Jem (to co kocham) i chudnę

Okładka książki Jem (to co kocham) i chudnę Karolina Szaciłło, Maciej Szaciłło
Okładka książki Jem (to co kocham) i chudnę
Karolina SzaciłłoMaciej Szaciłło Wydawnictwo: Zwierciadło zdrowie, medycyna
zdrowie, medycyna
Zwierciadło
2017-03-15
2017-03-15
zdrowie odchudzanie wege wegan wegańskie odżywianie

Okładka książki DobraNOC. Ureguluj swój cykl dobowy i śpij spokojnie Karolina Szaciłło, Maciej Szaciłło
DobraNOC. Ureg... Karolina Szaciłło,&...
Okładka książki Żyć dobrze... z alergią Karolina Szaciłło, Maciej Szaciłło
Żyć dobrze... ... Karolina Szaciłło,&...
Okładka książki Leki z roślinnej apteki Karolina Szaciłło, Maciej Szaciłło
Leki z roślinn... Karolina Szaciłło,&...
Okładka książki Zdrowe serce. Dieta ajurwedą i praktyczne porady Karolina Szaciłło, Maciej Szaciłło
Zdrowe serce. ... Karolina Szaciłło,&...

Lubię, kiedy autorzy książek potrafią w umiejętny sposób dzielić się swoimi osobistymi reflacjami, uwagami, wskazówkami w momencie powstawania źródeł dotyczących opisywanego przez nich zagadnienia.

Mogę dzięki temu poznać czy dobrze się czują w swojej zawodowej dziedzinie połączonej z pasją i co im daje wspólna praca występująca pomiędzy nimi i czy umieją ze sobą wspólnie pracować, aby uzyskać następnie upragniony efekt pracy ?

Tym razem autorzy książki pt. ''Jem ( to co kocham) i chudnę'' Karoliny i Macieja Szaciłło wspólnie zapraszają Czytelnika, aby mógł poznać ich kulinarny świat i to, co jest dla nich ważne w trakcie wykonywania wybranego przez nich dania.

Po dokładnym zapoznaniu się z tą książką uznałam, że warta przeczytania, gdyż odnalazłam w niej kilka cennych porad, które niebyłe mi znane do tej pory dotyczące przyrządzania moich ulubionych przysmaków.

Można dowiedzieć się z niej, jakie zdrowe właściwości mają, co poniektóre warzywa stosowane przy wszelkiego rodzaju sałatkach.

Ucieszyłam się, że w książce tej mogłam znaleźć przepisy na ciekawe przedstawione sałatki, które lubię wykonywać i zajadać się nimi, gdyż są źródłem zdrowia.

Zwróciłam również szczególnie uwagę w tej książce na dwa elementy, które mi są osobiście bardzo bliskie, a w tym odpowiednie podejście autorów dotyczące głównego omawianego przez nich tematu w tej oto książce oraz udzielane porady przez Panią Emilią Żurek, somatoterapeutkę w III rozdziale – Akceptuje siebie, w którym wyjaśnia fachowym językiem, jak powinien wyglądać nasz posiłek w ciągu dnia, jak zadbać o nastrój, rozwój inteligencji emocjonalnej ciała, jak spożywać kolację w miłym towarzystwie, co mamy zrobić z występującym nocnym głodem?

Spośród zaproponowanych przez autorów dań wybrałam te, które spodobały mi się najprostsze do wykonania, a przy okazji są zdrowe w ich późniejszym konsumowaniu.

Przykład. Chleb ze skiełkowanego ziarna żyta, muesli na przemianę, zielony szejk z siemieniem lnianym, sałata z grillowanych warzyw z ziołami, nadziewane papryki z ryżem i sałatką, sałata z bobem i grzankami, szejk truskawkowo – waniliowy, czekoladowe kulki mamy Krysi, kruche bezglutenowe ciasteczka, frytki z buraków, włoska jarzynowa z ziołami, zupa z zielonej soczewicy.

