Tatusiowie z dziećmi

Okładka książki Tatusiowie z dziećmi Guido Van Genechten
Okładka książki Tatusiowie z dziećmi
Guido Van Genechten Wydawnictwo: Nasza Księgarnia literatura dziecięca
20 str. 20 min.
Kategoria:
literatura dziecięca
Tytuł oryginału:
Daddies and Their Babies
Wydawnictwo:
Nasza Księgarnia
Data wydania:
2018-01-17
Data 1. wyd. pol.:
2018-01-17
Liczba stron:
20
Czas czytania
20 min.
Język:
polski
ISBN:
9788310133113
Tłumacz:
Katarzyna Piętka
Tagi:
dla dzieci rodzina
Średnia ocen

6,6 6,6 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
6,6 / 10
7 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
1221
1084

Na półkach: ,

Ciekawy przykład trochę innej książki kontrastowej dla najmłodszych. Na uwagę zasługuje to, że czarno-białe ilustracje nie są wykonane w sposób typowy dla tego rodzaju książeczek, mają autorski sznyt, co sprawia, że książeczka nie jest nudna dla rodzica, a i starsze rodzeństwo może z zaciekawieniem obejrzeć ilustracje tatusiów z dziećmi (mój prawie czteroletni przedszkolak też sięga po tę książeczkę). Zabrakło mi w tej książce taty pingwina, bo to przecież samce opiekują się jajkami u pingwinów :) I tata gąsienica mi nie odpowiada, ze względu na to, że to niezgodne z tym, jak to wygląda naprawdę w przyrodzie.

Ciekawy przykład trochę innej książki kontrastowej dla najmłodszych. Na uwagę zasługuje to, że czarno-białe ilustracje nie są wykonane w sposób typowy dla tego rodzaju książeczek, mają autorski sznyt, co sprawia, że książeczka nie jest nudna dla rodzica, a i starsze rodzeństwo może z zaciekawieniem obejrzeć ilustracje tatusiów z dziećmi (mój prawie czteroletni przedszkolak...

więcej Pokaż mimo to

avatar
3153
926

Na półkach: ,

Biało-czarne publikacje przykuwają i stymulują wzrok na zasadzie kontrastu i są skierowane do najmłodszych czytelników. Książeczki te pomagają we wspieraniu rozwoju niemowląt już od pierwszych miesięcy ich życia. Mogą być pierwszą w ich życiu lekturą. Autorem i zarówno ilustratorem jest Guido van Genechten, który pochodzi z Holandii.
Ilustracje są interesujące, przyciągające wzrok i niezwykle urokliwe. Mały format jest dostosowany do małych rączek.

„Przetestowałam” te książki na moim dwuletnim synku. Czytałam mu tekst:

"Tata żaba z żabką,
tata ptak z ptaszkiem,
 tata ryba z rybką...".

Przy każdym słowie "tata", mój synek patrzył na mnie jak na bardzo, bardzo, BARDZO niemądrą osobę i mówił "Nie tata! Żaba!", "Nie tata! Ryba! To ryba jest! Nie tata!". Oj, oburzał się strasznie, bo przecież jego tata nie wygląda jak ryba czy żaba. :)
Trochę mi zajęło, żeby mu wytłumaczyć co i jak. :) Do teraz nie jestem pewna czy mnie zrozumiał …
Tak czy siak - mieliśmy ubaw :)
Rodzicom maluszków również polecam taką zabawę. Te książeczki powinny spodobać się waszym pociechom.

Biało-czarne publikacje przykuwają i stymulują wzrok na zasadzie kontrastu i są skierowane do najmłodszych czytelników. Książeczki te pomagają we wspieraniu rozwoju niemowląt już od pierwszych miesięcy ich życia. Mogą być pierwszą w ich życiu lekturą. Autorem i zarówno ilustratorem jest Guido van Genechten, który pochodzi z Holandii.
Ilustracje są interesujące,...

więcej Pokaż mimo to

avatar
1734
612

Na półkach: , , , , , ,

Gdy z końcem roku dwa tysiące siedemnastego nakładem wydawnictwa Nasza Księgarnia ukazała się książeczka dla najmłodszych „Mamusie z dziećmi” autorstwa Guido’a van Genechtena, kwestią czasu pozostało to, kiedy na polski rynek trafi jej uzupełnienie, czyli „Tatusiowie z dziećmi”. W końcu dlaczego ktoś dorosły z dzieckiem musi być koniecznie mamą? Rola ojca w życiu dziecka jest równie ważna i nie powinno się jej dyskryminować.

„Tatusiowie z dziećmi” trzymają się przyjętej przez autora koncepcji. Na dwunastu sztywnych kartkach znajdziemy dziesięć par zwierzęcych rodziców z maluchami. Czarno białe, schematyczne ilustracje oddają wszystkie cechy charakterystyczne zwierzęcych bohaterów. Dzieci są wierną kopią swoich tatusiów, ich miniaturką. Można tu odczuć pewien zgrzyt logiczny, gdyż tatą gąsieniczki jest gąsienica, zamiast motylem, a dzieckiem żaby jest żabka, zamiast kijanki.

