gunilli Bergstrom jest fakt, że opowiada o codziennych uczuciach i problemach dzieci. Nie są to jakieś wyimaginowane, fantastyczne przygody (choć również takie książki warte są uwagi), ale proste problemy dnia codziennego i wielkie radości małego człowieka. Chyba każde dziecko może się w jakimś stopniu identyfikować z Albertem i w tym właśnie tkwi siła Alberta Albertsona.

Jedna z ulubionych w serii. Dwulatek rzuca cytatami z tej części, czasem w środku dnia. Alberta trzeba poznać! Być może u was też będzie to strzał w dziesiątkę :)

Mówi to, co wszyscy dorośli. Na przykład: „Czas to pieniądz” „Po kolei, nie łap kilku srok za ogon!” albo „Wszystko ma swój czas”. Takie niby truizmy, a jak się ich nie wypowie w odpowiednim momencie to… Jeśli chcecie wiedzieć, poczytajcie. Lektura jak zawsze w przypadku książek o Albercie i jego tacie, miła, przyjemna, zrozumiała dla dziecka, a co najważniejsze opowiedziana z uśmiechem. I tak też się ją czyta. Polecam małym i dużym.

Tata i Albert mają bardzo pracowity dzień. Tata nie jest tym zachwycony, ale Albert lubi pomagać i porządkować. Spieszą się, bo po skończonej pracy będą mogli odpocząć. Układają, sortują, roznoszą po domu. Kiedy wszystko jest już zrobione nadchodzi upragniona chwila relaksu. Albert idzie do garderoby (ma tam swój ulubiony kącik), aby poczytać. Cieszy się ciszą i spokojem. Ale nagle tę ciszę przerywa kapanie. Co to kapie? Bo przecież nie deszcz! Oj, narobiło się! Ale co takiego, to przeczytajcie sami ;) Mój 4latek bardzo lubi tę część. Zna ją już prawie na pamięć i przy końcówce się dużo śmieje. Powiem Wam tylko jeszcze, że bardzo lubi czytać tą książkę, od dwóch tygodni czytamy tę na zmianę z "Okropnym rysunkiem!" Powakacyjne propozycje od Zakamarków widać bardzo przypadły jr do gustu. Polecamy, świetna zabawa gwarantowana :) Odpowiednia i dla 3 latków i dla starszych przedszkolaków.

Czego nie powiedział tata Alberta? O sile przyzwyczajeń, które pozwalają unikać kłopotów

Najnowsza opowieść z serii książek o Albercie Albertsonie opowiada o sile rytuału i repetycji. Warto do niej sięgnąć, aby przekonać się, że w życiu dzieci i dorosłych obok dobrej zabawy nie powinno także zabraknąć rytmu i rutyny...

Dalszy ciąg recenzji przeczytacie na http://bokincepcja.pl/2018/08/28/czego-nie-powiedzial-tata-alberta-o-sile-przyzwyczajen-ktore-pozwalaja-unikac-klopotow/

Dalszy ciąg recenzji przeczytacie na...

Dodaj cytat z książki Co mówi tata Alberta?