Och! Książka pełna dźwięków

Okładka książki Och! Książka pełna dźwięków Hervé Tullet
Okładka książki Och! Książka pełna dźwięków
Hervé Tullet Wydawnictwo: Babaryba interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
Babaryba
2017-04-07
2017-04-07
Marta Tychmanowicz
dźwięk kolor dzieci

Okładka książki Jak zwierzęta śpią Jiřía Dvořáka, Marie Štumpfová
Jak zwierzęta ... Jiřía Dvořáka, Mari...
Okładka książki Moja młodsza siostra Astrid Desbordes, Pauline Martin
Moja młodsza s... Astrid Desbordes, P...
Okładka książki Idziemy na niedźwiedzia Helen Gillian Oxenbury, Michael Rosen
Idziemy na nie... Helen Gillian Oxenb...

To zdecydowanie kontynuacja książki Naciśnij mnie, jednak tym razem roztaczjąca wokół siebie dźwięki. Celem książki zdecydowanie jest "zrobienie hałasu" wraz z elementami ćwiczeń motorycznych.

Dzięki książce dziecko rozwija:
- percepcję wzrokową i słuchową,
- koordynację wzrokowo- słuchowo- ruchową,
- kreatywność,
-wyobraźnię przestrzenną.

Książka pobudza do działania, daje radość i sprawia, że uśmiech nie schodzi z twarzy.
Po prostu OCH!

Dzięki książce dziecko rozwija:
- percepcję wzrokową i słuchową,
- koordynację wzrokowo- słuchowo- ruchową,
- kreatywność,
-wyobraźnię przestrzenną.

Książka pobudza do działania,...

Dziś przedstawiamy wyjątkową serię, znanego francuskiego ilustratora, który postanowił z czytania książek zrobić znakomitą zabawę. Te interaktywne książki, to przede wszystkim nauka dla maluchów, ale także jak wspomniałem wspaniała uciecha.

Klaskanie, naciskanie na kropki, dmuchanie, potrząsanie książką, pierwsze eksperymenty… ale przede wszystkim radość i uśmiech na twarzy dziecka!

Wizualnie książka jest prosta, ilustracje dostosowane są do mniejszych dzieci, przez co łatwiej jest im skupić się na zadaniach.

Polecamy dla całej rodziny!

O książkach więcej opowie mały recenzent Bartek.

Och, Ach i Łał to trzy przyjazne kropeczki, które rosną, maleją, skaczą, chodzą powoli, szybko, rozmawiają, kłócą się, śpiewają, są smutne, wesołe.

Książka jest wspaniała. Sprawdzi się zarówno w domu, jak i do zajęć grupowych.
Dzieci w domu były zachwycone książką.
Z książki skorzystałam w czasie zajęć grupowych na świetlicy. Dzieci bawiły się wspaniale.

Jest to książka, dzięki której dzieci zaangażujemy w pracę. Bawiąc się poćwiczymy słuch, głos, a także emocje, takie jak smutek, radość, miłość, złość.

Książka jest wspaniała. Sprawdzi się zarówno w domu, jak i do zajęć grupowych.
Dzieci w domu były zachwycone książką.

Jest to...

"Och! Książka pełna dźwięków" od Wydawnictwa Babaryba to interaktywna, obrazkowa, dźwiękowa, edukacyjna, magiczna pozycja dla najmłodszych. Jak zwykle mnóstwo zabawy!
To kontynuacja bestsellera „NACIŚNIJ MNIE”.
Ta pozycja nie potrzebuje baterii - wystarczy dziecięca wyobraźnia! Puśćcie wodzę fantazji. Niech Wam w duszy gra!🔵🔴🟡
Zapraszam więc do świata Herve’a Tulleta, nazywanego książkowym magiem.

„Och!” to rzeczywiście książka pełna dźwięków, ale nie szukajcie w niej żadnych przycisków. Wystarczą paluszki i poszczególne komendy, instrukcje, co mały czytelnik ma robić .
Np.: „Po naciskaj te kropki, mówiąc raz ciszej, a raz głośniej: Och! I coraz głośniej : Och! Och! Och!”- spokojnie, wielkość kropek daje znak, kiedy ma być w domu głośniej. 🙊🙉🙈
Przewodnikiem po tej magicznej książce jest zwykła niebieska kropka🔵, która wciągnie małych czytelników w świat literatury i dźwięków. Później poznamy innych kolorowych przyjaciół i nowe dźwięki : „Ach” i „Łał”. Genialny pomysł. Barwna, dźwiękowa przygoda. Książeczka zachęca do tworzenia najdziwniejszych dźwięków i ich głośnego wyrażania. Zabawa i nauka, w jednym miejscu.📖💪

Oprócz zabawy, książka pomaga: wyrażać emocje, rozwija wyobraźnię, ćwiczy intonację, artykulację i na pewno wspomaga właściwy rozwój mowy. Ja tu widzę same plusy.