Tak jak w przypadku „Mamuś z dziećmi” są to zarówno zwierzęta znane dziecku z przydomowego ogródka, jak i te, które spotkać można w zoo. Pies, ryba, żaba, czy nosorożec, to tylko część bohaterów tej książki. Trudno mówić o wierności względem wiedzy przyrodniczej, gdyż biorąc pod uwagę otaczający nas świat, tatusiów biorących czynny udział w wychowaniu potomstwa u zwierząt nie ma zbyt wiele (a taki pingwin załapał się do „Mamuś z dziećmi”). Jednak w tej publikacji nie chodzi o edukację przyrodniczą, a o pokazanie maluchowi, że zwierzątka też maja swoich ojców.

Dobór zwierzątek mocno ograniczył wykorzystane w książce słownictwo. Tylko w przypadku pary pies – szczeniaczek użyto całkowicie innego słowa. Większość par stworzona została za pomocą zdrobnień: ptak – ptaszek, gąsienica – gąsieniczka, czy jeż – jeżyk. Wyjątkiem jest mały nosorożec, gdzie zdrobnienie musiało powstać w sposób opisowy.

Celem tej książeczki na pewno nie jest zbliżenie dziecka do biologicznej różnorodności otaczającego nas świata. Zawiera zbyt wiele błędów, które rodzic powinien prostować w rozmowie z co bardziej dociekliwym dzieckiem. Wytłumaczyć, że żabi, czy krokodyli tatusiowie nie opiekują się młodymi, a w tym drugim przypadku mogą wręcz stanowić dla nich zagrożenie. Również pominięcie etapów rozwoju poszczególnych zwierząt obniża wartość tej książki, jako źródła wiedzy. Gdyby zamiast żabki znalazła się kijanka, a tatę gąsienicę zastąpił motyl, książeczka byłaby bliższa rzeczywistym sytuacjom obecnym w przyrodzie, przez co stałaby się ciekawsza.

Jest to w końcu książka, służąca do nauki pierwszych słów, więc ograniczenie słownictwa nie jest wielką wadą i pod tym względem „Tatusiowie z dziećmi” mają przewagę na „Mamusiami z dziećmi”, w których to znacznie więcej zwierzątek ma inne określenia na swoje młode. Z tego samego względu zapewne pominięte zostały stadia rozwojowe. Z drugiej strony, gdy chodzi nam o wzbogacenie słownictwa mówiącego już malucha, wcześniej wydana książeczka sprawdzi się lepiej.

„Tatusiowie z dziećmi” to nie jest zła książeczka. Jest idealna dla maluchów, które dopiero uczą się wypowiadać pierwsze słowa i sprawdzi się idealnie, by wzbogacić ich słownictwo. Sztywne kartki przetrzymają nawet najbardziej intensywne czytanie. Niestety jest to pozycja, która w dziecięcej biblioteczce dość szybko się zdezaktualizuje, gdyż zarówno pewne ubóstwo językowe, jak i poważne braki rzeczowe nie pozwalają uczynić z niej czegoś więcej. Gdy dodamy do tego czarno białą szatę graficzną, wyraźnie widać, że nie jest to więc książka, do której z chęcią będzie wracał nawet już kilkuletni przedszkolak.

Gdy z końcem roku dwa tysiące siedemnastego nakładem wydawnictwa Nasza Księgarnia ukazała się książeczka dla najmłodszych „Mamusie z dziećmi” autorstwa Guido’a van Genechtena, kwestią czasu pozostało to, kiedy na polski rynek trafi jej uzupełnienie, czyli „Tatusiowie z dziećmi”. W końcu dlaczego ktoś dorosły z dzieckiem musi być koniecznie mamą? Rola ojca w życiu dziecka...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    12
  • Posiadam
    5
  • Chcę przeczytać
    4
  • Typ A: Literatura piękna
    1
  • Dla szkrabów
    1
  • Recenzentki
    1
  • Biblioteczka Basi, Lidki i Hani
    1
  • 2018
    1
  • Typ A: Gatunek: Dla dzieci i młodzieży
    1
  • Teraz czytam
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Tatusiowie z dziećmi


Podobne książki

Okładka książki Kocia szajka i zaginione bajki Malwina Hajduk, Agata Romaniuk
Ocena 8,0
Kocia szajka i... Malwina Hajduk, Aga...
Okładka książki Edek pomaga Thomas Brunstrøm, Thorbjørn Christoffersen
Ocena 10,0
Edek pomaga Thomas Brunstrøm, T...
Okładka książki Pani wiatru Lisa Aisato, Maja Lunde
Ocena 8,3
Pani wiatru Lisa Aisato, Maja L...

Przeczytaj także