Wydawnictwu Zwierciadło dziękuje za podarowanie mi do zrecenzowania książki
pt. ''Jem ( to co kocham) i chudnę'' autorstwa Pani Karoliny i Macieja Szaciłło.

Polecam przeczytać tę książkę.

No właśnie przyjemność. Najmilsze przesłanie z książki dla mnie jest takie, że trzeba jeść to co się lubi. Oczywiście nie oznacza to, że na śniadanie wchłaniamy cieknące lukrem pączki a na obiad karczek z frytkami. Można bowiem lubić rzeczy, które są korzystne dla naszego zdrowia. Tylko trzeba je poznać.

Więcej -> http://www.dziennikwschodni.pl/co-gdzie-kiedy/recenzje-ksiazek/karolina-i-maciej-szacillo-jem-to-co-kocham-i-chudne,n,1000198277.html

Więcej ->...

Książka ukazała się na rynku już jakiś czas temu, ale ja dopiero ją przeczytałam. Zwróciłam na nią uwagę przy okazji, którejś promocji na Tanie czytanie – książki i ebooki w promocji na Facebooku.

Ta książka to połączenie książki kulinarnej i poradnika. Jest w niej masa smakowitych przepisów na ciekawe dania, z których można skomponować całodzienny jadłospis. Są opisane pod względem trudności i co dla mnie istotne, napisano, ile mniej więcej wyjdzie porcji danego dania.

Posiadam tę książkę w formie ebook. Nie ukrywam, że z powodu szalenie atrakcyjnej ceny. I jakoś zupełnie nie przeszkadza mi, że patrzę na czarnobiałe zdjęcia. Książka kulinarna jako ebook nie zawiodła moich oczekiwań. Może dlatego, że najważniejsza dla mnie jest treść i sens czytanych słów. Zawsze.

więcej na: domowaksiegarnia.blogspot.com

Jak widać w dzisiejszych czasach można być specjalistą od wszystkiego, nie posiadając konkretnej wiedzy w temacie. Wystarczy odrobina medialnego szumu i temat który można drążyć do znudzenia.

DIETA, JAK SCHUDNĄĆ 5 KG W TYDZIEŃ, BĄDŹ SZCZUPŁA NA LATO,ZDROWE JEDZENIE ITP:.

To niektóre z tematów, które są praktycznie wszędzie. W czasopismach, na stronach internetowych, na pułkach z żywnością czy w sklepach z odzieżą.

Osaczają nas, nie pozwalają w pełni korzystać i cieszyć się życiem. Powodują, że wkładając do ust chociażby najmniejszy kawałek czekolady czujemy się winni!

Wprowadzają jedynie mętlik w głowie i pogłębiają depresję. Szczególnie u nastolatków, osób posiadającą niską samoocenę czy ludzi mało wykształconych tudzież nieoczytanych.

Książka "Jem (to co) kocham i chudnę" autorstwa Karoliny i Macieja Szaciłło mogę śmiało zaliczyć do tych, których zakup można sobie darować.

Mimo, iż "Jem (to co) kocham" jest ładnie i czytelnie wydana, to niestety zawiera masę treści, które są wręcz przekopiowane z poprzednich książek wydawanych przez tą parę.

Mąki, kasze, makarony, substancje, słodzące, zdrowe tłuszcze, przyprawy, pestki i orzechy - sorry, ale to już było! Gomasio, Garam masala- poważnie? Ile można o tym pisać. Czy na świecie nie ma już innych mieszanek przypraw, których nie znają jeszcze Polacy?

Same przepisy na potrawy, jak dla mnie średnie. No chyba, że kogoś satysfakcjonuje sałata z dodatkami polana olejem, czy warzywa pieczone z piekarnika.

Komentarze do potraw dodawane przez autorów są o wszystkimi o niczym, często naciągane i do granic sztuczne. Krótkie przerywniki "Doradcy dietetycznego" niczym "sensacje" prosto z Onetu.

Zdanie końcowe, jest w moim odczuciu, przysłowiowym "gwoździem do trumny".