Polecam gorąco!
Co też jeszcze autor wymyśli?🤔

Dziękuję wydawnictwu @wydawnictwobabaryba za egzemplarz książki .
📖💪💐😘

OCH! KSIĄŻKA PEŁNA DŹWIĘKÓW
Hervé Tullet
oprawa twarda
liczba stron: 68
format: 22 x 22 cm
rok wydania: 2017
kategoria wiekowa: 3+

To kontynuacja bestsellera „NACIŚNIJ MNIE”.
Zapraszam więc do świata Herve’a Tulleta,...

Dla nas książka fajniejsza niż "Naciśnij mnie", może dlatego, że tamtą znamy od podszewki, a ta w naszym domu dopiero od kilku tygodni. Zainteresowanie nią nie słabnie. Dużo przy niej śmiechu, jest głośno, dzieci przepychają się, każde chce mówić.

Kontynuacja "Naciśnij mnie". Tak samo świetna, tak samo przyciąga uwagę dziecka. Dziecko ćwiczy język, spostrzegawczość.Dużo stron zapewnia masę zabawy. Uwielbiamy interaktywne książki Herve Tulleta

Ciekawa propozycja, zwłaszcza dla dzieci które szybko się nudzą bierną lekturą. Można i należy oczekiwać sporo hałasu w domu.

Z mojego, dorosłego, punktu widzenia, chyba najlepsza książka Tulleta z dotychczas przeze mnie przeczytanych. Bardziej skomplikowana i tym razem opierająca się na "robieniu hałasu", którego i tak jest co nie miara przy każdej innej książce tego autora.

Jako przyszła mama, osoba na co dzień pracująca z dziećmi i wreszcie jako ktoś, kto lata temu pokochał świat książek miłością romantyczną i młodzieńczą, uważam, że najlepsze książki dla młodych Czytelników to te, które dając radość, poprzez zabawę także kształcą. Dzieje się to niepostrzeżenie, bez nudnych regułek i szaro-burych stron jak to miało miejsce kiedyś. Literatura dziecięca oferuje obecnie mnóstwo pozycji, także dla najmłodszych, które poza przyjemnością z czytania, pełnią też funkcję edukacyjną.

Chciałybyście tego dla swoich pociech? Zapraszam zatem do świata Herve’a Tulleta, nie bez powodu nazywanego książkowym czarodziejem. „Och!” to rzeczywiście książka pełna dźwięków, chociaż nie znajdziecie tutaj żadnego przycisku. To opowieść zasilana dziecięcą wyobraźnią, mającą moc setek tysięcy baterii. Poznajcie „Ocha”, pozornie zwyczajną niebieską kropkę, która wciągnie was w niesamowitą grę, pełną rozmaitych odgłosów. Chociaż przygodę zaczynacie we dwójkę, to z czasem do zabawy dołączają nowi przyjaciele. W końcu co to za zabawa bez „Acha” i „Łała”? Wciąż mało? Nic prostszego (a może trudniejszego?) – wystarczy ich wymyślić! Tylko od was i od waszej kreatywności zależy, w ile dźwięków skończycie przygodę!

Poza czystą przyjemnością ze wspólnej zabawy i popełnianych omyłek (pojawią się, wierzcie!),książka kształci szereg umiejętności, które warto rozwijać u dziecka już od najmłodszych lat – od rozpoznawania kolorów i dopasowywania do nich odgłosów, przez ćwiczenie modulacji głosu, interpretację głosową stanów emocjonalnych, ćwiczenia oddechowe, po rozwijanie motoryki małej (kreślenie śladów palcami). A wszystko to w atmosferze zabawy i relaksu.

Warto zaznaczyć, że dziecko może bawić się z książką samo, ale także z rówieśnikiem lub dorosłym. To moje pierwsze spotkanie z Hervem Tulletem, ale z pewnością sięgnę po kolejne propozycje jego autorstwa, które będę wykorzystywać zarówno w życiu rodzinnym, jak i zawodowym.

zaczytana.com.pl

Uwielbiamy książki tego autora.
mamcia_tomusio_lilusiowa

Uwielbiamy książki tego autora.
mamcia_tomusio_lilusiowa

• Dla dzieci
  • Biblioteka
  • Dla dzieci-mam
  • Przedszkole
  • KUPIĆ DO BIBLIOTEKI
  • Lekcja biblioteczna

Dodaj cytat z książki Och! Książka pełna dźwięków