rozwińzwiń

Przestańcie się kłócić! Jak przywrócić zgodę

Okładka książki Przestańcie się kłócić! Jak przywrócić zgodę Dagmar Geisler
Okładka książki Przestańcie się kłócić! Jak przywrócić zgodę
Dagmar Geisler Wydawnictwo: Jedność Seria: Ja i moje emocje literatura dziecięca
36 str. 36 min.
kłótnia rodzina zgoda

Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Mogą Cię zainteresować

Nie znam osoby, która by się w swoim życiu z kimś nie pokłóciła. To normalna rzecz, która się zdarza nawet najlepszym przyjaciołom czy bliskim. Także rodzicom.

I o tym właśnie jest prezentowana dziś książka.

"Przestańcie się kłócić! Jak przywrócić zgodę" to pozycja pokazująca dzieciom, jakie mogą być powody konfliktów, skąd wywodzą się kłótnie oraz jak sobie z nimi radzić. A także, że jest to coś, co zdarza się nawet między kochającymi się ludźmi i wcale nie musi oznaczać najgorszego.

Czasem kłótnie wywołuje zupełnie niezwiązany z nimi problem, jak stres w pracy czy brak chwili spokoju dla siebie.

Ważne, by potrafić wypowiedzieć swoje zdanie i szukać kompromisowych rozwiązań, jeśli jest to kłótnia wynikająca z odmiennego zdania. By wyjaśnić sprawę, jeśli zaszło nieporozumienie. Oraz by przeprosić, jeśli powód wybuchu był zupełnie niezwiązany z kłótnią i druga osobą.

Bo tylko w ten sposób jesteśmy w stanie funkcjonować w tym naszym bliższym i dalszym otoczeniu.

Książka daje pole do rozmowy na ten temat z dzieckiem. Jest też cenną wartością dla rodzica, gdyż pokazuje punkt widzenia dziecka i jego odbieranie kłótni dorosłych.

Jest napisana językiem zrozumiałym dla przedszkolaka a ilustracje pięknie współgrają z treścią. Idealnie oddają emocje uczestników konfliktu i tym samym pokazują małym czytelnikom jak wygląda mowa ciała w czasie kłótni i po czym rozpoznać, że coś wisi w powietrzu.

Polecam wam jako punkt zaczepienia do rozmowy z dzieckiem!

I o tym właśnie jest prezentowana dziś książka.

rewelacyjna pozycja, dla dorosłego i dziecka, o tym jak rozmawiać o złości, o kłótni, o emocjach z nią związanych.
Największą wartością jest pokazanie jak relacje między dorosłymi przekładają się na samopoczucie dziecka.

• Biblioteka 2019 Martyna
  • Dla szkrabów