Wielkie ludy historii: Grecy

Okładka książki Wielkie ludy historii: Grecy Christian Hill
Okładka książki Wielkie ludy historii: Grecy
Christian Hill Wydawnictwo: Wydawnictwo RM Seria: Wielkie ludy historii [RM] literatura dziecięca
literatura dziecięca
Wielkie ludy historii [RM]
Wydawnictwo RM
2018-03-26
2018-03-26
Natalia Mętrak-Ruda
dla dzieci

Okładka książki Psierociniec. W poszukiwaniu straconego węchu Nika Jaworowska-Duchlińska, Agata Widzowska
Psierociniec. ... Nika Jaworowska-Duc...
Okładka książki Panika w Egipcie Camille Gautier, Stéphanie Vernet
Panika w Egipcie Camille Gautier, St...
Okładka książki Lamamania Anne-Hélène Dubray, Francoise de Guibert
Lamamania Anne-Hélène Dubray,...

Ta seria to idealny sposób na to, aby zainteresować najmłodszych historią. Fascynująca opowieść o młodym ateńskim chłopaku zmagającym się z traumą wojenną, która może stanąć mu na drodze po zwycięstwo w Igrzyskach Olimpijskich. Świetna fabuła ubrana w szaty, które uczą o życiu i kulturze Starożytnej Grecji. Ten tom wspaniałej serii dodatkowo jest wzbogacony o naprawdę piękne ilustracje.

MaleWielkieKsiazki.blogspot.com
Starożytna Grecja. Europejska potęga, kolebka kultury i sztuki. Piękne budowle, znani filozofowie, przedmioty, które przetrwały do dzisiaj oraz mitologia, czyli opis wielu bóstw, odpowiedzialnych za opiekę nad ludźmi. Oto Grecja sprzed tysięcy lat.
Na szkolnych lekcjach historii ten temat pojawia się dość wcześnie. Oczywiście ze względu na jego oddalenie w czasie. W końcu są to początki cywilizacji. Dość szybko też o Grecji zapominamy, bo przerobione tematy nie powtarzają się już później. Pędzimy dalej przez wieki, przypominając sobie mitologiczne postacie jedynie w odniesieniach sztuki czy literatury.
Przenosimy się dzisiaj właśnie do tej słonecznej Grecji. Przeżywamy z bohaterami książki nie tylko ważne i charakterystyczne wydarzenia, ale i spędzamy z nimi dobrych kilkanaście lat.

Oto Andrypus i Dionizjusz dwaj przyjaciele. Poznajemy ich podczas bitwy ze Spartanami. To już pierwszy sygnał, gdzie jesteśmy. Spartanie - lud, który żył, by walczyć. Cóż za dziwny sposób na życie...Ale tak właśnie było i to dociera do nas znacznie mocniej teraz, niż na wyuczonych na pamięć, czasem nudnych lekcjach w szkole. Przecież nasi greccy bohaterowie byli zwyczajnymi młodymi ludźmi. Chcieli bawić się i szczęśliwie żyć, a musieli stanąć do walki z jakimiś maszynami do zabijania, którym ktoś wymyślił taki sposób na życie.
Idziemy dalej. Olimpiada. I znów ciekawostki, znane, ale teraz widzimy je z innej strony. Czujemy stres zawodników, co więcej mamy wrażenie, jak i nam robi się gorąco w piekącym słońcu. Smarowanie olejkiem i obsypywanie ciała piaskiem, by słoneczne promienie nie parzyły aż tak mocno. Oto sposoby dawnych mieszkańców Grecji.

Rozdziały kolejnych przygód naszych bohaterów, przybliżają nam klimat, atmosferę i życie mieszkańców starożytnej Grecji. Mimowolnie przenosimy się wraz z nimi do kraju odległego nie tylko o setki kilometrów, ale i o tysiące lat. Czym było polis, jak wyglądały greckie statki, czym zajmowali się na co dzień Grecy, co to jest amfora, jak wyglądał bieg Hoplitów (tutaj na pewno pomocna w utrwaleniu będzie ilustracja :)?
Na wiele podobnych pytań odpowiedź będzie wyjątkowo łatwa, kiedy tylko skończycie czytać tę książkę. Zupełnie inaczej poznaje się przecież kraj, kiedy się w nim przebywa, a ta książka przenosi nas w tamte miejsca i sprawia, że po jej zamknięciu, czujemy się jak podróżnicy w czasie, którzy właśnie przeżyli niesamowitą przygodę.

MaleWielkieKsiazki.blogspot.com

Bardzo ciekawa pozycja dla najmłodszych :)
W książce znajdziesz krótką opowieść o przygodach Andrypusa, młodego Ateńczyka którego poznajemy na polu bitwy.
Dzięki jego zręczności weźmiesz udział w Olimpiadzie i poznasz życie codzienne starożytnej Grecji.
Ogromnym plusem książki jest słowniczek na końcu każdego rozdziału.
Mały czytelnik może zaczerpnąć wiadomości, świetna książka.
www.zaczytanasowka.pl

Bardzo ciekawa pozycja dla najmłodszych :)
Ogromnym plusem książki jest słowniczek na końcu każdego rozdziału.
Mały czytelnik może zaczerpnąć wiadomości, świetna...

• Dla dzieci i nie tylko
  • Wyd. RM
  • Jest