Antyczna sztuka wojenna. Tom II. Republika Rzymska

Hans Delbrück Wydawnictwo: Napoleon V inne
Napoleon V
inne
2018-02-26

Absolutny klasyk literatury militarnej antyku.

Drugi tom rozważań o antycznej sztuce wojennej jest nieco obszerniejszy niż poprzedni, ale tym razem autor skupia się bardziej na omówieniu konkretnych kwestii. Różnego rodzaju dygresji jest wyraźnie mniej niż w przypadku pierwszej części a nawet jeśli są, to w dużo mniejszym stopniu napisane na zasadzie bezlitosnej krytyki innych historyków zajmujących się tematem; w...

• Cykl: Antyczna sztuka wojenna
  • Legimi