UDAŁO JEJ SIĘ. JEST SZCZĘŚLIWA I......SZCZUPŁA.

Pozostawię to bez komentarza.

DIETA, JAK SCHUDNĄĆ 5 KG W TYDZIEŃ, BĄDŹ SZCZUPŁA NA LATO,ZDROWE JEDZENIE ITP:.

"Jem (to co) kocham i chudnę", to nie kolejna dieta, to raczej poradnik, który może nam pomóc w przygotowaniu do zmiany w naszym odżywianiu.

Książka napisana przez małżeństwo, Karolinę i Macieja Szaciłło, ekspertów od zdrowego żywienia oraz ekologicznego trybu życia. Wspólnie prowadzą zajęcia związane z medytacją, kursy, szkolenia i warsztaty zdrowego gotowania. Razem wydali również kilka książek kulinarnych. To młodzi ludzie z pasją i określonym kierunkiem w życiu. Po więcej informacji zapraszam na stronę http://medytujemy.pl/.

Książka podzielona jest na kilka części. Rozpoczyna się przygotowaniem siebie oraz naszej spiżarni. Znajdziemy w tej części opisy zdrowych produktów mniej lub bardziej znanych, czy też rady, jak sprawić, by nasze nowe odżywianie nie było uciążliwe, jak sobie radzić, mając masę innych obowiązków na co dzień. Dowiemy się, jak przygotować zakwas żytni, pity na zakwasie, gomasio, chleb, żytnie tortille, czy garam masala, dla nie wtajemniczonych - kombinacja przypraw dla osób dbających o linię. Kilka rad, jak pokochać siebie również będzie pomocne.
W dalszej części znajdziemy przepisy z podziałem na śniadania, obiady, przekąski, kolacje. Przepisy z rozdzieleniem na wiosenno-letnie oraz jesienno-zimowe, zgodnie z zapotrzebowaniem.
A wszystko to pięknie wydane, czytelne, z masą ilustracji.

Czy z porad i przepisów skorzystam? Owszem, dlaczego nie? Jest tu cała masa dotąd nieznanych mi potraw. Martwi mnie jedynie fakt, że mieszkając w niewielkiej miejscowości, mogę mieć problemy z otrzymaniem niektórych egzotycznych produktów. Z pewnością nie potraktuję tek książki, jako sposobu na życie. Raczej jako dopełnienie, szczególnie w dni, kiedy brakuje mi pomysłów.
Jako, że jestem otwarta na nowości i mniemam, że osób z takim podejściem jest więcej, polecam. Wśród tylu propozycji, każdy znajdzie coś dla siebie.

Nie jest to poradnik, z ktorego skorzysta każdy. Przepisy są z tak oryginalnych składników, że nie mam szans kupić ich w moim mieście. Nie znalazłam w tej pozycji konstruktywnych rad jak zacząć jeść to co kocham i schudnąć. Autorzy tego nie zdradzili. Odniosłam natomiast wrażenie, że Pani Karolina schudła bo się zakochała w Panu Maćku. Na fali zakochania poprostu jeść sie nie chce. Ot i cała tajemnica.
Na mnie ta pozycja nie działa. Nie znalazłam dzięki niej motywacji do odchudzania ani inspirujących przepisów, które byłabym w stanie wykorzystać.
Książka jest ładnie wydana, opatrzona pięknymi fotografiami. I pewnie znajdzie wielu fanów. Może wrócę do niej za pare lat. Teraz nie jestem jeszcze gotowa na taki styl życia.

Jeśli ktoś zna autorów i lubi ich książki na pewno mu się spodoba. Sporo ciekawych przepisów i dużo rad odnośnie akceptacji siebie. Nie jest to kompendium wiedzy, ale stanowi wspaniały początek.

Bardzo lubię tę książkę i często wracam do przepisów w niej zawartych.

Bardzo lubię tę książkę i często wracam do przepisów w niej zawartych.

• 2017
  • 2017