SPQR. Historia starożytnego Rzymu

starożytny Rzym starożytność

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Historia Ludu Rzymskiego

12 Link do recenzji

Kupujac te ksiazke oczekiwalem troche, ze bedzie to bardziej historia od poczatku Rzymu az do jego upadku w V. wieku. Chronologia wydarzen w ,,SPQR'' jest nieco niestandardowa i sama ksiazka nie porusza niektorych kwestii, ktore mnie najbardziej ciekawily, dotyczacych zycia i podbojow samych cesarzy. Niemniej jest to ksiazka, w ktora autorka wlozyla tytaniczna prace,...

Bardzo lubię i szanuję Mary Beard, jeśli tylko mam okazję oglądam jej programy historyczne. Jej wiedza jest bardzo rozległa, komentarze przystępne, wciągające i dowcipne. Ale.... Nie wiem dlaczego jej charyzma nie przekłada się na książkę i pisarstwo. Książka napisana dość nudnawo, nie potrafię powiedzieć ile razy przy niej zasnęłam. Ilość informacji i liczne dygresje...

Szczerze mogę polecić tę książę wszystkim, nie tylko pasjonatom historii. Autorka operuje naprawdę świetnym stylem i książkę czyta się łatwo i przyjemnie. Sądzę, że to obowiązkowa pozycja dla każdego kto w jakimkolwiek stopniu interesuje się antykiem.

Czysta przyjemność

Myślę, że jest to jedna z książek która, dla fana starożytnego Rzymu, musi zagościć na półce. Nie jest to opowieść o wielkich bitwach, a głównie o polityce i życiu w SPQR. Autorce idealnie udało się przestawić historię nie zanudzając nas przy tym. Polecam interesantom historii!

Nigdy nie sądziłbym, że kobieta może napisać tak dobrą historyczną książkę... Może jakiś podświadomy szowinizm, może wspomnienie koleżanek z liceum, które historią wręcz gardziły... Szanowne Panie wybaczą! Czytało się naprawdę dobrze. Sama forma książki (zaczynając od okładki na kolorowych fotografiach kończąc) jest fenomenalna. Jasno, konkretnie i przejrzyście napisane...

2065

Pierwsza część książki dłuży się jak flaki z olejem. Jak nie jesteś fanem starożytnego Rzymu to prawdopodobnie podziękujesz. Ale potem akcja rusza z kopyta, styl robi się wartki i bardziej interesujący. Mam wrażenie jakby autorka w połowie pisania łyknęła sobie dobrej kawy i nabrała nowej werwy do pisania.

świetna, przybliża jak żadna inna życie codzienne w Rzymie

Dyskusje

• Historia